Kõik

Kultuurieelarve 2017

Kultuuriministeeriumi jaoks oli valitsuskabineti läbirääkimistel olulised teemad nii kultuuritöötajate toimetulek, kinnisvarainvesteeringud kui ka kultuurivaldkonnas kaua oodatud sisulised reformid.

Loe lähemalt »

Etendusasutuse seaduse muutmine

Kultuuriministeerium on algatanud etendusasutuse seaduse muutmise protsessi. 

 

Loe lähemalt »

Spordi rahastamispõhimõtete muutmine

Käimas on spordi rahastamispõhimõtete muutmine.

 

Loe lähemalt »

 

 

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2016. aasta jooksul valmib ministeeriumis dokument, mis kirjeldab kehtiva seaduse probleeme ja võimalikke lahendusi. 2017. aastal soovime sõnastada seaduse konkreetsed muudatused.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Kultuuriministeerium soovib muudetud muinsuskaitseseaduse jõustada 2019. aastal.

 

Loe lähemalt »

Nädalainfo

1. oktoober 2016

Venemaal, Moskva Konservatooriumi Suures saalis toimub festivali Spiegel im Spiegel  galakontsert, kus kõlab Arvo Pärdi, Galina Grigorjeva, Peeter Vähi muusika, üles astuvad dirigent Andres Mustonen ja Glasperlenspiel Sinfonietta. 

30. september 2016

30. septembrist -2. oktoobrini tutvustatakse  Eesti kirjanikke ja kirjandust Turu rahvusvahelisel raamatumessil Soomes. 

29. september 2016

Kell 19.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Eesti Rahva Muuseumi pidulikul avamisel Tartus ning ütleb ka avasõnad. Eesti Rahva Muuseumi avamisele saabuvad kultuuriministri kutsel ka Läti, Leedu, Poola ja Ungari kõrgetasemelised delegatsioonid. 

28. september 2016


Prantsusmaal, Strasbourgi St-Pauli kirikus toimub kontsert „Eesti! Musiques d’Estonie“. Esinevad Strasbourg’i Filharmooniaorkester ja kammerkoor Voces Musicales dirigent Risto Joosti juhatusel. Esitusele tuleb Eesti heliloojate muusika.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.