Sa oled siin

Eesti ja Soome vahetavad lõimumiskogemusi

5. oktoober 2017 - 9:43
Piret Hartman
Piret Hartman

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakond koos valdkonna asekantsleri Piret Hartmaniga on täna Soomes, et vahetada kahe riigi kogemusi lõimumispoliitika valdkonnas ja arutada tegevussuundade üle. Kohtumised toimuvad Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi ning Töö- ja Majandusministeeriumi esindajatega.

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman ütles, et eesmärk on viia kurssi Soome lõimumispoliitika arengusuundadega ning vahetada omavahel infot. Ta märkis, et õppevisiit on seotud ka uue arengukava „Lõimuv Eesti 2030“ planeerimisega, sest praegune arengukava kehtib aastani 2020. 

Hartman lisas, et 2016. aastal vastu võetud Soome lõimumisprogrammist räägitakse Soome Haridusametis, kus Töö- ja Majandusministeeriumi esindaja tutvustab põhjanaabrite lõimumispoliitika elluviimist, ning ühtlasi saadakse ülevaade sealse lõimumise kompetentsikeskuste tegevusest.

Töövisiidi raames vahetatakse kogemusi ka täiskasvanute keelõppe alal ning kohtutakse Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi kultuuripoliitika osakonnaga. Uusimaa töö ja ettevõtlusbüroo annab ülevaate uusimmigrantidele pakutavatest teenustest.

Lisaks tutvutakse Tuglase Seltsi ja Helsingi Eesti Maja tööga, Turus külastatakse Rändeinstituuti ning Eesti väljapanekut reedel avataval Turu raamatumessil.

Veel uudiseid samal teemal

Reti Saksa miniskulptuur „Ühiskonna õis“. Foto: Kultuuriministeerium
18.10.2017|Kultuuriministeerium

Kultuuriministeerium ootab aasta kodaniku kandidaate

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutab välja konkursi aasta kodaniku kandidaatide leidmiseks. Selle aasta moto on „Kujundame tulevikku“, mis on inspireeritud laste ja noorte kultuuriaastast. Kandidaatide esitamise tähtaeg on reede, 3. november.

https://fennougria.ee/
16.10.2017|Kultuuriministeerium

Algav hõimunädal pakub põnevat kultuuriprogrammi

Sel nädalal toimuvad hõimupäevadele pühendatud kultuuriüritused üle kogu Eesti. Kuulda saab ehedaid rahvalaule, pärimusmuusika kontserte, loenguid ja palju muud. Soome juubeliaasta puhul näidatakse hõimupäevadel ka Soome väärtfilme.