Sa oled siin

Riigikogu arutab täna spordiseaduse ja halduskoostöö seaduse muutmise eelnõu

9. mai 2017 - 6:30

Riigikogus on täna, 9. mail esimesel lugemisel spordiseaduse ja halduskoostöö seaduse muutmise seaduse eelnõu. Kultuuriministeeriumi esitatud eelnõu lubab kultuuriministri volitusega anda riigieelarvest spordialaliitudele eraldatava toetuse jaotamise üle Eesti Olümpiakomiteele (EOK).

Eelnõu tutvustab parlamendile kultuuriminister Indrek Saar. Ministri sõnul muudab spordialaliitude toetamise otsuste üleandmine EOKle spordi rahastamise lihtsamaks ja taotlejatele selgemaks. „Taotlemine muutub tänu sellele tunduvalt arusaadavamaks. Samuti on EOK ise kõige paremini kursis alaliitude igapäevase tegevusega. See võimaldab kaasata otsuste tegemisse rohkem spordialast asjatundlikkust,“ selgitas Saar.

Minister lisas, et spordialaliitudele toetuste eraldamine käib rahvuslike olümpiakomiteede kaudu ka meie lähiriikides nagu Taani, Rootsi ja Läti. Lisaks EOKle toetavad alaliitude tegevust praegu ka Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Eesti Kultuurkapital.

Toetuste eraldamisel lähtub EOK kultuuriministri määruses „Riigieelarvest Kultuuriministeeriumile spordi toetuseks eraldatud vahendite jaotamise kord“  sätestatud põhimõtetest. Toetuse eraldamise üle peab halduslepingu alusel järelevalvet Kultuuriministeerium.

Lisainformatsioon

Malle Englas

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik

6 282 260

malle.englas@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

29.03.2017|Kultuuriministeerium

Uuenev spordimuuseum avas suure pallimängude elamusnäituse

Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum teeb läbi põhjalikku uuenduskuuri. Täna, 29. märtsil avatud elamuslik aastanäitus „Kõik mängu!“ annab avalikkusele aimu, mis suunas muuseum areneb – sihiks on seatud tänapäevane spordiajaloo- ja spordielamuskeskus. Muuseumi juht Siim Randoja räägib Kultuuriministeeriumi infokirjas lähemalt äsjaavatud näitusest ja muuseumi tulevikuplaanidest.

22.02.2017|Kultuuriministeerium

Aprilli alguseni saab spordiprojektidele euroraha taotleda

6. aprillil on Erasmus+ spordiprogrammi tänavuse, 33 miljoni eurose kogueelarvega taotlusvooru tähtaeg. Oma kogemusi  ja soovitusi programmist toetuse taotlemisel jagab Kultuuriministeeriumi infokirjas SA Eesti Antidopingu juhataja Elina Kivinukk.