Sa oled siin

Kultuuripärandit hoidvad ja arendavad ettevõtmised said toetust

2. märts 2018 - 12:51
Foto: Srik Tartu ühenduse koduleht
Foto: Srik Tartu ühenduse koduleht

Selgunud on taotlusvooru "Muinsuskaitse arendustegevused" tulemused. Toetust sai 10 projekti, kogusummas 64 709 eurot.

Taotlusvoorust antava toetuse eesmärk on edendada muinsuskaitselist mõtteviisi ning väärtustada kultuurimälestisi ja kultuuripärandit.

Taotlusvooru tingimuste, komisjoni koosseisu ja vooru tulemustega saab tutvuda siin.

Lisainfo
Liina Jänes
Kultuuriministeeriumi muinsuskaitsenõunik
6 282 381
Liina.Janes@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

22.03.2018|Kultuuriministeerium

Arutelu uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel

Kultuuriministeeriumis toimus täna, 23. märtsil kohtumine, kus osalesid Eesti Metsa Abiks, Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskuse, Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja ja Hiite Maja ja Keskkonnaministeeriumi esindajad. Arutati uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel. Ühiselt kinnitati, et looduslikud pühapaigad on oluline ja väärtuslik osa Eesti elukeskkonnast. Kultuuriminister Indrek Saar palus seaduseeelnõu koostajatel kaaluda koosolekul ja kirjalikult esitatud ettepanekuid ajalooliste looduslike pühapaikade paremaks kaitsmiseks, et leida parim lahendus. Allpool toome mõned arvud ja faktid teemal, kuidas riik selles valdkonnas tegutsenud on.

19.03.2018|Kultuuriministeerium

Algas ettepanekute esitamine riigi kultuuristipendiumidele

Kultuuriministeerium ootab alates tänasest, 19. märtsist ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendiumiga toetatakse peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel olulisi kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.