Sa oled siin

Eesti ja Soome vahetavad lõimumiskogemusi

5. oktoober 2017 - 9:43
Piret Hartman
Piret Hartman

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakond koos valdkonna asekantsleri Piret Hartmaniga on täna Soomes, et vahetada kahe riigi kogemusi lõimumispoliitika valdkonnas ja arutada tegevussuundade üle. Kohtumised toimuvad Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi ning Töö- ja Majandusministeeriumi esindajatega.

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman ütles, et eesmärk on viia kurssi Soome lõimumispoliitika arengusuundadega ning vahetada omavahel infot. Ta märkis, et õppevisiit on seotud ka uue arengukava „Lõimuv Eesti 2030“ planeerimisega, sest praegune arengukava kehtib aastani 2020. 

Hartman lisas, et 2016. aastal vastu võetud Soome lõimumisprogrammist räägitakse Soome Haridusametis, kus Töö- ja Majandusministeeriumi esindaja tutvustab põhjanaabrite lõimumispoliitika elluviimist, ning ühtlasi saadakse ülevaade sealse lõimumise kompetentsikeskuste tegevusest.

Töövisiidi raames vahetatakse kogemusi ka täiskasvanute keelõppe alal ning kohtutakse Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi kultuuripoliitika osakonnaga. Uusimaa töö ja ettevõtlusbüroo annab ülevaate uusimmigrantidele pakutavatest teenustest.

Lisaks tutvutakse Tuglase Seltsi ja Helsingi Eesti Maja tööga, Turus külastatakse Rändeinstituuti ning Eesti väljapanekut reedel avataval Turu raamatumessil.

Veel uudiseid samal teemal

08.12.2017|Kultuuriministeerium

Muuseumid saavad tegevustoetust taotleda

Kultuuriministeerium avas taotlusvooru "Muuseumide tegevustoetus", kust on võimalik taotleda tegevustoetust 2019. aastaks riigi asutatud sihtasutuste ja avalik-õiguslikele isiku muuseumidele ning munitsipaal-ja eramuuseumidele. Toetuste esitamise tähtaeg on 15. jaanuar 2018.

Kultuuriminister Indrek Saar ja Prantsuse kultuuriminister Françoise Nysseniga. Foto: Prantsuse kultuuriministeerium
07.12.2017|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar Prantsusmaal: Eesti ja Prantsuse kultuurikoostöö on hea ja tugev

Täna, 7. detsembril alustas kultuuriminister Indrek Saar visiiti Prantsusmaale. Kahepäevase visiidi juhatas sisse kohtumine Prantsuse kultuuriminister Françoise Nysseniga. Visiidi käigus avas  kultuuriminister Pariisis Eesti disaininäituse, samuti kohtub ka filmiteemadel ning Eesti aukonsulitega Prantsusmaal.