Sa oled siin

Loomemajanduse arendamise meetme teine tegevussuund on käivitumas

12. märts 2015 - 11:28

6. aprillil avaneb Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatava loomemajanduse arendamise meetme teine taotlusvoor, mis on mõeldud loomemajanduse piirkondlikele ja valdkondlikele arenduskeskustele. Sellega seoses toimub esmaspäeval, 16. märtsil Mektory´s infopäev kõigile potentsiaalsetele taotlejatele. 

„Avanevast loomemajanduse tugistruktuuride arendamise taotlusvoorust saavad toetust taotleda arenduskeskused selleks, et kasvatada loomeettevõtjate konkurentsivõimet, jätkusuutlikkust ja ekspordivõimekust, innustada ettevõtjaid tõhusamale omavahelisele koostööle ning soodustada loomesektori koostööd teiste majandussektoritega,“ märkis Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok. „Võrreldes Euroopa Liidu eelmise rahastamisperioodiga on nüüd keskendumine tulemuste saavutamisele veelgi olulisem. Arenduskeskustel poolt elluviidavad projektid peaksid sisaldama eelkõige neid tegevusi, mis toetavad eksportööride arvu suurenemist loomesektoris ning aitavad kasvatada väike- ja keskmise suurusega ettevõtete loodud lisandväärtust töötaja kohta,“ lisas Pallok.  

Seoses taotlusvooru avamisega korraldab EAS järgmisel esmaspäeval, 16. märtsil kella 12.00-15.00 Tallinnas Mektory’s infopäeva. Täpsem info ja registreerimine on EASi veebilehel www.eas.ee/loomemajandus.

Peagi avatavast taotlusvoorust teavitab EAS aprilli alguses. Taotlusvoor avaneb 6. aprillil ja on avatud kuni 18. maini. Vooru eelarve on 1,06 miljonit eurot. Taotlemine toimub läbi EASi e-keskkonna  https://aken.eas.ee

Veel uudiseid samal teemal

21.11.2017|Kultuuriministeerium

Avatud on taotlusvoor "Muinsuskaitse arendustegevused"

Kuni 5. jaanuarini 2018 saab esitada taotlusi taotlusvooru "Muinsuskaitse arendustegevused". Seoses saabuva Euroopa kultuuripärandi aastaga 2018 on eriti oodatud algatused ja sündmused, millel on Eesti ja Euroopa kultuuripärandi jaoks sümboolne tähendus.

EL hariduse-, noorte-, kultuuri- ja spordinõukogu, mai 2017. Foto: Tauno Tõhk
21.11.2017|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar juhib täna Brüsselis Euroopa Liidu kultuuri- ja spordiministrite nõukogu

Täna, 21. novembril jätkub Brüsselis eile alanud Euroopa Liidu hariduse, noorte, kultuuri ja spordi nõukogu istung. Täna kohtuvad kultuuriminister Indrek Saare juhtimisel liikmesriikide kultuuri- ja spordiministrid, et võtta vastu järeldused kultuuri kättesaadavuse edendamise kohta digivahendite kaudu ning spordis treenerite rolli kohta ühiskonnas. Samuti arutatakse kultuuri rolli sidusate ühiskondade kujundamisel ning koos Rahvusvahelise Olümpiakomitee presidendi Thomas Bachiga spordi peamisi väljakutseid  21. sajandil.