Sa oled siin

Kultuuriminister peab Riigikogus kultuuri aastakõne

13. veebruar 2018 - 15:52
Kultuuriminister Indrek Saar
Kultuuriminister Indrek Saar

Kultuuriminister Indrek Saar teeb 14. veebruaril Riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Kultuuri aastakõne annab ülevaate olulisematest suundadest kultuuris möödunud aastal ning avab lähituleviku väljavaateid.

Kultuuriminister Indrek Saar rõhutas, et Eesti on kultuurriik, mille edukus põhineb meie inimeste loovusel. „Eesti mõte on kultuur ja Eesti kultuuripoliitika aluseks on kaks veendumust. Esiteks, eesti kultuur on riigi hoida. Maailmas on riike, kus kultuurielu on jäetud puhtalt turumajanduse hoolde, kuid Eestis pole see nii kunagi olnud ega tohi ka kunagi olla. Teiseks, riik peab toetama, aga ei tohi ette kirjutada. Riigi ülesanne on pakkuda raamistus, kus kultuur saab sündida, kuid see peab olema vaba ja pidevalt elav,“ rääkis Saar.

Riigikogu täiskogu istung, mille kavas on kultuuripoliitika aastakõne, algab kell 14.00. Ministri aastakõnet saab otsepildis jälgida Riigikogu kodulehel.  

Kultuuriminister teeb ettekande kultuuripoliitika põhialuste elluviimise kohta eelnenud aastal Riigikogu kevadistungjärgul. Valitsus arutas visioonidokumendi 2017. aasta täitmise aruannet 1. veebruaril. Aruandega saab tutvuda siin.

Veel uudiseid samal teemal

Ametnike välitööde logo
13.08.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb ametnike välitöödel Ida-Virumaal

Kultuuriminister Indrek Saar alustab täna, 13. augustil visiiti Ida-Virumaale, et võtta osa ametnike välitööde programmist. Kahepäevase visiidi käigus külastab kultuuriminister mitmeid piirkonna kultuuriasutusi ja osaleb arutelude ööl BAZAR Narvas ning Lüganuse valla seminaril Maidla rahvamajas.

09.08.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium kutsub Arvamusfestivalil lõimumisteemalistele aruteludele

Kultuuriministeerium koos Riigikantselei ja Eesti Koostöö Koguga sisustavad 10.-11. augustini Arvamusfestivali koosloomeala. Põnevas programmis arutatakse selle üle, kui edukas, avatud ja turvaline peaks Eesti olema aastal 2035 ning kuidas seatud sihte koosloomes saavutada.