Kõik

Etendusasutuse seaduse muutmine

Käimas on etendusasutuste seaduse muutmine. Kultuuriministeerium soovib konkreetsed muudatused seaduse muutmise eelnõus sõnastada 2017. aasta lõpuks.

Loe lähemalt »

Eesti EL Nõukogu eesistumine ja Kultuuriministeerium

2017. aasta teisel poolaastal on Eesti esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja rollis.

Loe lähemalt »

Eesti keele majad

Keelemajadest saavad sõlmpunktid eesti keelest erineva emakeelega inimestele, kellel on seal võimalus õppida ja praktiseerida eesti keelt ning osa saada eesti kultuurist laiemalt.

Loe lähemalt »

Laste ja noorte kultuuriaasta

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab meie järelkasvu nii looja kui publikuna, seob kultuuri eri valdkondi ning koondab hulgaliselt mitmesuguseid ettevõtmisi nii väikestele kui ka suurtele.

Loe lähemalt »

Kultuurieelarve 2017

President Kersti Kaljulaid kuulutas välja 2017. aasta riigieelarve seaduse 23. detsembril 2016. Kultuuriministeeriumi jaoks on eelarves olulised kultuuritöötajate palgatõus, kinnisvarainvesteeringud, aga ka kultuurivaldkonnas kaua oodatud sisulised reformid.

Loe lähemalt »

Spordireform

Käimas on spordi rahastamispõhimõtete muutmine.

 

Loe lähemalt »

 

 

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2016. aasta jooksul valmib ministeeriumis dokument, mis kirjeldab kehtiva seaduse probleeme ja võimalikke lahendusi. 2017. aastal soovime sõnastada seaduse konkreetsed muudatused.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Kultuuriministeerium soovib muudetud muinsuskaitseseaduse jõustada 2019. aastal.

 

Loe lähemalt »

Nädalainfo

6. mai 2017

Üle-eestilise talgupäeva „Teeme ära“ raames korraldab Kultuuriministeerium talgupäeva Narvas. Kavas on koristustalgud, ekskursioon Baltijetsi tehases, aruteluring, mõttetalgud, keelekohvikud ning päeva lõpetab tasuta tänukontsert talgulistele ja teistele linnaelanikele, esinevad project PX & Lavanda Tallinnast ja Narva trio Senjo.

5. mai 2017

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb Viljandi renoveeritud muusikakooli pidulikul avamisel.

3. mai 2017

Kultuuriminister Indrek Saar on Vabariigi Valitsuse väljasõiduistungil Brüsselis ning kohtumistel Euroopa Komisjoni ja Euroopa Parlamendi esindajatega, kus on kõne all Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteedid.

2. mai 2017

Kultuuriminister Indrek Saar kohtub Rahvakultuuri Keskuse esindajatega, kõne all riigiasutuse pealinnast väljakolimise küsimused.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.