Sa oled siin

Kultuuriministeerium tutvustab valdkonnale loomemajanduse arendamise meedet

24. september 2014 - 10:31
24.09.2014
 
Täna, 24. septembril kell 10.00-14.30 toimub Noblessneri kvartali jahtklubis Euroopa Regionaalarengu Fondist (ERF) rahastatava loomemajanduse arendamise toetusmeedet tutvustav infopäev. 
 
Teabepäeva näol on tegemist loomemajanduse toetusmeetme määruse eelnõu esimese avaliku kaasamisüritusega. Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Raul Oreškin ja loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallok avavad koos teiste esinejatega määruse eelnõu tausta ja konteksti. Seejärel jääb Kultuuriministeerium ootama asjaosalistelt määruse eelnõule kommentaare ja tagasisidet. 
 
Kultuuriministeerium on 2014-2020 struktuurivahendite perioodil loomemajanduse arendamise meetme rakendusasutus, kes koordineerib toetuse andmise tingimuste väljatöötamist ning meetme erinevate tegevussuundade elluviimist loomemajandusvaldkonnas.
 
Tänaseks on välja töötatud määruse eelnõu, mis sätestab „Loomemajanduse tugistruktuuride, ühisprojektide ja ekspordivõimekuse arendamise toetamise“ tingimused ja korra. Määruse alusel toetatavate tegevussuundade maht on seitsme aasta peale 16,1 miljonit eurot, millele lisandub toetuse saajate omafinantseering. Esimene taotlusvoor on plaanis avada 2014. aasta lõpus. 
 
Loe lähemalt loomemajanduse meetme kohta siit.
 

Veel uudiseid samal teemal

29.03.2017|Kultuuriministeerium

Kolmas Disainibuldooser hakkab müttama tööstusettevõtetes

Eesti Disainikeskuse eestvõttel ja EASi toetusel käivitub tänavu kevadel juba kolmas Disainibuldooser, mis seekord keskendub tööstusettevõtetele. Mida kujutab endast Disainibuldooser, mis kasu ettevõtted võivad sellest loota ja kuidas on läinud varasemates programmides osalenutel, räägib Kultuuriministeeriumi infokirjas Eesti Disainikeskuse projektijuht Pille-Liis Milvere.

30.11.2015|Kultuuriministeerium

Loomesektorit julgustatakse koostööle teiste sektoritega

Täna, 30. novembril avas EAS loomemajanduse arendamise meetmes uue tegevuse „Loomemajanduse sidumine teiste sektoritega“, mis on suunatud loomemajanduse ja teiste majandussektorite koostööprojektide elluviimisele.