Sa oled siin

Osale Europeana kasutajauuringus

19. detsember 2017 - 12:18
https://www.europeana.eu/portal/et
https://www.europeana.eu/portal/et

Europeana on Euroopa Komisjoni algatusel kümmekond aastat tagasi Euroopa kultuuripärandi populariseerimiseks loodud veebipõhine platvorm, mis ühendab endas raamatukogude, arhiivide ja muuseumide digitaalset pärandit. Europeana kaudu pääsevad huvilised vabalt ligi enam kui 53 miljonile digiteeritud objektile üle terve Euroopa ja kaugemaltki, sest platvormi kaudu kättesaadavad objektid pärinevad rohkem kui 3500 institutsiooni kogudest ligi 40 riigist. Europeana eesmärk on viia omavahel kokku Euroopa rikast kultuuripärandit hoidvad asutused ning inimesed, kes soovivad pärandiga tutvuda, aga ka soodustada ja hõlbustada digitud kultuuripärandi kasutust, ning selle pinnalt uue sisu loomist.

Selleks, et Europeana oleks veelgi parem ning kättesaadavam on Euroopa Komisjoni tellinud teenusele analüüsi. Ole sa Europeana kasutaja, andmete pakkuja või pole sellest teenusest kunagi kuulnud – kõik saavad analüüsi valmimisele kaasa aidata.

Osale Europeana kasutajauuringus - https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/europeana.

Uuring jääb avatuks kuni 14. jaanuarini, igaühe panus loeb!

Lisainfo

Mirjam Rääbis 
Kultuuriministeeriumi muuseuminõunik
Telefon 628 2335
mirjam.raabis@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Rasmus Mägi
17.01.2018|Kultuuriministeerium

Riiklikele spordipreemiatele esitati 41 kandidaati

Kultuuriministeeriumisse laekusid tähtajaks, 10. jaanuariks 2018 ettepanekud riiklike spordi elutöö- ja aastapreemiate määramiseks. Kahele elutööpreemiale esitati 18 ning kuuele aastapreemiale 23 kandidaati.

2016. aasta aastapreemia laureaat Vox Clamantis
17.01.2018|Kultuuriministeerium

Riiklikele kultuuripreemiatele esitati 98 kandidaati

Riigi kultuuripreemiate komisjonile esitati tähtajaks ehk 10. jaanuariks 2018 ühetekokku 98 ettepanekut loovisiku või loomingulise kollektiivi premeerimiseks. Neist 37 olid esitatud preemiale pikaajalise väljapaistva loomingulise tegevuse eest. Möödunud aasta silmapaistva loomingu eest laekus 61 esildist loovisiku või loomingulise kollektiivi premeerimise kohta.