Sa oled siin

Tule talgutele, leiad maitsed!

30. aprill 2018 - 13:51
Traditsiooniline liivlaste köögiviljapirukas sklandrausis. Foto: Aron Urb/EV100
Traditsiooniline liivlaste köögiviljapirukas sklandrausis. Foto: Aron Urb/EV100

Käes on talgukevad, mis kulmineerub maikuu esimesel laupäeval, 5. mail üle-eestilise Teeme Ära talgupäevaga. Euroopa kultuuripärandi aasta raames kutsutakse kõiki talgupäeval osalejaid pöörama rohkem tähelepanu kultuurilisele mitmekesisusele ning eriilmelistele toidutraditsioonidele.

Tänavu innustatakse talgujuhte ja talgulisi leidma põnevaid retsepte oma paikkonnast või kaugemalt, et tuua seeläbi tegusasse talgupäeva erilisi maitseelamusi. Need talgujuhid, kes väärtustavad piirkondlikke toidutraditsioone ja katavad talgulaua piirkonna, hõimu- või rahvustoitudega, saavad lauakatmise lihtsustamiseks soovi korral 25-eurose Selveri kinkekaardi.

Tuhandest kinkekaardist on 600 juba jagatud, aga 400 kinkekaarti ootab veel aktiivsete talgujuhtide sooviavaldust. Kinkekaardi soovijatel palutakse talguveebis kirja panna ka ühe piirkondliku või rahvustoidu retsepti, mille järgi plaanitakse talgulistele toitu valmistada. Rohkem infot leiab siit: http://www.teemeara.ee/talgujuhile/talgutoit

Inspireeriv ühine algatus

Rahvusköögid ja piirkondlikud toidud võeti Teeme Ära talgupäeva fookusesse koostöös Kultuuriministeeriumi, Integratsiooni Sihtasutuse ja eestimaise poeketiga Selver, et rikastada talgulauda uute või unustatud maitsetega lähedalt ja kaugelt.  

Seto või liivi, kihnu või kadrina, läti või poola, udmurdi või ukraina road – tore on pakkuda talgulõunal oma piirkonnale omaseid toite, põnevaid hõimutoite ja ka meile võõramaid rahvustoite. Talgujuhtidelt on juba laekunud inspireerivaid retsepte, millega saab tutvust teha pidevalt täienevas online retseptiraamatus: http://www.teemeara.ee/retseptid

Pane end kirja talguveebis

Talguid võib eest vedada ja talgupäeval kaasa lüüa iga huviline. Praeguseks on Teeme Ära kodulehele kirja pandud juba ligi 1800 talgut ning üle 15 000 osaleja. Kas Sina oled oma osalemisest juba teada andnud? Iga kätepaar on oodatud igas Eestimaa nurgas – pane end kirja talguveebis www.teemeara.ee ja tee oma kingitus Eestile!

Tule talgutele, leiad maitsed!

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Indrek Saar. Foto: Riigikantselei
23.05.2018|Kultuuriministeerium

Saar: uuel eelarveperioodil peab Euroopa Liidu kultuurirahastus olema võrdselt ligipääsetav

Kultuuriminister Indrek  Saar osaleb täna, 23. mail Brüsselis toimuval Euroopa Liidu kultuuri- ja spordinõukogul. Liikmesriikide kultuuriministrite kohtumisel arutletakse, kuidas uuel eelarveperioodil kultuuri paremini siduda teiste Euroopa Liidu poliitikavaldkondadega. Pärastlõunal toimuval spordiministrite kohtumisel arutatakse spordi kommertsialiseerumisest tingitud probleemide üle.

 

21.05.2018|Kultuuriministeerium

Avanes 2018. aasta taotlusvoor „Euroopa Liidu programmi "Loov Euroopa" kultuuri alaprogrammis osalevate Eesti projektide kaasrahastamine”

Taotlusvooru eesmärgiks on eesti kultuuri rahvusvahelistumine ja jätkusuutlike väliskontaktide loomine Eesti kultuuriasutuste osalemise kaudu Euroopa Liidu programmi „Loov Euroopa“ kultuuri alaprogrammis. Taotluste esitamise tähtaeg on 5. juuni 2018.