TXT            ENG / EST / RUS
  Märksõnaline otsing
 Valdkonnad
 
Teater
Muusika
Audiovisuaal
Kunst
Arhitektuur
Kirjandus
Muinsuskaitse
Muuseumid
Raamatukogud
Rahvakultuur
Sport
Meedia
Kultuuriline mitmekesisus ja lõimumine
Loomemajandus

  Intranet | Mail
Uudised > Uudised
Uudised
Kultuuriministeerium tahab välja arendada Eesti Meremuuseumi ekspositsiooni Lennusadamas
2005-10-27
 

Kultuuriministeerium taotleb Ettevõtluse Arendamise sihtasutuselt turismi arendamise meetme kaudu toetust, et välja ehitada Eesti Meremuuseumi sadama- ja vabaõhuekspositsioon Lennusadamas.

Kultuuriminister Raivo Palmaru sõnul on tervikprojekti eesmärgiks luua ajaloolist merelennuväebaasi markeeriv kompleks, mille uueks sisuks on museoloogiline tegevus.
“Plaanime välja arendada Eesti Meremuuseumi ekspositsiooni Lennusadamas, mis hõlmab muuseumilaevade ekspositsiooni kaasajastamist, sadamakai rekonstrueerimist, vabaõhuekspositsiooni väljaehitamist ning tulevikus õhukaitseväebaasi staabihoone ja merelennuväe kasarmuhoone rekonstrueerimist ja külastuskeskuse rajamist”, ütles kultuuriminister.

Palmaru lisas, et seni on olnud raske laevadele korralikku sadamakohta leida, kus oleks tagatud nii muuseumilaevade säilimine kui ka eksponeerimisvõimaluste ja ohutusnõuete tagamine külastajatele.

Põhjalike analüüside tulemusel selgus, et Lennusadam sobib ideaalselt sadamaekspositsiooni asukohaks, kuna seal on võimalik kompleksselt eksponeerida kõiki seni külastajatele suletud muuseumilaevu.

Läbirääkimised Riigi Kinnisvara AS-i kui sadama omanikuga on olnud konstruktiivsed ja projekti toetavad.

Sadama rekonstrueerimise ja ekspositsiooni väljaehitamiseks taotleb ministeerium 30 miljonit krooni tõukefondidest.

Eesti Meremuuseumi ajalooliste laevade kogu tuntumad eksponaadid on 1936. aastal ehitatud allveelaev “Lembit” ja 1914. aastal ehitatud jäämurdja “Suur Tõll”.


 
Kultuuriministeerium Suur-Karja 23 15076, Tallinn (tel) +372 628 2250 (fax) +372 628 2200 minkul.ee