Sa oled siin

Valitsemisala asutused

Kultuuriministeeriumi valitsemisalasse kuulub üks valitsusasutus ja 13 hallatavat asutust, lisaks 4 avalik-õiguslikku juriidilist asutust ja 33 riigi asutatud sihtasutust. Tegevusvaldkondade lõikes on Kultuuriministeeriumi valitsemisalas 8 teatrit, 3 kontsertorganisatsiooni, 22 muuseumi ja 2 spordikeskust.

 

 

Valitsusasutus

 

 

Muinsuskaitseamet
640 3050
Pikk 2, 10123 Tallinn
 

Hallatavad asutused

Valdkondlik arenduskeskus

 

 

Raamatukogu

 

 

Muud hallatavad asutused

Eesti Lastekirjanduse Keskus
617 7230
Pikk 73, 10133 Tallinn
 
Eesti Hoiuraamatukogu
646 5202
Suur-Sōjamäe 44a, 11415 Tallinn
 
Rahvakultuuri Keskus
600 9291
Jüri Vilmsi 55, 10147 Tallinn
 
Võru Instituut
782 1960
Tartu 48, 65609, Võru

Muuseumid

 

Sihtasutused

Kontsertorganisatsioonid

SA Eesti Kontsert
614 7700 
Estonia pst 4, 10148 Tallinn
Juhatus
Jüri Leiten
 
Nõukogu
Paavo Nõgene, nõukogu esimees
Marika Tuusis
Margus Pärtlas
Tea Varrak
Indrek Laul
Sihtasutus Eesti Filharmoonia Kammerkoor 
660 9604 
Toompuiestee 20, 10149 Tallinn
Juhatus
Esper Linnamägi
 
Nõukogu
Juko-Mart Kõlar, nõukogu esimees
Tõnu Kõrvits
Ilona Leib
Silja Kask
SA Eesti Riiklik Sümfooniaorkester
614 7787
Estonia pst 4, 10148 Tallinn
Juhatus
Kristjan Hallik
 
Nõukogu
Juko-Mart Kõlar, nõukogu esimees
Veikko Kapsta
Toomas Prangli
Kristel Pappel

Muuseumid

SA Eesti Tervishoiu Muuseum
641 1732
Lai 28/30, 10133 Tallinn
Juhatus
Margus Jurkatam
 
Nõukogu
Mirjam Rääbis, nõukogu esimees
Maarika Tork
Ivo Fridolin
Ardo Kamratov
SA Eesti Vabaõhumuuseum
654 9100
Vabaõhumuuseumi tee 12, 13521 Tallinn
Juhatus
Merike Lang
 
Nõukogu
Tarvi Sits, nõukogu esimees
Marlen Piskunov
Siim Raie
Hedi Kard
SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid
473 7065
Kooli 5, 90502 Haapsalu
http://salm.ee/
Juhatus
Anton Pärn
 
Nõukogu
Urmas Sukles, nõukogu esimees
Mirjam Rääbis
Rando Härginen
Neeme Suur
Heiki Sool
Sulev Saareväli
SA Narva Muuseum
359 9230
Peterburi mnt 2, 20308 Narva
Juhatus
Andres Toode
 
Nõukogu
Tarvi Sits, nõukogu esimees
Krista Nelson
Tarmo Tammiste
Ants Kutti
Vjatšeslav Konovalov
Jaanus Villiko
SA Virumaa Muuseumid
322 5500
Tallinna tn 3, 44306 Rakvere
Juhatus
Ants Leemets
 
Nõukogu
Diana Kuntor 
Annes Naan
Tarvi Sits
Ave Paulus
Tarmo Mikkal
SA Hiiumaa Muuseumid
463 2091
Vabrikuväljak 8, 92411 Kärdla
Juhatus
Toomas Kokovkin
 
Nõukogu
Dan Lukas, nõukogu esimees
Georg Linkov
Sander Kopli
Erle Toiger
Helve Russak
Kadri Teller-Sepp
SA Pärnu Muuseum
443 3231
Aida 3, 80010 Pärnu
Juhatus
Aldur Vunk
 
