Sa oled siin

Selgusid taotlusvooru "Muuseumide arendamine" tulemused

28. veebruar 2018 - 11:03
muuseumioo.ee
muuseumioo.ee

Selgusid taotlusvooru "Muuseumide arendamine" tulemused. Seekordsest taotlusvoorust sai toetust 16 projekti kogusummas 75 677 eurot.

Toetuse eesmärk on muuseumivaldkonna populariseerimine ning rahvusvahelistumisele kaasaaitamine, muuseumidevahelise koostöö aktiveerimine, muuseumideüleste kogumispõhimõtete rakendamine ning muuseumitöötajate professionaalsuse tõstmine.

"Taotlusvoorust said toetust eelkõige projektid, mille mõju on laiahaardeline – mitmed koolitused, külastusmängud, aga ka Eesti Muuseumiühingu korraldatud populaarne muuseumiöö. Samuti tasub välja tuua digiteerimisprojektid: toetust said SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumide, Seto Talumuuseumi ja Tartu Ülikooli digiteerimise projektid, kuna just nemad olid kõige rohkem läbi mõelnud materjali hilisema kasutuse ning täitnud nõude, et digiteeritu saab juurdepääsupiiranguteta kõigile tasuta kättesaadavaks," ütles Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Mirjam Rääbis.

Toetatud projektide nimekirja, toetuse andmise tingimuste ja taotlusi hinnanud komisjoni koosseisuga saab tutvuda siin.

Lisainfo
Mirjam Rääbis
Muuseuminõunik
6 282 335
mirjam.raabis@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

22.03.2018|Kultuuriministeerium

Arutelu uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel

Kultuuriministeeriumis toimus täna, 23. märtsil kohtumine, kus osalesid Eesti Metsa Abiks, Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskuse, Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja ja Hiite Maja ja Keskkonnaministeeriumi esindajad. Arutati uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel. Ühiselt kinnitati, et looduslikud pühapaigad on oluline ja väärtuslik osa Eesti elukeskkonnast. Kultuuriminister Indrek Saar palus seaduseeelnõu koostajatel kaaluda koosolekul ja kirjalikult esitatud ettepanekuid ajalooliste looduslike pühapaikade paremaks kaitsmiseks, et leida parim lahendus. Allpool toome mõned arvud ja faktid teemal, kuidas riik selles valdkonnas tegutsenud on.

19.03.2018|Kultuuriministeerium

Algas ettepanekute esitamine riigi kultuuristipendiumidele

Kultuuriministeerium ootab alates tänasest, 19. märtsist ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendiumiga toetatakse peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel olulisi kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.