Sa oled siin

Loomesektorit julgustatakse koostööle teiste sektoritega

30. november 2015 - 14:52
Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus logo

Täna, 30. novembril avas EAS loomemajanduse arendamise meetmes uue tegevuse „Loomemajanduse sidumine teiste sektoritega“, mis on suunatud loomemajanduse ja teiste majandussektorite koostööprojektide elluviimisele.

EASi loomemajanduse programmi koordinaatori Katrin Pööra sõnul saavad ettevõtted äsja avatud tegevuse kaudu arendada oma tooteid ja teenuseid ning ärimudeleid, müüki ja turundust. „Nende tegevuste tulemusena peab suurenema ettevõtete lisandväärtus ja ekspordivõimekus. Eesmärk on toetada eelkõige võimalikult laiapõhjalise mõjuga projekte,“ lisas Pööra.

Kultuuriministeeriumi loomemajanduse nõunik Anu-Maaja Pallok täiendas, et toetust saavad taotleda väike- ja keskmise suurusega ettevõtted, kes ei tegutse loomemajanduse valdkondades, kuid soovivad kaasata loomesektoris tegutsevaid ettevõtteid oma arenguplaanide elluviimisesse. „Näiteks võivad turismi- ja disainisektori esindajad ning kultuuripärandi kandjad jõuda oma eriomaste teadmiste ning oskuste kombineerimise kaudu uudsete lahenduste ja turuvõimalusteni. Samuti ka näiteks eksportöörid erinevatest tööstusharudest saavad kasvatada loomesektori kaasamise abil lisandväärtust ja aidata seeläbi loomeettevõtjaid välisturgudele. Tulemuste saavutamiseks on oluline eesmärkide ühisosa leidmine ja partnerlus võrdsetel alustel,“ selgitas Pallok.

Toetus ühe projekti kohta on kuni 50% projekti maksumusest ning maksimaalselt kuni 20 000 eurot. Tuleb arvestada, et projekti omafinantseering peab sisaldama vähemalt poole ulatuses kasusaajate rahalist panust. Loomemajanduse sektoris tegutsevaid ettevõtjaid käsitletakse teenusepakkujatest kasusaajatena, kes samuti panustavad rahaliselt projekti elluviimisesse.

Taotlusi saab esitada  jooksvalt läbi EASi e-teeninduse. Tegevuse eelarve on 700 000 eurot.  Projekte rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Lisainfo: www.eas.ee/loomemajandus

 

Veel uudiseid samal teemal

29.03.2017|Kultuuriministeerium

Kolmas Disainibuldooser hakkab müttama tööstusettevõtetes

Eesti Disainikeskuse eestvõttel ja EASi toetusel käivitub tänavu kevadel juba kolmas Disainibuldooser, mis seekord keskendub tööstusettevõtetele. Mida kujutab endast Disainibuldooser, mis kasu ettevõtted võivad sellest loota ja kuidas on läinud varasemates programmides osalenutel, räägib Kultuuriministeeriumi infokirjas Eesti Disainikeskuse projektijuht Pille-Liis Milvere.

Loomemajanduse meetme infoseminar (foto: Brita Merisalu)
07.01.2015|Kultuuriministeerium

Loomemajanduse toetusmeede on käivitamisvalmis

Reedel, 9. jaanuaril jõustub loomemajanduse toetusmeetme määrus, mille alusel hakatakse eraldama toetusi loomemajanduse tugistruktuuride, ühisprojektide ja ekspordivõimekuse arendamiseks. Sellega jõuab lõpule suurem osa ettevalmistusi Euroopa Liidu 2014-2020 eelarveperioodi loomemajanduse toetusrahade kasutuselevõtuks Eestis ning Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus saab peagi alustada taotluste vastuvõttu. Meede avaneb etapiviisiliselt ja esimesena on plaanis avada taotlusvoor inkubatsiooniteenuste osutamiseks.