Sa oled siin

Kultuuriminister peab täna Riigikogus spordivaldkonna aastakõne

27. september 2017 - 11:14
Kultuuriminister Indrek Saar. Foto: Erik Prozes
Kultuuriminister Indrek Saar. Foto: Erik Prozes

Kultuuriminister Indrek Saar esitab täna, 27. septembril Riigikogule spordivaldkonna arengustrateegia „Spordipoliitika põhialused aastani 2030“ aastaaruande ning peab valdkonna arengut ning tulevikuplaane tutvustava kõne.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on Eesti spordipoliitika peamine eesmärk luua kehalist aktiivsust soodustav elukeskkond koos toetavate teenustega, mis aitavad tagada elanikkonna parema tervise ja heaolu. „Elu on nagu jalgrattasõit, et säilitada tasakaal tuleb olla pidevas liikumises. Meie soov on, et mõõdukas kehaline aktiivsus saaks lahutamatuks osaks kõikide Eesti inimeste igapäevaelust,“ ütles Saar.

„Aruandeperioodil avaldatud uuringu järgi tegeleb liikumisharrastusega esmakordselt üle poole Eesti elanikkonnast ja tõus on olnud tervelt 9% ehk 45%lt 54%le. Selleks, et liikumisharjumus kinnistuks juba maast madalast, oleme käivitanud noorte huvitegevuse toetussüsteemi ja viinud ujumise algõpetuse uuele tasemele. Lisaks saavad järgmisest aastast tööandjad toetada maksuvabalt iga oma töötaja sportimist 400 euro eest aastas,“ ütles Saar.

Kultuuriministri ettekannet neil ja paljudel teistel spordivaldkonda puudutavatel arengutel saab jälgida Riigikogu veebilehel. Istung algab kell 14.00.

„Spordipoliitika põhialused aastani 2030“ aruandega saab tutvuda Kultuuriministeeriumi veebilehel (PDF).

Lisainformatsioon

Tarvi Pürn

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler

6 282 206

tarvi.pyrn@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

Matthias Tass. Foto: Karli Saul
10.10.2017|Kultuuriministeerium

Selgusid teise poolaasta spordistipendiumide saajad

Kinnitatud on 2017. aasta II poolaasta spordistipendiumid. Stipendiumi saajate nimekirjaga on võimalik tutvuda Kultuuriministeeriumi dokumendiregistris.

Spordistipendium on sportlike tipptulemuste stimuleerimiseks mõeldud riiklik toetus, mida Kultuuriministeerium eraldab kaks korda aastas. Käesoleva aasta toetuste kogusumma on 143 960 eurot. Esimesel poolaastal eraldas Kultuuriministeerium toetusi summas 57 960 eurot ja teisel poolaastal summas 86 000 eurot.

Foto: Madis Sinivee
09.10.2017|Kultuuriministeerium

Riik ja Pärnu linn toetavad Rääma sõudekeskuse rekonstrueerimist 2 miljoni euroga

Kultuuriministeerium, Pärnu linn ja MTÜ Pärnu Sõudeklubi allkirjastavad täna, 9. oktoobril kell 14.00 Pärnus lepingu Pärnu Rääma Sõudekeskuse kaasajastamiseks. Ühiste kavatsuste protokolli järgi planeerivad ministeerium ja linn eraldada sõudekeskuse arenduseks kumbki miljon eurot. Sõudeklubi kuulutab lähikuudel välja ka arhitektuurikonkursi. Ehitustöödega soovitakse alustada juba järgmisel aastal.