Sa oled siin

Veel nädala jooksul saab teha ettepanekuid riigi kultuuristipendiumidele

16. aprill 2018 - 9:15

Kultuuriministeerium ootab veel nädala jooksul, 23. aprillini ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendiumiga toetatakse peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel olulisi kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.

Aastas saab välja anda kuni 20 stipendiumit ning ühe stipendiumi suurus on 2300 eurot. Sarnaselt viimastele aastatele on ka tänavune prioriteet stipendiumide määramisel terve õppeaasta toimuva magistri- või doktoritaseme õppe toetamine välismaa kõrgkoolis või teadusasutuses.

„Eesti kultuuri elujõu üks allikaid on rahvusvaheline kogemus,“ ütles Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein. „Välisriigis toimunud õpingutelt ammutatud teadmiste toomine meie kultuuriväljale muudab loomingu rahvusvaheliselt kõnetavamaks ja saadud kontaktid aitavad Eestit suuremaks teha,“ lisas Sein.

Stipendiumi võib saada nii füüsiline kui ka juriidiline isik või asutus. Ettepanekuid võivad esitada loomeliidud, omavalitsused ning teised juriidilised isikud ja asutused, kelle põhikirjas või põhimääruses on sätestatud kultuuri- või haridusalane tegevus. Füüsilised isikud iseennast stipendiumile esitada ei saa. Ettepaneku kultuuristipendiumide määramiseks teeb kultuuristipendiumide komisjon ning käskkirja stipendiumide määramiseks allkirjastab kultuuriminister Indrek Saar.

Ettepanekud tuleb saata taotlusvormil, mis asub siin (DOC). Avaldused peavad olema laekunud 23. aprilliks 2018 digitaalselt allkirjastatuna aadressile min@kul.ee või postiaadressil Kultuuriministeerium, Suur-Karja 23, 15076 Tallinn. Lähemalt saab kultuuristipendiumide kohta lugeda Kultuuriministeeriumi kodulehel

Lisainformatsioon
Marion Selgall da Silva
Kultuuriministeeriumi kunstide osakond
628 2237

Veel uudiseid samal teemal

Ülesvõte 2016. aasta kohtumiselt. Foto: Eve Rand
19.07.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriministrid arutavad Saaremaal lahenduste üle kultuuri kaugemate eesmärkide saavutamisel

Kultuuriminister Indrek Saar ja tema eelkäijad kultuuriministri ametis osalevad täna, 19. juulil algavatel Saaremaa ooperipäevadel. Traditsiooniliselt peetakse ka üleaastane kultuuriministrite arutelu suurte väljakutsete üle Eesti kultuuris.

Peeter Mauer. Foto: Kultuuriministeerium
13.07.2018|Kultuuriministeerium

Eesti Ajaloomuuseumi direktoriks valiti Peeter Mauer

Kultuuriministeeriumi komisjoni otsusel saab Eesti Ajaloomuuseumi uueks direktoriks Peeter Mauer. Ta peab uues ametis oluliseks panustamist nii sisusse kui ka majandustegevusse ning sujuvat Eesti Ajaloomuuseumi ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ühendamist uueks sihtasutuseks.