Sa oled siin

Eesti EL eesistumine: audiovisuaal- ja filmivaldkonna visioonikonverents „Pictured futures“, 27.-28. november 2017, Tallinn

Eesti EL eesistumise audiovisuaal- ja filmivaldkonna visioonikonverents: "Pictured futures: connecting content, tech & policy in audiovisual Europe" toimub Tallinnas 27.-28. novembril 2017.

Konverentsi keskmes on kõnelused ja arutelupaneelid uute ärimudelite ja suurandmete mõjust kultuurile. Juttu tuleb sellest, kuidas EL poliitikakujundajad näevad filmi rahastamise tulevikku Euroopas, milline on Euroopa Liidu potentsiaal seoses tärkavate storytellingu tehnoloogiatega, nagu virtuaalne ja augmenteeritud reaalsus ning mitmed teised teemad.

Konverentsi eesmärk on hinnata tehnoloogiliste muudatuste mõju Euroopa Liidu audiovisuaalmaastiku arengule üldisemalt, vaadates seejuures kaugemale konkreetsetest seadustest ja toetusskeemidest, mis praegu valdkonda reguleerivad. Konverentsil peetakse aru ka selle üle, kuhu on Euroopa audiovisuaalturg liikumas pikemas perspektiivis, mis suunas peaksime Euroopas püüdlema ja kuidas uued ärimudelid, mis põhinevad algoritmidel, ning  suurandmete analüüsimine mõjutavad tööstusharu ja muidugi ka kultuuri laiemalt.

 

 

Kahepäevane kõrgetasemeline konverents pakub tervet plejaadi nimekaid kõnelejaid. Konverentsi üheks peaesinejaks on Suurbritannia ringhäälingu ja Euroopa suurima meelelahutusettevõtte Sky Groupi tegevjuht Jeremy Darroch, kes analüüsib ringhäälingute ning audiovisuaalmeedia dünaamikat tulevikutehnoloogiate kontekstis. 
 
Jeremy Darrochi sõnavõtule eelneb terve päev kaasakiskuvaid diskussioone paneelides ning ettekandeid tehnoloogia ja audiovisuaalmaastiku koostoimest. Näiteks lahkab USA tehnikaülikooli MIT digitehnoloogiate uuringu keskuse Media Labi üks juhtidest, Barak Berkowitz, ühe kiirenevale kasvule suunatud ettevõtete mõjusid ühiskonnale. Tema mõtted kajavad ilmselt edasi ka järgmises paneelis, kus sektori esindajad ise võtavad sõna algoritmidel ning uutel tehnoloogiatel tuginevate audiovisuaalvaldkonna ärimudelite arengute teemal. Seejuures osaleb paneelis teiste seas Efe Cakarel, kes on art-house filmide digitaalsele laenutamisele fokuseerinud ettevõtte MUBI juht ja asutaja. Järgnevates diskussioonides teiste seas saavad sõna sekka öelda Google, Netflix, Euroopa Ringhäälingute Liit (EBU), Soome rahvusringhääling YLE, Euroopa Komisjon ning Euroopa Filmifondide ühendus (EFADS). 
 
Konverentsi võtab kokku Lord David Puttnam, tunnustatud Briti filmiprodutsent ja endine Columbia Pictures'i juht ning Channel 4 juhatuse aseesimees, kes vaatleb Euroopa olukorda nö köögipoolelt ja lisaväärtust, mida uued digiarengud filmitööstusele saavad anda. 

 

Eesti Euroopa Liidu eesistumise konverents „PICTURED FUTURES: CONNECTING CONTENT, TECH & POLICY IN AUDIOVISUAL EUROPE” toimub 27.–28. novembril Tallinnas, koostöös Pimedate Ööde Filmifestivali ja Eesti Filmi Instituudiga ning Euroopa Komisjoni ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse toel. 

 

 

 
 

Veebiülekanne

1. päev

 

 

2. päev

 

 

Konverentsi fotogalerii Kultuuriministeeriumi Flickris (fotograaf Rene Riisalu)

 

Ministeeriumi pressiteated

Visioonikonverentsil arutletakse filmi- ja audiovisuaalvaldkonna arengute üle

Euroopa audiovisuaalmaastiku vitaalsuse tagab digirevolutsiooniga kaasaskäimine

 

Ministeeriumi uudiskirja artiklid

Visioonikonverentsil arutatakse audiovisuaalvaldkonna sõlmküsimusi ja tulevikuperspektiive

Guido Van Nispen: Euroopa peab leidma viisi superplatvormidega töötamiseks ilma siinseid oskusi ja talente kaotamata

 

Meediakajastus

Jeremy Darroch: internet vajab reegleid

Internetiteenused ajavad traditsioonilise meedia ärevile

Kõrgetasemeline visioonikonverents vaatab audiovisuaalturu tulevikku

Euroopa suurima teletootja juht: internetigigante tuleb karmimalt reguleerida

Filmiprodutsent David Puttnam: ma ei usu, et suured ekraanid kuhugi kaovad

 

 

Kontakt

Mati Kaalep
audiovisuaalnõunik
+372 628 2238
mati.kaalep@kul.ee

Heili Jõe
EL asjade nõunik
+372 6282228
heili.joe@kul.ee

 

Pressiesindaja

Kai-Ines Nelson
+372 55689644
+372 6282271
kai-ines.nelson@kul.ee

 

Viimati uuendatud: 14. mai 2019