Sa oled siin

Kultuuriminister Indrek Saar juhib täna Brüsselis Euroopa Liidu kultuuri- ja spordiministrite nõukogu

21. november 2017 - 0:34
EL hariduse-, noorte-, kultuuri- ja spordinõukogu, mai 2017. Foto: Tauno Tõhk
EL hariduse-, noorte-, kultuuri- ja spordinõukogu, mai 2017. Foto: Tauno Tõhk

Täna, 21. novembril jätkub Brüsselis eile alanud Euroopa Liidu hariduse, noorte, kultuuri ja spordi nõukogu istung. Täna kohtuvad kultuuriminister Indrek Saare juhtimisel liikmesriikide kultuuri- ja spordiministrid, et võtta vastu järeldused kultuuri kättesaadavuse edendamise kohta digivahendite kaudu ning spordis treenerite rolli kohta ühiskonnas. Samuti arutatakse kultuuri rolli sidusate ühiskondade kujundamisel ning koos Rahvusvahelise Olümpiakomitee presidendi Thomas Bachiga spordi peamisi väljakutseid  21. sajandil.

Kell 10.30 (Eesti aja järgi) toimuvas kultuurinõukogus on kavas võtta vastu järeldused, mis käsitlevad kultuuri kättesaadavuse edendamist digivahendite kaudu. Järeldustes keskendutakse kultuuriorganisatsioonide rollile ja suhtele publikuga üha muutuvas digitaalkeskkonnas. Lisaks sellele arutlevad ministrid kultuuri rolli üle Euroopas sidusate ühiskondade kujundamisel, suurenenud rände ja inimeste liikuvuse kontekstis. Kultuuriministrite mõttevahetusele nõukogus annab hoogu festivali Tallinn Music Week asutaja Helen Sildna inspiratsioonikõnega: „Kultuur ja loovus kui kuuluvustunde ja positiivse muutuse algataja ühiskonnas“. Nõukogu saab ülevaate ka audiovisuaalmeedia teenuste direktiivi läbirääkimiste hetkeseisust.

Spordiministrite nõukogu koguneb päeva teises pooles, selle eel kohtuvad spordiministrid ja Euroopa Komisjoni spordivaldkonna eest vastutav volinik Tibor Navracsics Rahvusvahelise Olümpiakomitee presidendi Thomas Bachiga, et arutada koostöö tõhustamist Euroopa Liidu, liikmesriikide ja spordiliikumiste vahel. Kohtumisele järgneval nõukogu istungil võtab nõukogu Eesti juhtimisel vastu järeldused treenerite sotsiaalsest rollist ühiskonnas ning resolutsiooni Euroopa Liidu sporditeemalise struktureeritud dialoogi edasiarendamise kohta. Seejärel jätkub kultuuriminister Indrek Saare juhtimisel ministrite ühine mõttevahetus koos ROKi president Bachiga spordi peamiste väljakutsete ja nende lahendamise üle 21. sajandil.

Päeva jooksul on võimalik jälgida ELi kultuuri ja spordi ministrite nõukogu avalikke sessioone  Euroopa Liidu Nõukogu otseülekannete veebilehel, sealhulgas:

  • algusega kell 11.00 Eesti aja järgi avalik debatt kultuuri rollist sidusate ühiskondade ülesehitamisel Euroopas. Festivali Tallinn Music Week asutaja Helen Sildna inspiratsioonikõne: „Kultuur ja loovus kui kuuluvustunde ja positiivse muutuse algataja ühiskonnas“ („Culture and creativity – a tool for change and inclusion"),
  • algusega kell 16.00 pressikonverentsi kultuuriminister Indrek Saare, Euroopa Komisjoni hariduse, noorte, kultuuri ja spordi voliniku Tibor Navracsicsi ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee presidendi Thomas Bachi osalusel.


Lisainfo nõukogu päevakorra kohta  ja taustamaterjalid on kättesaadavad Euroopa Liidu Nõukogu veebilehel (PDF).


Lisainfo:
Kai-Ines Nelson
Kultuuriministeeriumi pressiesindaja
+372 5568 9644
kai-ines.nelson@kul.ee

Veel uudiseid samal teemal

16.03.2018|Kultuuriministeerium

Algas konkurss Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktori ametikohale

Kultuuriministeerium kuulutas välja avaliku konkursi leidmaks Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktorit. Kandideerimisdokumentide esitamise tähtajaks on 20. aprill ning töökoht asub Tallinnas.

 

Anton Pärn. Foto Kultuuriministeerium
13.03.2018|Kultuuriministeerium

Uue muuseuminõukogu esimeheks valiti Anton Pärn

Kultuuriministeeriumi juures tegutsev muuseuminõukogu uus koosseis valis oma esimeheks Haapsalu ja Läänemaa Muuseumide juhi Anton Pärna. Aseesimeheks sai Tartu Ülikooli muuseumi direktor Mariann Raisma.