Kõik

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2016. aasta jooksul valmib ministeeriumis dokument, mis kirjeldab kehtiva seaduse probleeme ja võimalikke lahendusi. 2017. aastal soovime sõnastada seaduse konkreetsed muudatused.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Muudetud muinsuskaitseseaduse soovib ministeerium jõustada 1. jaanuaril 2018.

 

Loe lähemalt »

Filmide toetuskava

Käivitus väliskapitalil tugineva filmi- ja seriaalitootmise toetamise pilootprojekt. Toetusprogrammi rahastab Kultuuriministeerium ning toetusfondi haldab Eesti Filmi Instituut.

 

Loe lähemalt »

Sotsiaalkindlustus ja vabakutselised

Valminud on ülevaade loovisikute sotsiaalsete garantiide võimalustest.

Loe lähemalt »

Huvitegevuse toetussüsteem

Kultuuriministeerium töötas välja huvitegevuse täiendava toetamise kontseptsiooni. Toetussüsteem rakendub 1. septembrist 2017.

 

Loe lähemalt »

Säilituseksemplari seadus parandab teavikute kättesaadavust

Eesti asub esimese riigina maailmas seadusega reguleerima trükiste ja filmide digitaalse algmaterjali säilitamist, paraneb teavikute kättesaadavus, väheneb halduskoormus

Loe lähemalt »

Nädalainfo

29. aprill 2016

Kultuuriministeeriumi välisvahendite ekspert, ministeeriumi esindaja Ida-Virumaal Eduard Odinets osaleb Ida-Virumaa kodanikuühiskonna võrgustiku seminarist „Edendades haridust, kultuuri, sporti ja noorteelu Ida-Virumaal“, mis toimub projekti „Võimestades Ida-Virumaa kodanikuühiskonda“ raames. Seminar toimub algusega kell 10.00 Narva Keeltelütseumis (Kangelaste 32).

28. aprill 2016

Kultuuriministeeriumi rahvakultuuri nõunik Eino Pedanik osaleb Räpinas toimuval Põlvamaa arengukonverentsil „Haldusreform ühendab või killustab“ , kus võtab osa kultuuri teematoa tööst.
Lisainfo: Eino Pedanik, Kultuuriministeeriumi rahvakultuuri nõunik, eino.pedanik@kul.ee, 6282227

27. aprill 2016

27. aprillist - 3. maini viibivad kultuuriminister Indrek Saar ning ministeeriumi kantsler Paavo Nõgene visiidil Hiina Rahvavabariigis, kus Eesti saatkonna eestvedamisel toimuva Eesti kultuuri, nüüdiskunsti, muusikat, kulinaariat ning äri- ja turismivaldkonda tutvustava programmiga tähistatakse Eesti ja Hiina diplomaatiliste suhete 25. aastapäeva. 

26. aprill 2016

Kl 13.00 Kultuuriministeeriumi välisvahendite ekspert, ministeeriumi esindaja Ida-Virumaal Eduard Odinets osaleb Ida-Virumaa rahvuskultuuriseltside ümarlaua korralisel koosolekul Ida-Viru maavalitsuses (Jõhvi, Keskväljaku 1).

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.