Sa oled siin

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi juhina jätkab tööd Kai Lobjakas

4. juuni 2018 - 13:31
Kai Lobjakas. Foto erakogu.
Kai Lobjakas. Foto erakogu.

Kultuuriministeeriumi konkursikomisjon valis Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi direktoriks tagasi Kai Lobjakase. 

Kai Lobjakas on muuseumijuhina teinud väga head tööd. Muuseumil on suurepärane näituste programm, mille üheks eredamaks näiteks on eelmisel aastal avatud uus püsiekspositsioon „Kogutud teosed“.  Kestab intensiivne kogude digiteerimine, muuseumikogud on saanud paremad hoiutingimused ja muuseumiruum vastab tänapäeva ootustele. Komisjoni hinnangul väärivad Kai Lobjakase plaanid muuseumikeskkonna edasisel arendamisel, rahvusvahelise koostöö aktiviseerimisel ning kogude nähtavaks tegemisel võimalust,“  ütles konkursikomisjoni esimees, Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits.

„Olen uhke toimiva näituseprogrammi ja ka selle üle, et meie näitused on jõudnud mitmele poole Eestisse, aga ka näiteks Red Doti disainimuuseumisse Saksamaal. Valminud on uus Eesti tarbekunsti püsinäitus, avasime just muuseumipoe ja uuenenud on külastusala. Kõige sellega ja selle pinnalt on võimalik institutsiooni edasi arendada,“ kommenteeris seni tehtut Kai Lobjakas. „Ootused muuseumile muutuvad ajas pidevalt ning on sageli suuremad kui võimalused. Samas on Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumil rohkelt potentsiaali, mis on veel realiseerimata ja mul on väga hea meel selle nimel töötada, et muuseum areneks terviklikumaks, jäädes samas kaasaegseks ja rahvusvaheliselt kõnetavaks,“ sõnas Lobjakas.

Kai Lobjakas alustas Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis kuraatorina tööd 2002. aastal. Muuseumi juhina on ta töötanud viimased viis aastat.

Eesti Tarbekunsti ja Disainimuuseumi kollektsioonis on ligi 17 000 museaali. See on kõige väärtuslikum ja suurem Eesti professionaalse tarbekunsti ja disaini kogu. Alates 2004. aastast tegutseb muuseum iseseisva riigimuuseumina Kultuuriministeeriumi haldusalas. Muuseum asub Tallinna vanalinnas aadressil Lai 17.

Fotol Kai Lobjakas, foto erakogust.

Lisainfo:

Eve Rand
kommunikatsiooniosakonna nõunik
Kultuuriministeerium
tel 628 2259 | 5649 4632
eve.rand@kul.ee
 

Veel uudiseid samal teemal

20.06.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuripealinna 2024 valikukomisjoni liikmeteks saavad Kivilo ja Fritze

Kultuuriministeerium esitas Euroopa Komisjonile ettepaneku arvata Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna valiva ekspertkomisjoni liikmeteks Anu Kivilo ja Mikko Fritze. Rahvusvaheline komisjon alustab tööd sügisel, kui tehakse eelvalik kõigi kandideerivate linnade seast.

Kultuuriminister Indrek Saar. Foto Kadri Purje
14.06.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar suundub visiidile Taani

Kultuuriminister Indrek Saar alustab täna, 14. juunil visiiti Taani Kuningriiki. Neljapäevase visiidi käigus kohtub minister Saar Taani kultuuriministri Mette Bockiga, tutvub mitmete kultuuriasutustega ning debateerib ka Taani arvamusfestivalil.