Sa oled siin

Pärandivaldkonna partnerorganisatsioonide rahastamispõhimõtted ühtlustuvad

30. november 2017 - 14:22
Saarineni maja
Saarineni maja

Kultuuriministeerium avas uue taotlusvooru, kust saavad tegevustoetust taotleda muinsuskaitse, muuseumide ja raamatukogunduse valdkonnaülesed kolmanda sektori partnerorganisatsioonid. Taotlusvooru kogusumma on 100 000 eurot.

Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsleri Tarvi Sitsi sõnul loodi uus taotlusvoor selleks, et suurendada kultuuriväärtuste valdkonnas partnerorganisatsioonide kaasatust kultuuripoliitika kujundamisel ja tegevuste elluviimisel. „Pärandivaldkonna partnerorganisatsioonide roll valdkonna arendamisel on väga tugev. Samas toimus nende tegevuste rahastamine väga erinevatel alustel, näiteks raamatukogude valdkonnas puudus seniajani täiesti tegevustoetuse võimalus. Uue taotlusvooru eesmärk on ennekõike rahastamispõhimõtteid korrastada ja luua kõigile valdkonna partnerorganisatsioonidele ühtne süsteem toetuse taotlemiseks, mis annab neile loodetavasti paremad võimalused oma tegevuste planeerimisel ja igapäevaste tegevuste rahastamisel. Seeläbi suureneb ka nende võimekus edukaid projekte algatada ja ellu viia,“ ütles Sits.

Taotlusvoorust toetakse muinsuskaitse, muuseumide ja raamatukogunduse üldjuhul üht valdkonda esindatavat partnerorganisatsiooni või valdkonna partnerorganisatsioonide ühistegevust. Toetust võivad taotleda Eestis registreeritud kolmanda sektori juriidilised isikud, kes tegutsevad muinsuskaitse, muuseumide või raamatukogunduse valdkonnas.

Taotlusvooru kogusumma on 100 000 eurot ja taotlusi saab esitada kuni 22. detsembrini 2017.

Taotlusvooru täpsemad tingimused, taotlusvormid ja taotlusi hindava komisjoni koosseis on kättesaadav Kultuuriministeeriumi kodulehel.

Lisainfo
Tarvi Sits
Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler
628 2210
tarvi.sits@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Paavo Nõgene. Foto: Kultuuriministeerium
23.03.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene suundub juhtima börsiettevõtet Tallink Grupp

Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene lahkub praegusest ametist ning suundub juhtima börsiettevõtet AS Tallink Grupp. Kantsler Nõgene jätkab Kultuuriministeeriumis 30. aprillini 2018.

22.03.2018|Kultuuriministeerium

Arutelu uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel

Kultuuriministeeriumis toimus neljapäeval, 22. märtsil kohtumine, kus osalesid Eesti Metsa Abiks, Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskuse, Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja ja Hiite Maja ja Keskkonnaministeeriumi esindajad. Arutati uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel. Ühiselt kinnitati, et looduslikud pühapaigad on oluline ja väärtuslik osa Eesti elukeskkonnast. Kultuuriminister Indrek Saar palus seaduseeelnõu koostajatel kaaluda koosolekul ja kirjalikult esitatud ettepanekuid ajalooliste looduslike pühapaikade paremaks kaitsmiseks, et leida parim lahendus.