Sa oled siin

Gentis toimub Tõnu Kõrvitsa uudisteose “Driftwood Songs” maailma esiettekanne

4. oktoober 2017 - 13:47
Tõnu Kõrvits. Foto: Valeria Fioranti
Tõnu Kõrvits. Foto: Valeria Fioranti

Täna, 4. oktoobril toimub Belgias Gentis De Bijloke kontserdimajas Eesti ja Belgia ühine kontserdiprojekt „7 TEARS“, kus ansamblite Haftcraft ja Astria Oboe Trio esituses tuleb maailma esiettekandele Tõnu Kõrvitsa uudisteos “Driftwood Songs”. Kontsert on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele. Projekt toimub koostöös Eesti Kontserdiga.

Eesti-Belgia ühisesse kontserdiprojekti on põimitud vanamuusika (John Dowland „7 Lacrimae“, 1596, seade Erik Desimpelaere) ja kaasaegne helilooming (Tõnu Kõrvits “Driftwood Songs”, 2017), mida rikastab Mark Raidpere loodud videokunst, mis moodustab põneva muusikalise ja visuaalse koosluse.

Eesti Kontserdi produtsendi Svea Ideon-Marksi sõnul oli Belgia ansamblite soov teha koostööd just Tõnu Kõrvitsaga, pidades silmas tema varasemat kogemust muusika loomisel puupuhkpillidele. „Ka ansambli Haftcraft liige, fagotimängija Bert Helsen oli tuttav Kõrvitsa loominguga ning on korduvalt esitanud Kõrvitsa sooloteost „Laul kaugele sõbrale“. Läbi helilooja jõuti ka Mark Raidpere loominguni,“ rääkis Ideon-Marks. Ta lisas, et projekt on pälvinud juba mitmete oluliste Belgia kontserdipaikade huvi.

Bert Helsen täiendas, et mõlemale ansamblile on oluline tellida seadeid kui ka uut loomingut topelt lesthuulikuga pillidele. „Reeglina ei leia just kuigi palju nendele instrumentidele kirjutatud ansambli- ja sooloteoseid. Kõrvitsa uudisteos aitabki seda tühimikku täita,“ ütles Helsen.

Järgmised kontserdid Belgias toimuvad 4. novembril Astria oboe festivalil Vichtes ning 25. jaanuaril kultuurikeskuses het SPOOR Harelbekes. Tallinnas on võimalik uudisteost kuulata ja vaadata Tallinn Music Weekil 7. aprillil 2018.

Tõnu Kõrvitsa uudisteose loomist toetas Kultuuriministeerium toetusprogrammist „Heliloomingu tellimine”.  

Lisainformatsioon

Lauri Aav

meediajuht

Eesti Kontsert

50 22177

lauri.aav@concert.ee

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Indrek Saar. Foto Kadri Purje
14.06.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar suundub visiidile Taani

Kultuuriminister Indrek Saar alustab täna, 14. juunil visiiti Taani Kuningriiki. Neljapäevase visiidi käigus kohtub minister Saar Taani kultuuriministri Mette Bockiga, tutvub mitmete kultuuriasutustega ning debateerib ka Taani arvamusfestivalil.

Grigor Narekatshi „Nutulaulude raamatu“ tõlge eesti keelde, tõlkija Peeter Volkonski. TLÜ Kirjastuselt. Foto: Kultuuriministeerium
11.06.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar alustab visiiti Armeeniasse ja Gruusiasse

Kultuuriminister Indrek Saar alustab täna, 11. juunil visiiti Armeeniasse ja Gruusiasse. Kolmepäevase visiidi käigus kohtutakse Armeenia kultuuriministri Lilit Makunci ja Gruusia kultuuriministri Mihheil Giorgadzega ning osaletakse Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO)  kontsertidel maestro Neeme Järvi dirigeerimisel, millega tähistatakse neis riikides Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.