Sa oled siin

Kultuuriminister peab Riigikogus kultuuri aastakõne

13. veebruar 2018 - 15:52
Kultuuriminister Indrek Saar
Kultuuriminister Indrek Saar

Kultuuriminister Indrek Saar teeb 14. veebruaril Riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Kultuuri aastakõne annab ülevaate olulisematest suundadest kultuuris möödunud aastal ning avab lähituleviku väljavaateid.

Kultuuriminister Indrek Saar rõhutas, et Eesti on kultuurriik, mille edukus põhineb meie inimeste loovusel. „Eesti mõte on kultuur ja Eesti kultuuripoliitika aluseks on kaks veendumust. Esiteks, eesti kultuur on riigi hoida. Maailmas on riike, kus kultuurielu on jäetud puhtalt turumajanduse hoolde, kuid Eestis pole see nii kunagi olnud ega tohi ka kunagi olla. Teiseks, riik peab toetama, aga ei tohi ette kirjutada. Riigi ülesanne on pakkuda raamistus, kus kultuur saab sündida, kuid see peab olema vaba ja pidevalt elav,“ rääkis Saar.

Riigikogu täiskogu istung, mille kavas on kultuuripoliitika aastakõne, algab kell 14.00. Ministri aastakõnet saab otsepildis jälgida Riigikogu kodulehel.  

Kultuuriminister teeb ettekande kultuuripoliitika põhialuste elluviimise kohta eelnenud aastal Riigikogu kevadistungjärgul. Valitsus arutas visioonidokumendi 2017. aasta täitmise aruannet 1. veebruaril. Aruandega saab tutvuda siin.

Veel uudiseid samal teemal

Alliku villa. Foto K. Kooskora
21.02.2018|Kultuuriministeerium

Endisest kirjanike loomemajast Elvas sai kultuurimälestis

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas kultuurimälestiseks Elvas asuva Alliku villa. Hiljemalt 1930. aastate alguses ehitatud juugendstiilis puitvillat kasutati nõukogude perioodil kirjanike loomemajana.

Indrek Saar. Foto: Erik Peinar (Riigikogu)
14.02.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister aastakõnes: edukas majandus vajab järjest enam loovust, riik peab selleks võimalusi looma

Kultuuriminister Indrek Saar tegi täna, 14. veebruaril Riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Saar ütles kultuuri aastakõnes, et  Eesti kui kultuurriigi edukus põhineb meie inimeste loovusel ning kultuuri jätmine üksnes turumajanduse hoolde pole Eesti suguses väikeriigis mõeldav.