Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (18.11.2019 - 24.11.2019)

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 18. november 2019

18.-20. novembril osaleb kultuuriminister Tõnis Lukas UNESCO kultuuriministrite foorumil Pariisis. Foorumil kohtub minister oma Balti kolleegidega, kellega arutatakse aktuaalseid koostööteemasid. Samuti on plaanis kohtumine Euroopa Parlamendi kultuurikomisjoni asejuhi Dace Melbardega.
Lisainfo: Kadri Jauram, välissuhete osakonna juhataja, 628 2323, kadri.jauram@kul.ee

 

15.-18. novembril osalevad Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts ja Londonis resideeruv kultuurinõunik Kersti Kirs Euroopa ühe hinnatuima nüüdismuusika festivali Huddersfield Contemporary Music Festival delegaadiprogrammis, eesmärgiga arutada eesti muusikute ja festivali pikaajalist koostööplaani. Festivalil osaleb külalisena ka Eesti Heliloojate Liidu esindus ning heliloojad Maria Kõrvits ja Elo Masing. 18. novembri õhtul annab kontserdi The Three Musceteers koosseisus Jan Kaus, Mingo Rajandi, Ekke Västrik ja Ahto Abner. Koostöö sai alguse mais toimunud ISCM World Music Days festivalil Tallinnas.
Lisainfo: Madli-Liis Parts, muusikanõunik, 628 2252, madli-liis.parts@kul.ee

Kolmapäev, 20. november 2019

Loomemajanduse arendamise meetme toel osaleb 23 Eesti disainiettevõtet 20.-22. novembril Tokyos toimuval messil Interior Lifestyle Living ning 23.-24. novembril Yokohamas Eesti disaini ja elustiili tutvustaval üritusel. Lisaks esindab Eesti Disaini Maja neil üritustel 13 disainibrändi. Eesmärk on soodustada eelkõige ärikontaktide arendamist.
Lisainfo: Anu-Maaja Pallok, loomemajandusnõunik, 628 2234, anu-maaja.pallok@kul.ee

 

Lauri Kadalipp Social Jazz grupp esineb Brüsselis Muntpunt Grand Cafés. Saksofonist Lauri Kadalipu eestvõttel on jõud ühendanud Eesti säravamad jazz-muusikud Allan Järve, Kirke Karja ja Tõnu Tubli. Kontsert toimub grupi Euroopa-tuuri raames.

Lisainfo: Eike Eller, kultuurinõunik Brüsselis, +322 2273 917, eike.eller@mfa.ee

Neljapäev, 21. november 2019

Kultuuriminister Tõnis Lukas osaleb Brüsselis Euroopa Liidu haridus-, noorte-, kultuuri- ja spordinõukogu istungil.
Lisainfo: Meelis Kompus, kommunikatsiooniosakonna juhataja, 520 2318, meelis.kompus@kul.ee

 

Lauri Kadalipp Social Jazz annab Prantsusmaal kolm kontserti: 21.11 Marseille´is, 22.11 Pariisis ja 23.11 Caenis. Kontserdid toimuvad erinevate festivalide raames, kus Eesti muusikud on varemgi üles astunud.
Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, kultuurinõunik Pariisis, +331 5662 2205, rea.rannu-ideon@mfa.ee

 

Ansambel Puuluup esineb kell 20.00 Berliinis Panda Theateris.
Lisainfo: Merit Kopli, kultuurinõunik Berliinis, +4930 2546 060, merit.kopli@mfa.ee

Reede, 22. november 2019

Lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht Anne-Ly Reimaa osaleb kell 13.00 Kultuuriministeeriumi rahvusvähemuste kultuurinõukoja koosolekul Integratsiooni Sihtasutuse Tallinna Eesti keele majas (Rävala pst 5).
Lisainfo: Anne-Ly Reimaa, lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht, 628 2217, anne-ly.reimaa@kul.ee

 

Kultuuriministeeriumis toimub kell 11.00 rootsi vähemusrahvuse kultuuriomavalitsuse uue kultuurinõukogu esimene istung, kus valitakse kultuurinõukogu juhatus.
Lisainfo: Mall Saul, kultuurilise mitmekesisuse osakonna nõunik, 628 2261, mall.saul@kul.ee

 

Muinsuskaitseamet ja Anija mõis korraldavad kell 14.00 restaureeritavas Anija mõisas praktilise töötoa "Siseviimistlus vanades majades", teemaks põrandad. Lisainfo ja registreerimine.

Laupäev, 23. november 2019

Brüsselis Ungari Kultuuri Instituudis linastub Jaak Kilmi dokumentaalfilm „Disko ja tuumasõda“. Publiku küsimustele vastab Skype teel Kiur Aarma. Linastus on osa filmifestivalist Regained Freedom, millega märgitakse ära 30 aasta möödumine Berliini müüri langemisest ja sellele eelnenud ning järgnenud murrangulistest sündmustest Kesk- ja Ida-Euroopas. Festival toimub 20.-30. novembrini.
Lisainfo: Eike Eller, kultuurinõunik Brüsselis, +322 2273 917, eike.eller@mfa.ee