Sa oled siin

Eesti ja Soome vahetavad lõimumiskogemusi

5. oktoober 2017 - 9:43
Piret Hartman
Piret Hartman

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse osakond koos valdkonna asekantsleri Piret Hartmaniga on täna Soomes, et vahetada kahe riigi kogemusi lõimumispoliitika valdkonnas ja arutada tegevussuundade üle. Kohtumised toimuvad Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi ning Töö- ja Majandusministeeriumi esindajatega.

Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Piret Hartman ütles, et eesmärk on viia kurssi Soome lõimumispoliitika arengusuundadega ning vahetada omavahel infot. Ta märkis, et õppevisiit on seotud ka uue arengukava „Lõimuv Eesti 2030“ planeerimisega, sest praegune arengukava kehtib aastani 2020. 

Hartman lisas, et 2016. aastal vastu võetud Soome lõimumisprogrammist räägitakse Soome Haridusametis, kus Töö- ja Majandusministeeriumi esindaja tutvustab põhjanaabrite lõimumispoliitika elluviimist, ning ühtlasi saadakse ülevaade sealse lõimumise kompetentsikeskuste tegevusest.

Töövisiidi raames vahetatakse kogemusi ka täiskasvanute keelõppe alal ning kohtutakse Soome Haridus- ja Kultuuriministeeriumi kultuuripoliitika osakonnaga. Uusimaa töö ja ettevõtlusbüroo annab ülevaate uusimmigrantidele pakutavatest teenustest.

Lisaks tutvutakse Tuglase Seltsi ja Helsingi Eesti Maja tööga, Turus külastatakse Rändeinstituuti ning Eesti väljapanekut reedel avataval Turu raamatumessil.

Veel uudiseid samal teemal

Kultuuriminister Indrek Saar. Foto Kadri Purje
14.06.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar suundub visiidile Taani

Kultuuriminister Indrek Saar alustab täna, 14. juunil visiiti Taani Kuningriiki. Neljapäevase visiidi käigus kohtub minister Saar Taani kultuuriministri Mette Bockiga, tutvub mitmete kultuuriasutustega ning debateerib ka Taani arvamusfestivalil.

Grigor Narekatshi „Nutulaulude raamatu“ tõlge eesti keelde, tõlkija Peeter Volkonski. TLÜ Kirjastuselt. Foto: Kultuuriministeerium
11.06.2018|Kultuuriministeerium

Kultuuriminister Indrek Saar alustab visiiti Armeeniasse ja Gruusiasse

Kultuuriminister Indrek Saar alustab täna, 11. juunil visiiti Armeeniasse ja Gruusiasse. Kolmepäevase visiidi käigus kohtutakse Armeenia kultuuriministri Lilit Makunci ja Gruusia kultuuriministri Mihheil Giorgadzega ning osaletakse Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri (ERSO)  kontsertidel maestro Neeme Järvi dirigeerimisel, millega tähistatakse neis riikides Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.