Nõukogu
Eduard Odinets, nõukogu esimees
Andus Haugas
Trivimi Velliste
Katrin Orgusaar
 
 
SA Eesti Meremuuseum
641 1408 
Pikk 70, 10133, Tallinn
Juhatus
Urmas Dresen
 
Nõukogu
Roomet Leiger, nõukogu esimees
Mirjam Rääbis
Heiti Hääl
Carolin Pihlap
Marlen Piskunov
SA A.H.Tammsaare Muuseum Vargamäel
385 9020
Tammsaare Põhja talu, Vetepere küla, 73416 Albu vald
 
 
Juhatus
Reelika Räim
 
Nõukogu
Kalju Kertsmik – esimees
Riina Uljas
Andres Paris
Inge Mihkelsaar
Valdur Krasavin
 
SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum
730 0750
Rüütli 15, 51007 Tartu
 
 
Juhatus
Siim Randoja
 
Nõukogu
Siim Sukles, nõukogu esimees
Tarvi Sits
Mart Uusjärv
Ants Leemets
 
SA Eesti Kunstimuuseum
602 6001
Weizenbergi 34/Valge 1, 10127 Tallinn
 
 
Juhatus
Sirje Helme
 
Nõukogu
Paavo Nõgene, nõukogu esimees
Kaie Koskaru-Nelk
Liina Linsi
Enn Kunila
Jaak Kangilaski
 
SA Saaremaa Muuseum
455 4463
Lossihoovi 1, 93815 Kuressaare
 
 
Juhatus
Endel Püüa
 
Nõukogu
Tiia Leppik, nõukogu esimees
Leonid Siniavski
Merit Karise
Marju Niinemaa
Riina Uljas
Karin Närep
 

 

Teatrid

SA Eesti Draamateater
683 1400
Pärnu mnt 5, 10148 Tallinn
Juhatus
Rein Oja
 
Nõukogu
Paavo Nõgene, nõukogu esimees
Marika Tuusis
Helle Meri
Hannes Tamjärv
SA Endla Teater
442 0660
Keskväljak 1, 80010 Pärnu
Juhatus
Roland Leesment
 
Nõukogu
Hillar Sein, nõukogu esimees
Toomas Kivimägi
Kuno Erkmann
Andres Laanemets
Rando Kängsepp
SA NUKU
667 9550 
Lai 1, 10133 Tallinn
Juhatus
Joonas Tartu
 
Nõukogu
Hillar Sein, nõukogu esimees
Garmen Tabor 
Teet Kukk
Mait Laas
Mart Mägi
SA Rakvere Teatrimaja
329 5451
Kreutzwaldi 2a, 44314 Rakvere
Juhatus
Velvo Väli
 
Nõukogu
Katre Väli, nõukogu esimees
Tea Treufeldt
Ain Suurkaev
Kaili Õunapuu-Seidelberg
Kadi Herkül
SA Teater NO99
668 8781
Sakala 3, 10141 Tallinn
Juhatus
Ene-Liis Semper
 
Nõukogu
Kaarel Oja, nõukogu esimees
Raido Roop
Hillar Sein
Heldur Meerits
Margus Uudam
SA Teater Vanemuine
744 0100
Vanemuise 6, 51003 Tartu
Juhatus
Toomas Peterson
 
Nõukogu
Paavo Nõgene, nõukogu esimees
Mart Velsker
Urmas Klaas
Aet Sallaste
SA Ugala Teater
433 0770
Vaksali 7, 71020 Viljandi
Juhatus
Kristiina Alliksaar
 
Nõukogu
Hillar Sein, esimees
Kait Lukka
Tonio Tamra
Loit Kivistik
Marika Tuusis
SA Vanalinna Teatrimaja
668 8791
Sakala 3, 10141 Tallinn
Juhatus
Jaan Schmidt
 
