Sa oled siin

Riigikogu arutab täna spordiseaduse ja halduskoostöö seaduse muutmise eelnõu

9. mai 2017 - 6:30

Riigikogus on täna, 9. mail esimesel lugemisel spordiseaduse ja halduskoostöö seaduse muutmise seaduse eelnõu. Kultuuriministeeriumi esitatud eelnõu lubab kultuuriministri volitusega anda riigieelarvest spordialaliitudele eraldatava toetuse jaotamise üle Eesti Olümpiakomiteele (EOK).

Eelnõu tutvustab parlamendile kultuuriminister Indrek Saar. Ministri sõnul muudab spordialaliitude toetamise otsuste üleandmine EOKle spordi rahastamise lihtsamaks ja taotlejatele selgemaks. „Taotlemine muutub tänu sellele tunduvalt arusaadavamaks. Samuti on EOK ise kõige paremini kursis alaliitude igapäevase tegevusega. See võimaldab kaasata otsuste tegemisse rohkem spordialast asjatundlikkust,“ selgitas Saar.

Minister lisas, et spordialaliitudele toetuste eraldamine käib rahvuslike olümpiakomiteede kaudu ka meie lähiriikides nagu Taani, Rootsi ja Läti. Lisaks EOKle toetavad alaliitude tegevust praegu ka Kultuuriministeerium, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Eesti Kultuurkapital.

Toetuste eraldamisel lähtub EOK kultuuriministri määruses „Riigieelarvest Kultuuriministeeriumile spordi toetuseks eraldatud vahendite jaotamise kord“  sätestatud põhimõtetest. Toetuse eraldamise üle peab halduslepingu alusel järelevalvet Kultuuriministeerium.

Lisainformatsioon

Malle Englas

Kultuuriministeeriumi spordiosakonna nõunik

6 282 260

malle.englas@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Matthias Tass. Foto: Karli Saul
10.10.2017|Kultuuriministeerium

Selgusid teise poolaasta spordistipendiumide saajad

Kinnitatud on 2017. aasta II poolaasta spordistipendiumid. Stipendiumi saajate nimekirjaga on võimalik tutvuda Kultuuriministeeriumi dokumendiregistris.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. Käesoleva aasta toetuste kogusumma on 143 960 eurot. Esimesel poolaastal eraldas Kultuuriministeerium toetusi summas 57 960 eurot ja teisel poolaastal summas 86 000 eurot.

Foto: Madis Sinivee
09.10.2017|Kultuuriministeerium

Riik ja Pärnu linn toetavad Rääma sõudekeskuse rekonstrueerimist 2 miljoni euroga

Kultuuriministeerium, Pärnu linn ja MTÜ Pärnu Sõudeklubi allkirjastavad täna, 9. oktoobril kell 14.00 Pärnus lepingu Pärnu Rääma Sõudekeskuse kaasajastamiseks. Ühiste kavatsuste protokolli järgi planeerivad ministeerium ja linn eraldada sõudekeskuse arenduseks kumbki miljon eurot. Sõudeklubi kuulutab lähikuudel välja ka arhitektuurikonkursi. Ehitustöödega soovitakse alustada juba järgmisel aastal.