Sa oled siin

Selgusid taotlusvooru "Muuseumide arendamine" tulemused

28. veebruar 2018 - 11:03
muuseumioo.ee
muuseumioo.ee

Selgusid taotlusvooru "Muuseumide arendamine" tulemused. Seekordsest taotlusvoorust sai toetust 16 projekti kogusummas 75 677 eurot.

Toetuse eesmärk on muuseumivaldkonna populariseerimine ning rahvusvahelistumisele kaasaaitamine, muuseumidevahelise koostöö aktiveerimine, muuseumideüleste kogumispõhimõtete rakendamine ning muuseumitöötajate professionaalsuse tõstmine.

"Taotlusvoorust said toetust eelkõige projektid, mille mõju on laiahaardeline – mitmed koolitused, külastusmängud, aga ka Eesti Muuseumiühingu korraldatud populaarne muuseumiöö. Samuti tasub välja tuua digiteerimisprojektid: toetust said SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumide, Seto Talumuuseumi ja Tartu Ülikooli digiteerimise projektid, kuna just nemad olid kõige rohkem läbi mõelnud materjali hilisema kasutuse ning täitnud nõude, et digiteeritu saab juurdepääsupiiranguteta kõigile tasuta kättesaadavaks," ütles Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik Mirjam Rääbis.

Toetatud projektide nimekirja, toetuse andmise tingimuste ja taotlusi hinnanud komisjoni koosseisuga saab tutvuda siin.

Lisainfo
Mirjam Rääbis
Muuseuminõunik
6 282 335
mirjam.raabis@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

20.06.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuripealinna 2024 valikukomisjoni liikmeteks saavad Kivilo ja Fritze

Kultuuriministeerium esitas Euroopa Komisjonile ettepaneku arvata Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna valiva ekspertkomisjoni liikmeteks Anu Kivilo ja Mikko Fritze. Rahvusvaheline komisjon alustab tööd sügisel, kui tehakse eelvalik kõigi kandideerivate linnade seast.

Kultuuriminister Indrek Saar. Foto Kadri Purje
14.06.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar suundub visiidile Taani

Kultuuriminister Indrek Saar alustab täna, 14. juunil visiiti Taani Kuningriiki. Neljapäevase visiidi käigus kohtub minister Saar Taani kultuuriministri Mette Bockiga, tutvub mitmete kultuuriasutustega ning debateerib ka Taani arvamusfestivalil.