Sa oled siin

Kultuuriminister teeb valitsusele ettepaneku nimetada ministeeriumi kantsleriks Tarvi Sitsi

31. mai 2018 - 16:17
Tarvi Sits. Foto: Kultuuriministeerium
Tarvi Sits. Foto: Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar teeb valitsusele ettepaneku nimetada Kultuuriministeeriumi kantsleriks Tarvi Sitsi, kes on seniajani olnud ministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler. Sits on täitnud kantsleri ülesandeid ka nädalate jooksul, mil see koht on olnud täitmata.

Ministri esitatava Tarvi Sitsi kandidatuuri peab kinnitama valitsus ning minister viib ettepaneku valitsusse juba lähiajal.

„Tarvi Sits on kultuurivaldkonnas kogenud ja hea sotsiaalse tunnetusega juht. Ta on ennast nii selles kui ka oma senises kultuuriväärtuste asekantsleri ametis igati positiivselt tõestanud ja seda otsust ei olnud tänu Sitsi kogemustele kuigi keeruline teha. Kui valitsus samamoodi arvab, on Kultuuriministeerium heades kätes,“ teatas kultuuriminister Indrek Saar.

Kantsleri valimiseks ei pea korraldama avalikku konkurssi, kui minister esitab enne valitsusele ettepaneku tegemist ise oma kantslerikandidaadi Riigikantselei juures tegutsevale tippjuhtide valikukomisjonile arvamuse saamiseks. Komisjon on Sitsi kandidatuurile juba andnud oma heakskiidu.

Tarvi Sits on töötanud Kultuuriministeeriumis alates 2013. aastast ning juhtinud kultuuriväärtuste valdkonda, mis hõlmab muinsuskaitset, muuseume, raamatukogundust, rahvakultuuri ning vaimset kultuuripärandit. Konkursi temast vabanevale kultuuriväärtuste asekantsleri ametikohale kuulutab välja Riigikantselei.

Kultuuriministeeriumi eelmine kantsler Paavo Nõgene teatas aprillis otsusest ametist lahkuda ning suundus erasektorisse.

Veel uudiseid samal teemal

Ametnike välitööde logo
13.08.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb ametnike välitöödel Ida-Virumaal

Kultuuriminister Indrek Saar alustab täna, 13. augustil visiiti Ida-Virumaale, et võtta osa ametnike välitööde programmist. Kahepäevase visiidi käigus külastab kultuuriminister mitmeid piirkonna kultuuriasutusi ja osaleb arutelude ööl BAZAR Narvas ning Lüganuse valla seminaril Maidla rahvamajas.

09.08.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium kutsub Arvamusfestivalil lõimumisteemalistele aruteludele

Kultuuriministeerium koos Riigikantselei ja Eesti Koostöö Koguga sisustavad 10.-11. augustini Arvamusfestivali koosloomeala. Põnevas programmis arutatakse selle üle, kui edukas, avatud ja turvaline peaks Eesti olema aastal 2035 ning kuidas seatud sihte koosloomes saavutada.