Sa oled siin

Saar Euroopa Liidu kultuuriministrite kohtumisel Sofias: innovaatilised digilahendused suurendavad kultuuri elujõudu

28. veebruar 2018 - 7:18
EL kultuuriministrite kohtumine Bulgaarias. Foto: EU2018BG
EL kultuuriministrite kohtumine Bulgaarias. Foto: EU2018BG

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb täna, 28. veebruaril Bulgaarias Sofias algaval Euroopa Liidu kultuuriministrite kohtumisel. Ministrite arutelu keskmes on kultuuri ühendav roll euroliidu tuleviku kujundamisel ja ühiskonna sidustamisel ning noorte tõhusam kaasamine Euroopa väärtuste säilitamisel ja kujundamisel. Ühtlasi osaleb kultuuriminister seejärel algaval Euroopa Liidu ja Aasia kultuuriministrite kohtumisel. 

Kultuuriminister Indrek  Saare sõnul tuleb leida lahendusi, mis aitaksid kaasa kultuuri levikule ning tooksid rohkem noori kultuuri looma ja tarbima. „Eelseisvas ministrite debatis tugineme suuresti meie eesistumise ajal tõstatatud teemadele. Need on ligipääsu parandamine kultuurile digivahendite kaudu ning tõhusam töö publiku, eriti noorte kaasamisel. Eesti kogemus näitab, et  innovaatilised digilahendused suurendavad huvi kultuuri eri valdkondade vastu ja seeläbi tagavad sellele elujõu,“ ütles Saar.
 
Ministrite kohtumise aruteluteemad hõlmavad muuhulgas veel kultuuritöötajate mobiilsust, kultuuriinstitutsioonide koostöö parandamist, koostööd UNESCO ja Euroopa Nõukoguga ning juurdepääsu parandamist euroliidu rahastusele.

Kultuuriministrite kohtumisele on kutsutud ka Euroopa Majanduspiirkonna (EEA) riikide, Euroopa Parlamendi, Euroopa Nõukogu ja UNESCO esindajad. Euroopa Liidu kultuuriministrite kohtumisega samaaegselt toimub Sofias ka Euroopa Liidu ja Aasia kultuuriministrite kohtumine. Ka sellel kohtumisel osaleb minister Saar ning Eesti esindajana teeb ettekande Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts.

Lisainfo
Silver Meikar
ministri nõunik
5278 089
silver.meikar@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

22.03.2018|Kultuuriministeerium

Arutelu uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel

Kultuuriministeeriumis toimus täna, 23. märtsil kohtumine, kus osalesid Eesti Metsa Abiks, Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskuse, Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja ja Hiite Maja ja Keskkonnaministeeriumi esindajad. Arutati uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel. Ühiselt kinnitati, et looduslikud pühapaigad on oluline ja väärtuslik osa Eesti elukeskkonnast. Kultuuriminister Indrek Saar palus seaduseeelnõu koostajatel kaaluda koosolekul ja kirjalikult esitatud ettepanekuid ajalooliste looduslike pühapaikade paremaks kaitsmiseks, et leida parim lahendus. Allpool toome mõned arvud ja faktid teemal, kuidas riik selles valdkonnas tegutsenud on.

19.03.2018|Kultuuriministeerium

Algas ettepanekute esitamine riigi kultuuristipendiumidele

Kultuuriministeerium ootab alates tänasest, 19. märtsist ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendiumiga toetatakse peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel olulisi kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.