Sa oled siin

Saar: meie kunstnike osalemine Performa biennaalil New Yorgis on Eesti jaoks suur saavutus

6. november 2017 - 11:40
Flo Kasearu, Kris Lemsalu, Anu Vahtra. Foto autor: Kristina Õllek
Flo Kasearu, Kris Lemsalu, Anu Vahtra. Foto autor: Kristina Õllek

Kultuuriminister Indrek Saar viibib alates tänasest, 6. novembrist kuni nädala lõpuni töövisiidil New Yorgis. Visiidil külastab minister nüüdiskunsti festivali Performa biennaali, mille põhiprogrammi fookusriik on esmakordselt Eesti.

Performa algas New Yorgis möödunud nädalal, 1. novembril. Festivali põhiprogrammis osalevad esmakordselt ka Eesti kunstnikud ning “Eesti avatud paviljoni” programmi keskmes on Flo Kasearu, Anu Vahtra ja Kris Lemsalu uudisteosed, mis on loodud spetsiaalselt biennaali jaoks.

Kultuuriminister Indrek Saare kinnitusel on meie kunstnike osalus Performal Eesti jaoks suur saavutus. „Tunnustan meie kunstnikke ja korraldajaid, kelle töö ja pühendumus ei ole jäänud tähelepanuta ning kelle pingutused on tõstnud Eesti maineka festivali põhiprogrammi fookusriigiks. Väikesest kultuuriruumist tulles on ka kõige andekamatel üksi väga raske läbi murda, Eesti avatud paviljoniga tõestavad meie kunstiinimesed, et koostöö on igal juhul edu võti,“ sõnas Saar.

Eesti Avatud Paviljoni peakorraldajad on Performa tegevdirektor Esa Nickle ja produtsent Maaike Gouwenberg koostöös eesti kuraatori Evelyn Raudsepaga. Paviljoni kaaskorraldaja on Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus.

Visiidi ajal kohtub minister New Yorgi maineka ISCP kunstiresidentuuri esindajatega. Eesti loomeinimestest on varasematel aastatel programmis osalenud kuraator Rael Artel ja fotograaf Marge Monko. Tänavu osaleb programmis foto- ja installatsioonikunstnik Anu Vahtra, kelle Performa jaoks loodud teos valmis just selles residentuuris.

Kavas on ka kohtumised Eesti muusikaekspordiga seotud võtmeisikutega ning külastus New Yorgi Eesti majja ja kohtumine sealsete eestlaste ning Eesti suursaadikuga USAs Lauri Lepikuga.

Lisainformatsioon

Maria-Kristiina Soomre

Kultuuriministeeriumi kunstinõunik

628 2242

maria-kristiina.soomre@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

21.11.2017|Kultuuriministeerium

Avatud on taotlusvoor "Muinsuskaitse arendustegevused"

Kuni 5. jaanuarini 2018 saab esitada taotlusi taotlusvooru "Muinsuskaitse arendustegevused". Seoses saabuva Euroopa kultuuripärandi aastaga 2018 on eriti oodatud algatused ja sündmused, millel on Eesti ja Euroopa kultuuripärandi jaoks sümboolne tähendus.

EL hariduse-, noorte-, kultuuri- ja spordinõukogu, mai 2017. Foto: Tauno Tõhk
21.11.2017|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar juhib täna Brüsselis Euroopa Liidu kultuuri- ja spordiministrite nõukogu

Täna, 21. novembril jätkub Brüsselis eile alanud Euroopa Liidu hariduse, noorte, kultuuri ja spordi nõukogu istung. Täna kohtuvad kultuuriminister Indrek Saare juhtimisel liikmesriikide kultuuri- ja spordiministrid, et võtta vastu järeldused kultuuri kättesaadavuse edendamise kohta digivahendite kaudu ning spordis treenerite rolli kohta ühiskonnas. Samuti arutatakse kultuuri rolli sidusate ühiskondade kujundamisel ning koos Rahvusvahelise Olümpiakomitee presidendi Thomas Bachiga spordi peamisi väljakutseid  21. sajandil.