Sa oled siin

Euroopa Liidu IT-agentuuri peamaja aatriumi kunstiteose konkurss

Riigi Kinnisvara AS (RKAS) kuulutas välja kunstikonkursi, millega soovitakse leida sobivaim kunstiteos 2018. aasta suvel valmiva Euroopa Liidu IT-agentuuri peamaja aatriumi, mille aadressiks on Vesilennuki tänav 5 ja 7, Tallinn. 

Kunstiteos peab sobituma interjööris kasutatavate materjalide ja monokroomsete värvidega, mis võimaldavad installatsioonil hästi esile tulla. Eelistatud on kaasaegsed ja abstraktsed lahendused. Hoone arhitektuurikeelt iseloomustavateks märksõnadeks on asjalikkus, lihtsus, soliidsus ja julgeolek.

Pärast kunstikonkursi võitja väljaselgitamist viib RKAS läbi väljakuulutamiseta läbirääkimistega hankemenetluse, et sõlmida võidutöö autori(te)ga leping teose tellimiseks ja paigaldamiseks summas 65 000 eurot, milles sisaldub ka autoritasu. Summale lisandub käibemaksukohuslaste puhul käibemaks.

Auhinnafondi suurus on kokku 975 eurot. Esimese koha saanud kavandi eest preemiat ei maksta, vaid see sisaldub võitjaga sõlmitava hankelepingu maksumuses. Teise ja kolmanda koha auhinna suurused on vastavalt 650 eurot ja 325 eurot.

Žüriisse kuuluvad:

  • Eesti Kunstiteadlaste ja Kuraatorite Ühingu esindajad Maarin Ektermann ja Triin Tulgiste
  • Eesti Kunstnike Liidu esindajatena Mari-Liis Tammi, Reimo Võsa-Tangsoo ja IT-agentuuri hoone arhitekt Jaan Kuusemets
  • Siseministeeriumi esindaja Katrin Varik ja hoone sisearhitekt Margit Teikari
  • Ekspertidena osalevad Riigi Kinnisvara ASi esindaja Raivo Toom, eu-LISA esindaja Alar Kalamees ja IT-agentuuri hoone sisearhitekt Tuuli Trei.

Osalemistaotluste ja kavandite esitamise tähtaeg on 19. september 2017 kell 12.00.

Konkursi võistlusjuhend ja selle juurde kuuluvad lisad leiate RKASi kodulehelt rubriigis „Alla siseriikliku piirmäära hanked ja kunstikonkursid". Eraisik, kellel registrikood puudub, saab hanke juurde registreerimiseks kasutada isikukoodi.

Infot käimasolevate protsendikunsti konkursside, juba tellitud teoste, näituste, infotundide kohta leiate ka Facebookist: https://www.facebook.com/protsendikunst/

Viimati uuendatud: 3. juuli 2017