Sa oled siin

Saar: meie kunstnike osalemine Performa biennaalil New Yorgis on Eesti jaoks suur saavutus

6. november 2017 - 11:40
Flo Kasearu, Kris Lemsalu, Anu Vahtra. Foto autor: Kristina Õllek
Flo Kasearu, Kris Lemsalu, Anu Vahtra. Foto autor: Kristina Õllek

Kultuuriminister Indrek Saar viibib alates tänasest, 6. novembrist kuni nädala lõpuni töövisiidil New Yorgis. Visiidil külastab minister nüüdiskunsti festivali Performa biennaali, mille põhiprogrammi fookusriik on esmakordselt Eesti.

Performa algas New Yorgis möödunud nädalal, 1. novembril. Festivali põhiprogrammis osalevad esmakordselt ka Eesti kunstnikud ning “Eesti avatud paviljoni” programmi keskmes on Flo Kasearu, Anu Vahtra ja Kris Lemsalu uudisteosed, mis on loodud spetsiaalselt biennaali jaoks.

Kultuuriminister Indrek Saare kinnitusel on meie kunstnike osalus Performal Eesti jaoks suur saavutus. „Tunnustan meie kunstnikke ja korraldajaid, kelle töö ja pühendumus ei ole jäänud tähelepanuta ning kelle pingutused on tõstnud Eesti maineka festivali põhiprogrammi fookusriigiks. Väikesest kultuuriruumist tulles on ka kõige andekamatel üksi väga raske läbi murda, Eesti avatud paviljoniga tõestavad meie kunstiinimesed, et koostöö on igal juhul edu võti,“ sõnas Saar.

Eesti Avatud Paviljoni peakorraldajad on Performa tegevdirektor Esa Nickle ja produtsent Maaike Gouwenberg koostöös eesti kuraatori Evelyn Raudsepaga. Paviljoni kaaskorraldaja on Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskus.

Visiidi ajal kohtub minister New Yorgi maineka ISCP kunstiresidentuuri esindajatega. Eesti loomeinimestest on varasematel aastatel programmis osalenud kuraator Rael Artel ja fotograaf Marge Monko. Tänavu osaleb programmis foto- ja installatsioonikunstnik Anu Vahtra, kelle Performa jaoks loodud teos valmis just selles residentuuris.

Kavas on ka kohtumised Eesti muusikaekspordiga seotud võtmeisikutega ning külastus New Yorgi Eesti majja ja kohtumine sealsete eestlaste ning Eesti suursaadikuga USAs Lauri Lepikuga.

Lisainformatsioon

Maria-Kristiina Soomre

Kultuuriministeeriumi kunstinõunik

628 2242

maria-kristiina.soomre@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Alliku villa. Foto K. Kooskora
21.02.2018|Kultuuriministeerium

Endisest kirjanike loomemajast Elvas sai kultuurimälestis

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas kultuurimälestiseks Elvas asuva Alliku villa. Hiljemalt 1930. aastate alguses ehitatud juugendstiilis puitvillat kasutati nõukogude perioodil kirjanike loomemajana.

Indrek Saar. Foto: Erik Peinar (Riigikogu)
14.02.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister aastakõnes: edukas majandus vajab järjest enam loovust, riik peab selleks võimalusi looma

Kultuuriminister Indrek Saar tegi täna, 14. veebruaril Riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Saar ütles kultuuri aastakõnes, et  Eesti kui kultuurriigi edukus põhineb meie inimeste loovusel ning kultuuri jätmine üksnes turumajanduse hoolde pole Eesti suguses väikeriigis mõeldav.