Sa oled siin

Eesti muuseumide aastaauhinnad - komisjonide koosseisud

Kogude komisjon

  • Kaie Jeeser, esimees, Tartu Linnamuuseumi peavarahoidja ja ICOM Eesti Rahvuskomitee juhatuse liige
  • Priit Pirsko, aseesimees, Rahvusarhiivi riigiarhivaar
  • Kaarel Antons, SA Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseumi peavarahoidja
  • Hilkka Hiiop, Eesti Kunstimuuseumi kaasaegse kunsti konservaator-restauraator
  • Hedvig Mäe, Rahvusarhiivi Tallinna säilitusosakonna juhataja
  • Heige Peets, SA Eesti Vabaõhumuuseumi konserveerimis- ja digiteerimiskeskuse Kanut esemete konserveerimise osakonna juhataja
  • Riina Reinvelt, Eesti Rahva Muuseum peavarahoidja
  • Pilvi Põldma, SA Virumaa Muuseumid peavarahoidja

Muinsuskaitse komisjon

  • Siim Raie, esimees, Muinsuskaitseameti peadirektor
  • Sirje Karis, aseesimees, Eesti Ajaloomuuseumi direktor
  • Dan Lukas, Muinsuskaitseameti Hiiumaa vaneminspektor, SA Hiiumaa Muuseumid nõukogu esimees
  • Elo Lutsepp, SA Eesti Vabaõhumuuseum maa-arhitektuuri keskuse juhataja
  • Hedi Kard, SA Eesti Kunstimuuseumi konservaator, SA Eesti Vabaõhumuuseum nõukogu liige
  • Kalev Uustalu, SA Eesti Vabaõhumuuseum konserveerimisdirektor 
  • Kaire Tooming, SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid Haapsalu piiskopilinnuse juhataja

Muuseumihariduse komisjon

  • Andres Toode, esimees, SA Narva Muuseum juhatuse liige
  • Mariann Raisma, aseesimees, Tartu Ülikooli muuseumi direktor
  • Piret Sepp, SA Eesti Kunstimuuseumi Kumu Kunstimuuseumi haridusprogrammide kuraator
  • Katrin Martsik, Rocca al Mare Kooli ajaloo- ja ühiskonnaõpetuse õpetaja
  • Virve Tuubel, Eesti Rahva Muuseumi giid-metoodik
  • Sireli Uusmaa, Laste Vabariigi projektijuht
  • Triin Vaaro, Tartu Linnavalitsuse muuseumide juhtkoordinaator
  • Kaja Visnapuu, vabakutseline koolitaja
  • Kristi Paatsi, Eesti Ajaloomuuseumi muuseumipedagoog

Teadustöö komisjon

  • Sirje Helme, esimees, SA Eesti Kunstimuuseumi juhatuse liige
  • Maarja Vaino,  aseesimees, Tallinna Kirjanduskeskuse juhataja ja Eesti Muuseumiühingu juhatuse esimees
  • Kalev Jaago, Rahvusarhiivi Tartu kasutusosakonna arhivaar
  • Pille Runnel, Eesti Rahva Muuseumi teadusdirektor
  • Erki Russow, Tallinna Ülikooli Ajaloo Instituudi direktor
  • Krista Sarv, Eesti Ajaloomuuseumi teadusdirektori kt

Näituste komisjon

  • Ants Leemets, esimees, SA Virumaa Muuseumid juhatuse liige
  • Tõnis Lukas, aseesimees, Eesti Rahva Muuseumi direktor
  • Riina Aasma, Välisministeeriumi protokollijuht, Eesti EL Nõukogu eesistumine
  • Ehti Järv, Eesti Ajaloomuuseumi näituste ja ürituste juht
  • Reet Mägi, Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia näituste ja loodushariduse osakonna juhataja 
  • Kadi Polli, SA Eesti Kunstimuuseum, Kumu kunstimuuseumi direktor
  • Liia Rebane, SA Eesti Teadus- ja Tehnikamuuseumi Algatajad juhatuse liige 
  • Kadri Valner, Eesti Maanteemuuseumi juhataja

Muuseumiarenduse ja turunduse komisjon

  • Urmas Dresen, esimees, SA Eesti Meremuuseumi direktor
  • Raivo Ruusalepp, aseesimees, Eesti Rahvusraamatukogu arendusjuht
  • Ain Hinsberg,  Eesti Hotelli ja Turismikõrgkooli rektori kt
  • Viljar Pahhomov, Eesti Rahva Muuseumi produtsent
  • Riina Roosipuu, SA Tallinna Teletorn juhatuse liige
  • Ott Sarapuu, EASi Turismiturunduse valdkonnajuht
  • Kersti Tiik, SA Eesti Kunstimuuseumi arendusdirektor

 

Viimati uuendatud: 3. juuli 2017