Sa oled siin

Pärandivaldkonna partnerorganisatsioonide rahastamispõhimõtted ühtlustuvad

30. november 2017 - 14:22
Saarineni maja
Saarineni maja

Kultuuriministeerium avas uue taotlusvooru, kust saavad tegevustoetust taotleda muinsuskaitse, muuseumide ja raamatukogunduse valdkonnaülesed kolmanda sektori partnerorganisatsioonid. Taotlusvooru kogusumma on 100 000 eurot.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleri Tarvi Sitsi sõnul loodi uus taotlusvoor selleks, et suurendada kultuuriväärtuste valdkonnas partnerorganisatsioonide kaasatust kultuuripoliitika kujundamisel ja tegevuste elluviimisel. „Pärandivaldkonna partnerorganisatsioonide roll valdkonna arendamisel on väga tugev. Samas toimus nende tegevuste rahastamine väga erinevatel alustel, näiteks raamatukogude valdkonnas puudus seniajani täiesti tegevustoetuse võimalus. Uue taotlusvooru eesmärk on ennekõike rahastamispõhimõtteid korrastada ja luua kõigile valdkonna partnerorganisatsioonidele ühtne süsteem toetuse taotlemiseks, mis annab neile loodetavasti paremad võimalused oma tegevuste planeerimisel ja igapäevaste tegevuste rahastamisel. Seeläbi suureneb ka nende võimekus edukaid projekte algatada ja ellu viia,“ ütles Sits.

Taotlusvoorust toetakse muinsuskaitse, muuseumide ja raamatukogunduse üldjuhul üht valdkonda esindatavat partnerorganisatsiooni või valdkonna partnerorganisatsioonide ühistegevust. Toetust võivad taotleda Eestis registreeritud kolmanda sektori juriidilised isikud, kes tegutsevad muinsuskaitse, muuseumide või raamatukogunduse valdkonnas.

Taotlusvooru kogusumma on 100 000 eurot ja taotlusi saab esitada kuni 22. detsembrini 2017.

Taotlusvooru täpsemad tingimused, taotlusvormid ja taotlusi hindava komisjoni koosseis on kättesaadav Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Lisainfo
Tarvi Sits
Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler
628 2210
tarvi.sits@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Peeter Mauer. Foto: Kultuuriministeerium
13.07.2018|Kultuuriministeerium

Eesti Ajaloomuuseumi direktoriks valiti Peeter Mauer

Kultuuriministeeriumi komisjoni otsusel saab Eesti Ajaloomuuseumi uueks direktoriks Peeter Mauer. Ta peab uues ametis oluliseks panustamist nii sisusse kui ka majandustegevusse ning sujuvat Eesti Ajaloomuuseumi ning Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ühendamist uueks sihtasutuseks.

Eesti kultuuriminister Indrek saar, Läti kultuuriminister Dace Melbārde ja Leedu kultuuriminister Liana Ruokytė-Jonsson. Foto: Maris Sild
08.07.2018|Kultuuriministeerium

Riias allkirjastatakse kaks Balti koostööd edendavat lepingut

Balti riikide kultuuriministrid allkirjastavad Riias kolme riigi laulu- ja tantsupidude traditsioonide arendamist puudutava lepingu ning Balti kultuurifondi lepingu. Üheskoos osaletakse ka õhtusel Läti laulupeo lõppkontserdil.