Sa oled siin

Kõige suuremad kultuurisõbrad selguvad homme

6. märts 2018 - 13:14

Kultuuriminister Indrek Saar annab homme, 7. märtsil üle tunnustused ettevõtetele ja eraisikutele, kes panustasid möödunud 2017. aasta jooksul kultuurivaldkonna heaks. Tänavu jagatakse välja 25 kultuurisõbra ning 5 aasta kultuurisõbra tiitlit. 

Kultuuriministeerium tõstab tunnustusega Kultuurisõber esile ning tänab eelnenud aastal kultuurivaldkonda toetanud ettevõtjaid, metseene ja silmapaistvaid algatusi. Kõik kultuurivaldkonnaga seotud isikud või organisatsioonid said esitada kandidaate, kelle seast valis  komisjon välja laureaadid – 25 kultuurisõpra ning viis peapreemiat ehk aasta kultuurisõpra. Laureaate on paljudest ettevõtluse valdkondadest ning eri paigust üle Eesti ja ka välismaalt.

Kultuuriminister Indrek Saar meenutas konkursi väljakuulutamisel, et viimasel ajal on korduvalt küsitud, kuhu ja kelleni peaks riigi toetus kultuuriväljal jõudma. „Seda enam on hea meel sotsiaalselt mõtlevate ettevõtjale ja metseenide üle, kes leiavad, et kultuur on meie ühine põld, mida harida,“ märkis minister ning lisas, et riik tunnustab, toetab ja vahendab heade koostöösuhete loomist kõigiti.

Tänugala toimub kolmapäeval, 7. märtsil Eesti Ajaloomuuseumi Maarjamäe lossis. Uksed ja fotosein on avatud alates kell 13.00, kultuuriminister Indrek Saar annab lossi suvesaalis tunnustused üle algusega kell 13.30. Kultuuri toetamise vajalikkusest ja motivatsioonist kõnelevad ettevõtja Rain Lõhmus ning kunstivaldkonda toetanud Akzo Nobel Baltics AS, musitseerib Kadri Voorand.

Mullu, 2016. aasta tegevuse eest pälvisid aasta kultuurisõbra tiitli ajaleht Postimees, metseen Aare Kaarma ning ühinemisprotsessi alustanud AS DNB Pank ja Nordea Bank AB. Kõigi varasemate aastate kultuurisõbrad leiate siit.

Veel uudiseid samal teemal

22.03.2018|Kultuuriministeerium

Arutelu uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel

Kultuuriministeeriumis toimus täna, 23. märtsil kohtumine, kus osalesid Eesti Metsa Abiks, Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskuse, Taarausuliste ja Maausuliste Maavalla Koja ja Hiite Maja ja Keskkonnaministeeriumi esindajad. Arutati uue muinsuskaitseseaduse ja looduslike pühapaikade kaitse teemadel. Ühiselt kinnitati, et looduslikud pühapaigad on oluline ja väärtuslik osa Eesti elukeskkonnast. Kultuuriminister Indrek Saar palus seaduseeelnõu koostajatel kaaluda koosolekul ja kirjalikult esitatud ettepanekuid ajalooliste looduslike pühapaikade paremaks kaitsmiseks, et leida parim lahendus. Allpool toome mõned arvud ja faktid teemal, kuidas riik selles valdkonnas tegutsenud on.

19.03.2018|Kultuuriministeerium

Algas ettepanekute esitamine riigi kultuuristipendiumidele

Kultuuriministeerium ootab alates tänasest, 19. märtsist ettepanekuid riigi kultuuristipendiumide määramiseks. Stipendiumiga toetatakse peamiselt õpinguid välisriigis ning võimalusel olulisi kultuuriprojekte ja loomingulisi tellimusi.