COVID tervisetõend

Alates 25. oktoobrist saab korraldada üritusi ja tegevusi vaid siis, kui neil osalevad üksnes COVID-19 haiguse läbi põdenud või selle vastase vaktsineerimiskuuri läbinud inimesed. Siit leiab juhised tervisetõendi kohaldamisalale ning suurüritusel osalejale ja korraldajale.

Tervisetõendi kohaldamisala

Tervisetõendit on võimalik kohaldada sündmustele, üritustele, tegevusetele ja teenustele. Tõend võimaldab kõigi osalejate nakkusohutuse kontrolli puhul siseruumis osaleda kuni 6000 inimesel, välialal kuni 12 000 inimesel ühe üritusepäeva kohta. 

EL COVID-19 digitõend, Allikas: TEHIK

Millised on ürituse külastaja võimalused?  

  • Teenust saavad vabalt tarbida  COVID tõendi esitajad, kes on vaktsineerimiskuuri lõpetanud (kuni üks aasta peale vaktsineerimise lõppu, kusjuures viimasest doosist peab olema möödas tootja poolt märgitud aeg või on see korraldajatele teada) või COVID-19 haiguse läbi põdenud (kuni 6 kuud peale läbipõdemist).
  • Alla 12-aastased saavad meelelahutuses, kinos, teatris, spaas ja teistes tegevustes osaleda ilma testimiseta ja COVID-19 tõendita.

  • Alates 12-aastased alaealised peavad üritustel ja tegevustes osalemiseks esitama COVID-19 tõendi või tõendi tervishoiuteenuse osutaja tehtud PCR-testi (tehtud kuni 72 h varem) või antigeeni testi (tehtud kuni 48 h varem) negatiivse tulemuse kohta.

    NB! Eeldusel, et isikul puuduvad haigussümptomid ning talle ei ole kehtestatud liikumisvabaduse piirangut, saavad alla 19-aastased õpilased ilma COVID-19 tõendita ja testimiseta üksnes sportida, treenida, osaleda noorsootöös, huvitegevuses, huvihariduses, täienduskoolituses ja täiendõppes.

Kontakt

Hannus Luure

Kommunikatsiooniosakonna nõunik