Sa oled siin

ERMi avaliku ruumi kunstihange

Eesti Rahva Muuseum (ERM) koostöös Riigi Kinnisvara ASiga (RKAS) korraldas  kunstiteose tellimise ideekonkursi, mille žürii valis 29 kvalifitseerunud võistlustöö hulgast välja ideekavandi märgusõnaga „Käbid ja kännud“, mille autoriteks on Eve Kask ja Anna Kaarma. Kunstikonkursi läheülesandega otsiti ERMi uue hoone konverentsi- ja kinosaali lavafooni tekstiilikunsti lahendust, mis kannaks Eesti Rahva Muuseumi vaimsusele ja rahvakultuuri pärandile toetuvat ideed.

 

ERMi uue hoone konverentsi- ja kinosaali lavafooni tekstiilikunsti lahendus, mis kannab Eesti Rahva Muuseumi vaimsusele ja rahvakultuuri pärandile toetuvat ideed.

Autorid kirjeldavad oma teost järgnevalt

Looduslikult katab mets üle poole Eesti maismaast. Urbaniseerunud Euroopas on eestlased metsarahvas mitmeski mõttes. Pea igal perekonnal on maakodu või minnakse vanavanemate juurde maale puhkust veetma või nädalavahetusel ennast “laadima”. Seenel käimine ja marjakorjamine on endastmõistetavad tegevused. Meil on traditsioone, mida mujal nii tuntavalt enam pole ja suhe loodusega avaldub teinekord pisiasjades. Mets on meie rahvuslik rikkus nii materiaalses kui hingelises mõttes. Puu- nimeliste perekonnanimede rohkus on eesti kultuuri omapära. Kompositsioonilises lahenduses sümboliseerivad domineerivad tulbad nii puid (metsa) kui ka (ilma)sambaid. (Horisontaalsed)jooned assotsieeruvad sugupuuga ja sümboliseerivad eestlaste omavahelist seotust.“

 
Viimati uuendatud: 14. mai 2019