Nõukogu
Eduard Toman, nõukogu esimees
Monika Kuntsel
Katrin Solvak
Lennart Sundja
SA Vene Teater
611 4900 
Vabaduse väljak 5, 10141, Tallinn
Juhatus
Tõnu Lensment
 
Nõukogu
Jaak Allik, nõukogu esimees
Veikko Kapsta
Jevgeni Golikov
Katre Väli
Mihhail Kõlvart

Spordikeskused

SA Jõulumäe Tervisespordikeskus
445 6117
Leina küla, 86504 Tahkuranna vald
Juhatus
Eido Tasalain
Eiko Tasalain
 
Nõukogu
Riina Uljas, esimees
Allar Levandi
Tarvi Pürn
Kalev Kaljuste
Rando Kängsepp
SA Tehvandi Spordikeskus
766 9500
Nüpli küla, 67408 Otepää vald
Juhatus
Jaak Mae
Kristjan Karis
 
Nõukogu
Tarvi Pürn, esimees
Kalev Laul
Tõnu Seil
Meelis Karro
Agris Peedu
Siim Sukles

SA Eesti Filmi Instituut

SA Eesti Filmi Instituut
627 6060
Uus 3, 10111 Tallinn
Juhatus
Edith Sepp-Dallas
 
Nõukogu
Paavo Nõgene, nõukogu esimees
Hagi Šein
Aivo Vaske
Mati Kaalep
Rein Oja
Lauri Kärk
Valter Uusberg

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA

Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA
627 3120
Pärnu mnt 10, 10148 Tallinn
Juhatus
Aet Maatee
 
Nõukogu
Tarvi Sits, nõukogu esimees
Ene Jakobson
Ene Vohu
Evelin Karindi-Kask
Merju Künnapuu
Jaan Laidmets
Hirvo Surva
Veiko Kommusaar

Integratsiooni Sihtasutus

Integratsiooni Sihtasutus
659 9021
Lõõtsa 2a, 11415 Tallinn
Juhatus
Irene Käosaar
 
Nõukogu
Kristina Kallas, nõukogu esimees
Ann Räämet
Merle Põld
Anneli Ratnik
Piret Hartman
Vadim Belobrovtsev
Piret Kärtner
Liana Roosmaa
Heidi Uustalu

SA Tartu Jaani Kirik

SA Tartu Jaani Kirik
744 2229
Jaani 5, 51007 Tartu
tartu.jaani@eelk.ee
http://www.jaanikirik.ee/
Juhatus
Juhani Jaeger
Triin Käpp
Udo Tiirmaa


Nõukogu
Urmas Klaas, nõukogu esimees
Volli Kalm
Eva-Kaia Vabamäe
Anneli Randla
Ene Voolaid

SA Narva Aleksandri Kirik

SA Narva Aleksandri Kirik
Kiriku tn 9, 20308
Narva
http://www.narvakirik.ee/
Nõukogu
Tarmo Tammiste, nõukogu esimees
Andrus Tamm
Krista Nelson
 
Andres Toode
 
Katri Raik
Imre Liiv
Ülo Korjus
Avo Kiir
 
Kerli Kase
 

SA Kultuurileht

SA Kultuurileht
683 3100
Voorimehe 9, 10146 Tallinn
info@kl.ee
http://www.kl.ee/
Juhatus
Toomas Väljataga
 
Nõukogu
Mart Meri, nõukogu esimees
Asta Trummel
Anna Laido
Piret Saluri
Tiit Aleksejev
Märt-Matis Lill

SA UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon

SA UNESCO Eesti Rahvuslik Komisjon
644 1431
Pikk 2, 10123 Tallinn
unesco@unesco.ee
http://www.unesco.ee/
Juhatus
Kerli Gutman
 
Nõukogu
Kristin Kuutma, nõukogu esimees
Kadri Jauram
Anneli Roose
Asta Tuusti
Riina Laigo
Piret Urb
Siim Raie
 

Avalik-õiguslikud organisatsioonid

 

 

 

Viimati uuendatud: 20. november 2017