Sa oled siin

Loomemajanduse arendamise meetme teine tegevussuund on käivitumas

12. märts 2015 - 11:28

6. aprillil avaneb Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatava loomemajanduse arendamise meetme teine taotlusvoor, mis on mõeldud loomemajanduse piirkondlikele ja valdkondlikele arenduskeskustele. Sellega seoses toimub esmaspäeval, 16. märtsil Mektory´s infopäev kõigile potentsiaalsetele taotlejatele. 

„Avanevast loomemajanduse tugistruktuuride arendamise taotlusvoorust saavad toetust taotleda arenduskeskused selleks, et kasvatada loomeettevõtjate konkurentsivõimet, jätkusuutlikkust ja ekspordivõimekust, innustada ettevõtjaid tõhusamale omavahelisele koostööle ning soodustada loomesektori koostööd teiste majandussektoritega,“ märkis Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok. „Võrreldes Euroopa Liidu eelmise rahastamisperioodiga on nüüd keskendumine tulemuste saavutamisele veelgi olulisem. Arenduskeskustel poolt elluviidavad projektid peaksid sisaldama eelkõige neid tegevusi, mis toetavad eksportööride arvu suurenemist loomesektoris ning aitavad kasvatada väike- ja keskmise suurusega ettevõtete loodud lisandväärtust töötaja kohta,“ lisas Pallok.  

Seoses taotlusvooru avamisega korraldab EAS järgmisel esmaspäeval, 16. märtsil kella 12.00-15.00 Tallinnas Mektory’s infopäeva. Täpsem info ja registreerimine on EASi veebilehel www.eas.ee/loomemajandus.

Peagi avatavast taotlusvoorust teavitab EAS aprilli alguses. Taotlusvoor avaneb 6. aprillil ja on avatud kuni 18. maini. Vooru eelarve on 1,06 miljonit eurot. Taotlemine toimub läbi EASi e-keskkonna  https://aken.eas.ee

Veel uudiseid samal teemal

Indrek Saar. Foto: Erik Peinar (Riigikogu)
14.02.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister aastakõnes: edukas majandus vajab järjest enam loovust, riik peab selleks võimalusi looma

Kultuuriminister Indrek Saar tegi täna, 14. veebruaril Riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Saar ütles kultuuri aastakõnes, et  Eesti kui kultuurriigi edukus põhineb meie inimeste loovusel ning kultuuri jätmine üksnes turumajanduse hoolde pole Eesti suguses väikeriigis mõeldav. 

 
Kultuuriminister Indrek Saar
13.02.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister peab Riigikogus kultuuri aastakõne

Kultuuriminister Indrek Saar teeb 14. veebruaril Riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Kultuuri aastakõne annab ülevaate olulisematest suundadest kultuuris möödunud aastal ning avab lähituleviku väljavaateid.