Sa oled siin

Saar Londoni raamatumessil: Eesti kirjandusel läheb üle aegade hästi

10. aprill 2018 - 7:49
Londoni raamatumessi 2018 logo
Londoni raamatumessi 2018 logo

Kultuuriminister Indrek Saar avab täna, 10. aprillil koos Läti kultuuriministri Dace Melbārde  ja Leedu kultuuriministri Liana Ruokytė-Jonssoniga Londoni rahvusvahelise raamatumessi. Messi peakülalised on tänavu Eesti, Läti ja Leedu ühise ekspositsiooniga.

Kolme Balti riigi ühine esinemine Euroopa suuruselt teisel raamatumessil on seotud Balti riikide iseseisvuse sajanda aastapäeva tähistamisega. Eesti kirjandust esindavad messil kirjanikud Rein RaudMaarja Kangro, Andrei Ivanov ning Mihkel Mutt, kes on ühtlasi üks kolmest messi päevaautorist.

„Eesti juubeliaastal on hea meel tõdeda, et meie kirjandusel läheb maailma areenil üle aegade hästi ja Eesti autorid on hinnatud nii kodus kui välismaal,“ ütles kultuuriminister Indrek Saar. „Seda suurem on rõõm, et tänavu on Londonis Eesti kirjandus esmakordselt esindatud nii kõrgel tasemel ja nii suures mahus. Kolme Balti riigi iseseisvuse sajanda aastapäeva tähistamine Londonis nii suure ja väärika ühisekspositsiooniga on Eestile, Lätile ja Leedule kahtlemata oluline saavutus rahvusvahelisel areenil, mis aitab meie kirjandust maailmas veelgi tuntumaks teha,“ ütles kultuuriminister Saar. Ministrid avavad messi Londoni aja järgi kell 14.30.

Kell 18.00 osaleb kultuuriminister kirjandusauhindade International Excellence Awards üleandmistseremoonial. Traditsiooniliselt Londoni raamatumessi ajal toimuval tseremoonial jagatakse tunnustust silmapaistva panuse eest kirjanduse edendamisel. Kirjandusauhinna nominentide seas on ka kolm nominenti Eestist ning kõigi kategooriate ja kandidaatidega saab tutvuda siin.

Londoni raamatumess toimub 10.-12. aprillini Londonis Olympia messikeskuses. Eesti messistendil on välja pandud pea 300 raamatut, nende hulgas on eesti kirjanduse tõlked inglise keelde ja teistesse maailma keeltesse, eestikeelne ilukirjandus, lisaks ajaloo- ja aimekirjandus ning valik lastekirjandust. Messi autoriprogrammi kureerib Briti Nõukogu koostöös Eesti Kirjastuste Liidu ja Eesti Kirjanduse Teabekeskusega.

Lisainfo

Kai-Ines Nelson

Kultuuriministeeriumi kommunikatsiooninõunik

kai-ines.nelson@kul.ee

5568 9644

Veel uudiseid samal teemal

Ülesvõte 2016. aasta kohtumiselt. Foto: Eve Rand
19.07.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriministrid arutavad Saaremaal lahenduste üle kultuuri kaugemate eesmärkide saavutamisel

Kultuuriminister Indrek Saar ja tema eelkäijad kultuuriministri ametis osalevad täna, 19. juulil algavatel Saaremaa ooperipäevadel. Traditsiooniliselt peetakse ka üleaastane kultuuriministrite arutelu suurte väljakutsete üle Eesti kultuuris.

Peeter Mauer. Foto: Kultuuriministeerium
13.07.2018|Kultuuriministeerium

Eesti Ajaloomuuseumi direktoriks valiti Peeter Mauer

Kultuuriministeeriumi komisjoni otsusel saab Eesti Ajaloomuuseumi uueks direktoriks Peeter Mauer. Ta peab uues ametis oluliseks panustamist nii sisusse kui ka majandustegevusse ning sujuvat Eesti Ajaloomuuseumi ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ühendamist uueks sihtasutuseks.