Sa oled siin

Nõgene Araabia Ühendemiraatides: Eesti rikas kultuur on tugev visiitkaart, mis avab uued turud valdkonnaüleseks koostööks

29. märts 2018 - 12:43
Kantsler Nõgene kinkis kohtumisel Ühendemiraatide kultuuriministri Noura Al Kaabiga (fotol vasakul) Araabia Ühendemiraatide turul aastaid tegeva Eesti moedisaineri Lilli Jahilo autorisalli. Foto: Kultuuriministeerium
Kantsler Nõgene kinkis kohtumisel Ühendemiraatide kultuuriministri Noura Al Kaabiga (fotol vasakul) Araabia Ühendemiraatide turul aastaid tegeva Eesti moedisaineri Lilli Jahilo autorisalli. Foto: Kultuuriministeerium

Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene alustas täna, 29. märtsil visiiti Araabia Ühendemiraatidesse. Neli päeva kestva visiidi eesmärk on edendada kahe riigi kultuurikoostööd.

Kohtumisel Araabia Ühendemiraatide kultuuriministri Noura Al Kaabiga tõdeti, et mõlemal riigil on suur huvi arendada kultuurikoostööd ning vahetada kultuuri, loomemajanduse ja huvihariduse kogemusi..

„Eesti rikas ja omanäoline kultuur on tugev visiitkaart, mis avab uued turud valdkonnaüleseks koostööks üle kogu maailma,“ ütles kantsler Paavo Nõgene. „Soovime avada uued uksed koostöövõimalustele meie kultuurivaldkonna tegijatele ja loomeettevõtjatele ka kiiresti ja dünaamiliselt arenevas Araabia Ühendemiraatides," kinnitas Nõgene.

Kohtumisel kultuuriministriga räägiti Araabia Ühendemiraatide soovist tutvuda Eesti huvitegevuse toetamise süsteemi ning  koori- ja rahvatantsutraditsiooni hoidmisega. Jutuks tulid ka eri kunstiliikide residentuuride käivitamine ning võimalus kasutada Eesti dirigentide teadmisi ja abi Araabia Ühendemiraatide noorte sümfooniaorkestri loomiseks. Eesti omakorda soovib residentuuride, professionaalsete kultuuriinstitutsioonide koostööd ning loomemajanduse valdkonna ettevõtete tutvustamist Araabia Ühendemiraatide turul. Vesteldi ka Eesti digilahendustest ning võimalusest avada lennuliin Dubaist Tallinna.

Kantsler Paavo Nõgene edastas ühtlasi kultuuriministrile kutse osaleda 2019. aasta juubelilaulu- ja tantsupeol „Minu arm“ Tallinnas.

Visiidi jooksul kohtub kantsler Nõgene veel Araabia Ühendemiraatide riigiministri Sheikh Nahayan Mabarak Al Nahayaniga ning mitmete Araabia Ühendemiraatide kultuuriorganisatsioonide esindajatega. Näiteks on plaanis kohtumised Abu Dhabi Classics’i, Abu Dhabi kunstide keskuse The Arts Center NYU Abu Dhabi ja Abu Dhabi Festivali esindajatega ning Abu Dhabi Louvre`i muuseumi külastus.

Dubais on ees kohtumised suurima disainimessi Dubai Design Week korraldajate ja Dubai disainikvartali Dubai Design District esindajatega. Samuti on kavas kohtuda Emiraatide juhtiva ehtebrändi Gafla Jewellery omanike ja loovdisaineriga. Ees on ka kõnelused Dubai ooperimaja ning Dubai kontsertagentuuri esindajatega.

Kultuuriministeeriumi kantslerit saadavad visiidil muusikanõunik Madli-Liis Parts ja kultuuriekspordinõunik Maimu Sibrits.

Vaata fotogaleriid kohtumiselt Araabia Ühendemiraatide kultuuriministri Noura Al Kaabiga SIIT.

 

Lisainfo

Maimu Sibrits

Kultuuriministeeriumi kultuuriekspordi nõunik

628 2353

maimu.sibrits@kul.ee

 

Veel uudiseid samal teemal

Chopini konkurss 2014. Foto: Tõnu Tunnel
22.04.2018|Kultuuriministeerium

Parts: kaks miljonit kontserdikülastust aastas on Eesti muusikaelukorraldajate järjekindla töö tulemus

Kultuuriministeerium jagas käesolevaks aastaks muusikafestivale, -kollektiive ja -korraldajaid toetava taotlusvooru kaudu 830 000 eurot. Sellest 430 000 eurot eraldati muusikafestivalidele ja suursündmustele. Taotlusvooru eelarve kasvas tänavu 70 000 euro võrra.

Foto: Maaarhitektuuri keskus
21.04.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium hakkab toetama väärtusliku taluarhitektuuri renoveerimist

Riigi eelarvestrateegia läbirääkimiste tulemusel suunatakse järgneva nelja aasta jooksul Eesti taluarhitektuuri restaureerimise pilootprojekti 400 000 eurot. Kultuuriministeeriumi eesmärk on toetada neid omanikke, kes soovivad teha korda ja võtta kasutusele Eestile ainuomased ning arhitektuuriliselt olulised taluhooned.