Kõik

Faro konventsioon

Eesti valmistab ette ühinemist Euroopa Nõukogu raamkonventsiooniga kultuuripärandi väärtusest ühiskonnas. Heakskiitmine toimub tõenäoliselt 2018. aastal.

Loe lähemalt »

Kultuurieelarve 2017

Kultuuriministeeriumi jaoks oli valitsuskabineti läbirääkimistel olulised teemad nii kultuuritöötajate toimetulek, kinnisvarainvesteeringud kui ka kultuurivaldkonnas kaua oodatud sisulised reformid.

Loe lähemalt »

Etendusasutuse seaduse muutmine

Kultuuriministeerium on algatanud etendusasutuse seaduse muutmise protsessi. 

 

Loe lähemalt »

Spordi rahastamispõhimõtete muutmine

Käimas on spordi rahastamispõhimõtete muutmine.

 

Loe lähemalt »

 

 

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2016. aasta jooksul valmib ministeeriumis dokument, mis kirjeldab kehtiva seaduse probleeme ja võimalikke lahendusi. 2017. aastal soovime sõnastada seaduse konkreetsed muudatused.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Kultuuriministeerium soovib muudetud muinsuskaitseseaduse jõustada 2019. aastal.

 

Loe lähemalt »

Nädalainfo

2. detsember 2016

Kell 11:00 avab kultuuriminister Indrek Saar Eesti Puuetega Inimeste Koja konverentsi  „Turism ja vaba aeg – kas kättesaadav kõigile? Puuetega inimeste piiriülene liikumine – üks EL põhiõigusi“.  Konverents toimub Tartus Eesti Rahva Muuseumis.

1. detsember 2016

Kell 20:00 kohtub kultuuriminister Indrek Saar Euroopa Komisjoni hariduse, kultuuri ja spordi peadirektoraadi juhi Martine Reichertsiga. Kõne all on Eesti Euroopa Liidu eesistumine.

30. november 2016

Kell 15:00 kohtub kultuuriminister Indrek Saar Kultuuriministeeriumis  Kultuuri Koja esindajatega.

29. november 2016

Kell 10:00 avab kultuuriminister Indrek Saar Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutuse Meie Inimesed (MISA) rahvusvahelise konverentsi "Lõimumise väljakutsed radikaliseeruvas maailmas".

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.