Sa oled siin

Uue muuseuminõukogu esimeheks valiti Anton Pärn

13. märts 2018 - 9:50
Anton Pärn. Foto Kultuuriministeerium
Anton Pärn. Foto Kultuuriministeerium

Kultuuriministeeriumi juures tegutsev muuseuminõukogu uus koosseis valis oma esimeheks Haapsalu ja Läänemaa Muuseumide juhi Anton Pärna. Aseesimeheks sai Tartu Ülikooli muuseumi direktor Mariann Raisma.

Muuseuminõukogu on Kultuuriministeeriumi juures tegutsev nõuandev kogu, kuhu kuuluvad muuseumide asjatundjad. Nõukogu analüüsib muuseumivaldkonda ja teeb ettepanekuid selle arendamiseks ning osaleb õigusaktide eelnõude väljatöötamises. Muuseuminõukogu juures töötavad ka teemakomisjonid, kes koos Eesti Muuseumiühinguga valivad välja Eesti muuseumide aastaauhindade ehk muuseumirottide saajad.

Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Mirjam Rääbis ütles, et muuseuminõukogul on Kultuuriministeeriumi jaoks väga oluline tähendus, sest side praktikute ning oma ala parimate asjatundjatega on Eesti muuseumipoliitika arendamisel väärtuslik ressurss. „Muuseuminõukogu eelmise koosseisu üks olulisemaid ülesandeid oli muuseumide kogumispõhimõtete ülevaatamine ja muuseumidele tagasiside andmine. See oli tähtis samm riikliku kogumispoliitika arendamisel, et muuseumide kogumispõhimõtted oleksid korrastatud ning üksteisega kooskõlas. Uuel nõukogul lasub oluline ülesanne 2013. aastal vastu võetud muuseumiseaduse järelanalüüsi läbiviimise nõustamisel ja ka muuseumide digiteerimispoliitika osas nõu andmisel,“ ütles Rääbis.

Nõukogu uude koosseisu kuuluvad:

 • Anton Pärn, Sihtasutuse Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid juhatuse liige, muuseuminõukogu esimees
 • Mariann Raisma, Tartu Ülikooli muuseumi direktor, muuseuminõukogu aseesimees
 • Alar Karis, Eesti Rahva Muuseumi direktor (ametikoha põhiselt)
 • Siim Raie, Muinsuskaitseameti peadirektor (ametikoha põhiselt)
 • Sirje Helme, SA Eesti Kunstimuuseum juhatuse liige (ametikoha põhiselt)
 • Agnes Aljas, MTÜ Eesti ICOM Rahvuskomitee juhatuse liige
 • Hellar Lill, Eesti Sõjamuuseum - kindral Laidoneri muuseumi direktor
 • Inge Laurik-Teder, MTÜ Eesti Muuseumiühing juhatuse liige
 • Mari Niitra, Liivi Muuseumi juhataja
 • Merilin Piipuu, SA Kistler-Ritso Eesti tegevdirektor
 • Priit Pirsko, riigiarhivaar
 • Raivo Ruusalepp, Eesti Rahvusraamatukogu arendusjuht
 • Ülli Kont, SA Pärnu Muuseum peavarahoidja

Muuseuminõukogu koosseisu kinnitab kolmeks aastaks ametisse kultuuriminister. Anton Pärn oli ka eelmise, aastatel 2015 kuni 2018 ametis olnud muuseuminõukogu esimees.

Muuseuminõukogu koosseis ja töökord on leitavad ka Kultuuriministeeriumi kodulehelt.

Lisainfo

Mirjam Rääbis

Kulutuuriministeeriumi muuseuminõunik

6 282 335

mirjam.raabis@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

22.03.2018|Kultuuriministeerium

Arutelu uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel

Kultuuriministeeriumis toimus täna, 23. märtsil kohtumine, kus osalesid Eesti Metsa Abiks, Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskuse, Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja ja Hiite Maja ja Keskkonnaministeeriumi esindajad. Arutati uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel. Ühiselt kinnitati, et looduslikud pühapaigad on oluline ja väärtuslik osa Eesti elukeskkonnast. Kultuuriminister Indrek Saar palus seaduseeelnõu koostajatel kaaluda koosolekul ja kirjalikult esitatud ettepanekuid ajalooliste looduslike pühapaikade paremaks kaitsmiseks, et leida parim lahendus. Allpool toome mõned arvud ja faktid teemal, kuidas riik selles valdkonnas tegutsenud on.

19.03.2018|Kultuuriministeerium

Algas ettepanekute esitamine riigi kultuuristipendiumidele

Kultuuriministeerium ootab alates tänasest, 19. märtsist ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendiumiga toetatakse peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel olulisi kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.