Sa oled siin

Pärandivaldkonna partnerorganisatsioonide rahastamispõhimõtted ühtlustuvad

30. november 2017 - 14:22
Saarineni maja
Saarineni maja

Kultuuriministeerium avas uue taotlusvooru, kust saavad tegevustoetust taotleda muinsuskaitse, muuseumide ja raamatukogunduse valdkonnaülesed kolmanda sektori partnerorganisatsioonid. Taotlusvooru kogusumma on 100 000 eurot.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleri Tarvi Sitsi sõnul loodi uus taotlusvoor selleks, et suurendada kultuuriväärtuste valdkonnas partnerorganisatsioonide kaasatust kultuuripoliitika kujundamisel ja tegevuste elluviimisel. „Pärandivaldkonna partnerorganisatsioonide roll valdkonna arendamisel on väga tugev. Samas toimus nende tegevuste rahastamine väga erinevatel alustel, näiteks raamatukogude valdkonnas puudus seniajani täiesti tegevustoetuse võimalus. Uue taotlusvooru eesmärk on ennekõike rahastamispõhimõtteid korrastada ja luua kõigile valdkonna partnerorganisatsioonidele ühtne süsteem toetuse taotlemiseks, mis annab neile loodetavasti paremad võimalused oma tegevuste planeerimisel ja igapäevaste tegevuste rahastamisel. Seeläbi suureneb ka nende võimekus edukaid projekte algatada ja ellu viia,“ ütles Sits.

Taotlusvoorust toetakse muinsuskaitse, muuseumide ja raamatukogunduse üldjuhul üht valdkonda esindatavat partnerorganisatsiooni või valdkonna partnerorganisatsioonide ühistegevust. Toetust võivad taotleda Eestis registreeritud kolmanda sektori juriidilised isikud, kes tegutsevad muinsuskaitse, muuseumide või raamatukogunduse valdkonnas.

Taotlusvooru kogusumma on 100 000 eurot ja taotlusi saab esitada kuni 22. detsembrini 2017.

Taotlusvooru täpsemad tingimused, taotlusvormid ja taotlusi hindava komisjoni koosseis on kättesaadav Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Lisainfo
Tarvi Sits
Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler
628 2210
tarvi.sits@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

08.12.2017|Kultuuriministeerium

Muuseumid saavad tegevustoetust taotleda

Kultuuriministeerium avas taotlusvooru "Muuseumide tegevustoetus", kust on võimalik taotleda tegevustoetust 2019. aastaks riigi asutatud sihtasutuste ja avalik-õiguslikele isiku muuseumidele ning munitsipaal-ja eramuuseumidele. Toetuste esitamise tähtaeg on 15. jaanuar 2018.

Kultuuriminister Indrek Saar ja Prantsuse kultuuriminister Françoise Nysseniga. Foto: Prantsuse kultuuriministeerium
07.12.2017|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar Prantsusmaal: Eesti ja Prantsuse kultuurikoostöö on hea ja tugev

Täna, 7. detsembril alustas kultuuriminister Indrek Saar visiiti Prantsusmaale. Kahepäevase visiidi juhatas sisse kohtumine Prantsuse kultuuriminister Françoise Nysseniga. Visiidi käigus avas  kultuuriminister Pariisis Eesti disaininäituse, samuti kohtub ka filmiteemadel ning Eesti aukonsulitega Prantsusmaal.