Sa oled siin

Konkurss Viimis riigigümnaasiumi esindussaali kunstiteose leidmiseks

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga kuulutab välja kunstikonkursi, et leida sobivaim kunstiteose ideelahendus rajatavasse Viimsi riigigümnaasiumi esindussaali. Uus koolihoone on plaanis avada 2018. aasta sügisel.

 

Kunstikonkursi eesmärk on leida kunstiteose ideelahend, mis sobitub kooli tegevusvaldkonda ning haakub kooli visuaalse kontseptsiooniga ning lähtub Viimsi riigigümnaasiumi arhitektuursest ja sisearhitektuursest lahendusest.

Loodav kunstiteos hakkab paiknema Viimsi riigigümnaasiumi esindussaali lääneseinal. Ideelahend võib ühendada erinevaid kunstiliike, -vorme ja materjale ning omavahel võib kombineerida maali, valgust, optilist illusiooni jm. Kunstiteose materjal võib olla nii värv, klaas, puit, metall jne. 

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib RKAS läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 65 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.

Auhinnafondi suurus on kokku 975 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, vaid see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses. Teise ja kolmanda koha auhinna suurused on vastavalt 650 eurot ja 325 eurot.

Žüriisse kuuluvad:

  • Viimsi riigigümnaasiumi hoone arhitekt Jan Skolimowski arhitektuuribüroost Kamp Arhitektid.
  • Eesti Kunstnike Liidu esindajad Vano Allsalu ja Indrek Köster.
  • Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Mait Väljas ja Karin Vicente.
  • Viimsi Gümnaasiumi direktor Karmen Paul ning hääletusõiguseta tehniline ekspert Jaanus Müller RKAS-st.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 6. veebruar 2018 kell 12.00.

 

Viimati uuendatud: 4. detsember 2017