Kõik

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2016. aasta jooksul valmib ministeeriumis dokument, mis kirjeldab kehtiva seaduse probleeme ja võimalikke lahendusi. 2017. aastal soovime sõnastada seaduse konkreetsed muudatused.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Muudetud muinsuskaitseseaduse soovib ministeerium jõustada 1. jaanuaril 2018.

 

Loe lähemalt »

Filmide toetuskava

Käivitus väliskapitalil tugineva filmi- ja seriaalitootmise toetamise pilootprojekt. Toetusprogrammi rahastab Kultuuriministeerium ning toetusfondi haldab Eesti Filmi Instituut.

 

Loe lähemalt »

Sotsiaalkindlustus ja vabakutselised

Valminud on ülevaade loovisikute sotsiaalsete garantiide võimalustest.

Loe lähemalt »

Huvitegevuse toetussüsteem

Kultuuriministeerium töötas välja huvitegevuse täiendava toetamise kontseptsiooni. Toetussüsteem rakendub 1. septembrist 2017.

 

Loe lähemalt »

Säilituseksemplari seadus parandab teavikute kättesaadavust

Eesti asub esimese riigina maailmas seadusega reguleerima trükiste ja filmide digitaalse algmaterjali säilitamist, paraneb teavikute kättesaadavus, väheneb halduskoormus

Loe lähemalt »

Nädalainfo

28. mai 2016

Kl 16.00 avab kultuuriminister Indrek Saar Põhjamaade meistrivõistlused maadluses, mis toimuvad Tallinnas TTÜ Spordihoones.

26. mai 2016

26.-28. maini viibib kultuuriminister Indrek Saar visiidil Veneetsias, seoses Veneetsia Arhitektuuribiennaali Eesti, Läti, Leedu ühisekspositsiooni avamisega.

25. mai 2016

25.-29. maini osaleb Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Juko-Mart Kõlar koos mitmete muusikavaldkonna organisatsioonidega nagu SA Eesti Kontsert, Music Estonia, jt Rotterdamis toimuval muusikakonverentsil ja -messil “Classical: NEXT”.
 

24. mai 2016

24.-26. maini viibib kultuuriminister Indrek Saar visiidil Stasbourgis, kus osaleb Euroopa Nõukogu Ministrite Komitee Eesti eesistumise algust tähistavatel tseremooniatel ja kultuuriüritustel. Kultuuriminister kohtub visiidi käigus Euroopa Nõukogu asepeasekretäri Gabriella Battaini Dragoniga ning Euroopa Nõukogu demokraatiaküsimuste peadirektori Snežana Samardžić-Markovićga. 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.