Sa oled siin

Eesti ja Soome vahetavad lõimumiskogemusi

5. oktoober 2017 - 9:43
Piret Hartman
Piret Hartman

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakond koos valdkonna asekantsleri Piret Hartmaniga on täna Soomes, et vahetada kahe riigi kogemusi lõimumispoliitika valdkonnas ja arutada tegevussuundade üle. Kohtumised toimuvad Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi ning Töö- ja Majandusministeeriumi esindajatega.

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman ütles, et eesmärk on viia kurssi Soome lõimumispoliitika arengusuundadega ning vahetada omavahel infot. Ta märkis, et õppevisiit on seotud ka uue arengukava „Lõimuv Eesti 2030“ planeerimisega, sest praegune arengukava kehtib aastani 2020. 

Hartman lisas, et 2016. aastal vastu võetud Soome lõimumisprogrammist räägitakse Soome Haridusametis, kus Töö- ja Majandusministeeriumi esindaja tutvustab põhjanaabrite lõimumispoliitika elluviimist, ning ühtlasi saadakse ülevaade sealse lõimumise kompetentsikeskuste tegevusest.

Töövisiidi raames vahetatakse kogemusi ka täiskasvanute keelõppe alal ning kohtutakse Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi kultuuripoliitika osakonnaga. Uusimaa töö ja ettevõtlusbüroo annab ülevaate uusimmigrantidele pakutavatest teenustest.

Lisaks tutvutakse Tuglase Seltsi ja Helsingi Eesti Maja tööga, Turus külastatakse Rändeinstituuti ning Eesti väljapanekut reedel avataval Turu raamatumessil.

Veel uudiseid samal teemal

Alliku villa. Foto K. Kooskora
21.02.2018|Kultuuriministeerium

Endisest kirjanike loomemajast Elvas sai kultuurimälestis

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutas kultuurimälestiseks Elvas asuva Alliku villa. Hiljemalt 1930. aastate alguses ehitatud juugendstiilis puitvillat kasutati nõukogude perioodil kirjanike loomemajana.

Indrek Saar. Foto: Erik Peinar (Riigikogu)
14.02.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister aastakõnes: edukas majandus vajab järjest enam loovust, riik peab selleks võimalusi looma

Kultuuriminister Indrek Saar tegi täna, 14. veebruaril Riigikogus ettekande kultuuripoliitika põhialuste dokumendi Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020 elluviimise kohta. Saar ütles kultuuri aastakõnes, et  Eesti kui kultuurriigi edukus põhineb meie inimeste loovusel ning kultuuri jätmine üksnes turumajanduse hoolde pole Eesti suguses väikeriigis mõeldav.