Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (12.02.2018 - 18.02.2018)

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 12. veebruar 2018

Corelli barokkokrester ja Collegium Musicale osalevad kuni 22. veebruarini Liibanonis kõrgetasemelisel Al Bustani festivalil; toimub ka EV100 vastuvõtt.

Lisainfo: Marin Mõttus, Eesti suursaadik Ankaras, marin.mottus@mfa.ee

 

Stockholmis kestab nädala lõpuni Estival, millega Rootsi Kuningriigis tähistatakse Eesti Vabariigi 100. aastapäeva.

Kontakt: Aho Rebas, ahorebas@yahoo.se, Anne-Ly Reimaa, lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht, 628 2217, anne-ly.reimaa@kul.ee

 

Torupilli Jussi Trio viib Brüsseli Muusikainstrumentide Muuseumis nelja päeva jooksul läbi töötubasid. Kohalikele lastele tutvustatakse Eestit, meie muusikat ja rahvapille.

Lisainfo: Jaanika Saarmets, kultuuriprogrammi nõunik, +32492158714, jaanika.saarmets@mfa.ee

Teisipäev, 13. veebruar 2018

Kultuuriminister Indrek Saar tutvustab kell 14.00 Riigikogu kultuurikomisjonile kultuuripoliitika alusdokumendi eesmärkide elluviimist ning alanud poolaasta tegevusplaane.

Silver Meikar, ministri nõunik, 5278 089, silver.meikar@kul.ee

 

Vabal Laval algab kell 17.00 Eesti Teatriuurijate ja -kriitikute Ühenduse kohtumine sarjast „Doktor tuleb!“. Vestlevad ajalehe Sirp peatoimetaja Ott Karulin ja kultuuriminister Indrek Saar.

Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 628 2212, katre.vali@kul.ee, Silver Meikar, ministri nõunik, 5278 089, silver.meikar@kul.ee

 

Muinsuskaitseameti peadirktor Siim Raie koos delegatsiooniga külastab Norra Muinsuskaitseametit, et arutada Norra rahastusprojektidega seonduvaid ettevalmistusi. 

Lisainfo:  Madle Lippus, Muinsuskaitseameti avalike suhete nõunik, 5348 8841, madle.lippus@muinsuskaitseamet.ee

 

Eesti Rahvusmeeskoor annab kontserdi Saksamaal Dresdenis.

Lisainfo: Merit Kopli, kultuurinõunik, +493 0254 60604, merit.kopli@mfa.ee, Indrek Umberg, indrek.umberg@concert.ee

Kolmapäev, 14. veebruar 2018

Kultuuriminister Indrek Saar peab kell 14.00 Riigikogus kultuuripoliitika aastakõne alusdokumendi „Kultuuripoliitika põhialused aastani 2020“ eesmärkide elluviimisest ning edasistest tegevussuundadest kultuuriväljal.

Lisainfo: Meelis Kompus, kommunikatsiooniosakonna juhataja, 5202 318, meelis.kompus@kul.ee

Neljapäev, 15. veebruar 2018

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb valitsuse istungil ning suundub seejärel Lõuna-Koreasse Pyeongchangi XXIII taliolümpiamängudele. Ministri lähetus kestab esmaspäevani, 19. veebruarini.

Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild@kul.ee

 

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn osaleb kell 16.00 Tallinnas Õpetajate majas Eesti parimate seeniorsportlaste autasustamisel.

Lisainfo: Tarvi Pürn, spordi asekantsler, 628 2206, tarvi.pyrn@kul.ee

 

Kultuuriministeeriumi lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht Anne-Ly Reimaa osaleb Rahvuskaaslaste programmi nõukogu istungil Stockholmis ja osaleb muuhulgas kohtumistel Rootsi väliseesti seltsidega.

Lisainfo: Anne-Ly Reimaa, lõimumisvaldkonna rahvusvaheliste suhete juht, 628 2217, anne-ly.reimaa@kul.ee

 

Iisraelis Tel Avivis algab kuu lõpuni vältav Mustonenfest. Eestist osalevad Voces Musicales ja Ellerhein.
Lisainfo: www.concert.ee

Reede, 16. veebruar 2018

Kuni 25. veebruarini tutvustatakse Baltimaade muusikat Berliini Konzerhausis. Üles astuvad ERSO ja Neeme Järvi, Maarja Nuut, Rahvusooperi Estonia poistekoor, Raivo Tafenau ning dirigendina ka Kristjan Järvi.

Lisainfo: Merit Kopli, kultuurinõunik, +493 0254 60604, merit.kopli@mfa.ee

 

Trad.Attack! esitleb kell 21.00 Belgias Belseles Muziekclub t’Ey`s albumit „Kullakarva“.

Lisainfo: Jaanika Saarmets, kultuuriprogrammi nõunik Brüsselis, +32492158714, jaanika.saarmets@mfa.ee

Pühapäev, 18. veebruar 2018

Otepää suusastaadionil antakse kell 9.00 start 45. Tartu suusamaratoni täispikale, 63-kilomeetrisele distantsile. Kell 12.30 starditakse Arulast 31-kilomeetrisele distantsile. 

Lisainfo: Tanel Rungi, maratoni turundus- ja kommunikatsioonijuht, 55568216, press@tartumaraton.ee