Sa oled siin

Kultuuriminister peab Riigikogus kultuuri aastakõne

13. veebruar 2018 - 15:52
Kultuuriminister Indrek Saar
Kultuuriminister Indrek Saar

Kultuuriminister Indrek Saar teeb 14. veebruaril Riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Kultuuri aastakõne annab ülevaate olulisematest suundadest kultuuris möödunud aastal ning avab lähituleviku väljavaateid.

Kultuuriminister Indrek Saar rõhutas, et Eesti on kultuurriik, mille edukus põhineb meie inimeste loovusel. „Eesti mõte on kultuur ja Eesti kultuuripoliitika aluseks on kaks veendumust. Esiteks, eesti kultuur on riigi hoida. Maailmas on riike, kus kultuurielu on jäetud puhtalt turumajanduse hoolde, kuid Eestis pole see nii kunagi olnud ega tohi ka kunagi olla. Teiseks, riik peab toetama, aga ei tohi ette kirjutada. Riigi ülesanne on pakkuda raamistus, kus kultuur saab sündida, kuid see peab olema vaba ja pidevalt elav,“ rääkis Saar.

Riigikogu täiskogu istung, mille kavas on kultuuripoliitika aastakõne, algab kell 14.00. Ministri aastakõnet saab otsepildis jälgida Riigikogu kodulehel.  

Kultuuriminister teeb ettekande kultuuripoliitika põhialuste elluviimise kohta eelnenud aastal Riigikogu kevadistungjärgul. Valitsus arutas visioonidokumendi 2017. aasta täitmise aruannet 1. veebruaril. Aruandega saab tutvuda siin.

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Indrek Saar. Foto: Riigikantselei
23.05.2018|Kultuuriministeerium

Saar: uuel eelarveperioodil peab Euroopa Liidu kultuurirahastus olema võrdselt ligipääsetav

Kultuuriminister Indrek  Saar osaleb täna, 23. mail Brüsselis toimuval Euroopa Liidu kultuuri- ja spordinõukogul. Liikmesriikide kultuuriministrite kohtumisel arutletakse, kuidas uuel eelarveperioodil kultuuri paremini siduda teiste Euroopa Liidu poliitikavaldkondadega. Pärastlõunal toimuval spordiministrite kohtumisel arutatakse spordi kommertsialiseerumisest tingitud probleemide üle.

 

21.05.2018|Kultuuriministeerium

Avanes 2018. aasta taotlusvoor „Euroopa Liidu programmi "Loov Euroopa" kultuuri alaprogrammis osalevate Eesti projektide kaasrahastamine”

Taotlusvooru eesmärgiks on eesti kultuuri rahvusvahelistumine ja jätkusuutlike väliskontaktide loomine Eesti kultuuriasutuste osalemise kaudu Euroopa Liidu programmi „Loov Euroopa“ kultuuri alaprogrammis. Taotluste esitamise tähtaeg on 5. juuni 2018.