Sa oled siin

Gentis toimub Tõnu Kõrvitsa uudisteose “Driftwood Songs” maailma esiettekanne

4. oktoober 2017 - 13:47
Tõnu Kõrvits. Foto: Valeria Fioranti
Tõnu Kõrvits. Foto: Valeria Fioranti

Täna, 4. oktoobril toimub Belgias Gentis De Bijloke kontserdimajas Eesti ja Belgia ühine kontserdiprojekt „7 TEARS“, kus ansamblite Haftcraft ja Astria Oboe Trio esituses tuleb maailma esiettekandele Tõnu Kõrvitsa uudisteos “Driftwood Songs”. Kontsert on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale ja Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele. Projekt toimub koostöös Eesti Kontserdiga.

Eesti-Belgia ühisesse kontserdiprojekti on põimitud vanamuusika (John Dowland „7 Lacrimae“, 1596, seade Erik Desimpelaere) ja kaasaegne helilooming (Tõnu Kõrvits “Driftwood Songs”, 2017), mida rikastab Mark Raidpere loodud videokunst, mis moodustab põneva muusikalise ja visuaalse koosluse.

Eesti Kontserdi produtsendi Svea Ideon-Marksi sõnul oli Belgia ansamblite soov teha koostööd just Tõnu Kõrvitsaga, pidades silmas tema varasemat kogemust muusika loomisel puupuhkpillidele. „Ka ansambli Haftcraft liige, fagotimängija Bert Helsen oli tuttav Kõrvitsa loominguga ning on korduvalt esitanud Kõrvitsa sooloteost „Laul kaugele sõbrale“. Läbi helilooja jõuti ka Mark Raidpere loominguni,“ rääkis Ideon-Marks. Ta lisas, et projekt on pälvinud juba mitmete oluliste Belgia kontserdipaikade huvi.

Bert Helsen täiendas, et mõlemale ansamblile on oluline tellida seadeid kui ka uut loomingut topelt lesthuulikuga pillidele. „Reeglina ei leia just kuigi palju nendele instrumentidele kirjutatud ansambli- ja sooloteoseid. Kõrvitsa uudisteos aitabki seda tühimikku täita,“ ütles Helsen.

Järgmised kontserdid Belgias toimuvad 4. novembril Astria oboe festivalil Vichtes ning 25. jaanuaril kultuurikeskuses het SPOOR Harelbekes. Tallinnas on võimalik uudisteost kuulata ja vaadata Tallinn Music Weekil 7. aprillil 2018.

Tõnu Kõrvitsa uudisteose loomist toetas Kultuuriministeerium toetusprogrammist „Heliloomingu tellimine”.  

Lisainformatsioon

Lauri Aav

meediajuht

Eesti Kontsert

50 22177

lauri.aav@concert.ee

Veel uudiseid samal teemal

Reti Saksa miniskulptuur „Ühiskonna õis“. Foto: Kultuuriministeerium
18.10.2017|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium ootab aasta kodaniku kandidaate

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutab välja konkursi aasta kodaniku kandidaatide leidmiseks. Selle aasta moto on „Kujundame tulevikku“, mis on inspireeritud laste ja noorte kultuuriaastast. Kandidaatide esitamise tähtaeg on reede, 3. november.

https://fennougria.ee/
16.10.2017|Kultuuriministeerium

Algav hõimunädal pakub põnevat kultuuriprogrammi

Sel nädalal toimuvad hõimupäevadele pühendatud kultuuriüritused üle kogu Eesti. Kuulda saab ehedaid rahvalaule, pärimusmuusika kontserte, loenguid ja palju muud. Soome juubeliaasta puhul näidatakse hõimupäevadel ka Soome väärtfilme.