Sa oled siin

Loomemajanduse arendamise meetme teine tegevussuund on käivitumas

12. märts 2015 - 11:28

6. aprillil avaneb Euroopa Regionaalarengu Fondist rahastatava loomemajanduse arendamise meetme teine taotlusvoor, mis on mõeldud loomemajanduse piirkondlikele ja valdkondlikele arenduskeskustele. Sellega seoses toimub esmaspäeval, 16. märtsil Mektory´s infopäev kõigile potentsiaalsetele taotlejatele. 

„Avanevast loomemajanduse tugistruktuuride arendamise taotlusvoorust saavad toetust taotleda arenduskeskused selleks, et kasvatada loomeettevõtjate konkurentsivõimet, jätkusuutlikkust ja ekspordivõimekust, innustada ettevõtjaid tõhusamale omavahelisele koostööle ning soodustada loomesektori koostööd teiste majandussektoritega,“ märkis Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok. „Võrreldes Euroopa Liidu eelmise rahastamisperioodiga on nüüd keskendumine tulemuste saavutamisele veelgi olulisem. Arenduskeskustel poolt elluviidavad projektid peaksid sisaldama eelkõige neid tegevusi, mis toetavad eksportööride arvu suurenemist loomesektoris ning aitavad kasvatada väike- ja keskmise suurusega ettevõtete loodud lisandväärtust töötaja kohta,“ lisas Pallok.  

Seoses taotlusvooru avamisega korraldab EAS järgmisel esmaspäeval, 16. märtsil kella 12.00-15.00 Tallinnas Mektory’s infopäeva. Täpsem info ja registreerimine on EASi veebilehel www.eas.ee/loomemajandus.

Peagi avatavast taotlusvoorust teavitab EAS aprilli alguses. Taotlusvoor avaneb 6. aprillil ja on avatud kuni 18. maini. Vooru eelarve on 1,06 miljonit eurot. Taotlemine toimub läbi EASi e-keskkonna  https://aken.eas.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Indrek Saar. Foto: Riigikantselei
23.05.2018|Kultuuriministeerium

Saar: uuel eelarveperioodil peab Euroopa Liidu kultuurirahastus olema võrdselt ligipääsetav

Kultuuriminister Indrek  Saar osaleb täna, 23. mail Brüsselis toimuval Euroopa Liidu kultuuri- ja spordinõukogul. Liikmesriikide kultuuriministrite kohtumisel arutletakse, kuidas uuel eelarveperioodil kultuuri paremini siduda teiste Euroopa Liidu poliitikavaldkondadega. Pärastlõunal toimuval spordiministrite kohtumisel arutatakse spordi kommertsialiseerumisest tingitud probleemide üle.

 

21.05.2018|Kultuuriministeerium

Avanes 2018. aasta taotlusvoor „Euroopa Liidu programmi "Loov Euroopa" kultuuri alaprogrammis osalevate Eesti projektide kaasrahastamine”

Taotlusvooru eesmärgiks on eesti kultuuri rahvusvahelistumine ja jätkusuutlike väliskontaktide loomine Eesti kultuuriasutuste osalemise kaudu Euroopa Liidu programmi „Loov Euroopa“ kultuuri alaprogrammis. Taotluste esitamise tähtaeg on 5. juuni 2018.