Kõik

Eesti EL Nõukogu eesistumine ja Kultuuriministeerium

2017. aasta teisel poolaastal on Eesti esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja rollis.

Loe lähemalt »

Eesti keele majad

Keelemajadest saavad sõlmpunktid eesti keelest erineva emakeelega inimestele, kellel on seal võimalus õppida ja praktiseerida eesti keelt ning osa saada eesti kultuurist laiemalt.

Loe lähemalt »

Laste ja noorte kultuuriaasta

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab meie järelkasvu nii looja kui publikuna, seob kultuuri eri valdkondi ning koondab hulgaliselt mitmesuguseid ettevõtmisi nii väikestele kui ka suurtele.

Loe lähemalt »

Faro konventsioon

Eesti valmistab ette ühinemist Euroopa Nõukogu raamkonventsiooniga kultuuripärandi väärtusest ühiskonnas. Heakskiitmine toimub tõenäoliselt 2018. aastal.

Loe lähemalt »

Kultuurieelarve 2017

President Kersti Kaljulaid kuulutas välja 2017. aasta riigieelarve seaduse 23. detsembril 2016. Kultuuriministeeriumi jaoks on eelarves olulised kultuuritöötajate palgatõus, kinnisvarainvesteeringud, aga ka kultuurivaldkonnas kaua oodatud sisulised reformid.

Loe lähemalt »

Spordireform

Käimas on spordi rahastamispõhimõtete muutmine.

 

Loe lähemalt »

 

 

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2016. aasta jooksul valmib ministeeriumis dokument, mis kirjeldab kehtiva seaduse probleeme ja võimalikke lahendusi. 2017. aastal soovime sõnastada seaduse konkreetsed muudatused.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Kultuuriministeerium soovib muudetud muinsuskaitseseaduse jõustada 2019. aastal.

 

Loe lähemalt »

Nädalainfo

23. märts 2017

Kell 15.00 koguneb Kultuuriministeeriumis esimest korda teatrite ekspertgrupp, mis asub välja töötama teatrite uut rahastamismudelit. Laiapõhjalise ekspertgrupi koosseisu kuuluvad teatrivaldkonna organisatsioonide ning erinevatele sihtgruppidele tehtava teatri esindajad.

22. märts 2017

Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk on kuni 25. märtsini Maltal Euroopa Arhitektuuripoliitikate Foorumil, kus teeb kaks ettekannet. Malta Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise raames toimuva foorumi teema on „Uus vanas – arhitektuur ajaloolises kontekstis“.

21. märts 2017

Eesti Suursaatkonnas Helsingis toimub pressikonverents „Eesti-Soome 200“, kus tutvustatakse Eesti ja Soome juubeliaastatel Soomes toimuvaid üritusi.

20. märts 2017

Kell 15.00 toimub Tallinna Ülikooli Euroopa saalis arutelusarja „Euroopal veab, Eesti veab!“ avaüritus, mille üht laudkondlikku jätkuvestlust veab Kultuuriministeeriumi audiovisuaalvaldkonna nõunik Mati Kaalep. Kuueosalist arutelusarja, kus tutvustatakse Eesti rolli, võimalusi ja prioriteete Euroopa Liidu Nõukogu eesistujana, korraldavad Riigikantselei, Avatud Eesti Fond ja vabaühenduste liit EMSL.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.