Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (29.01.2018 - 04.02.2018)

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 29. jaanuar 2018

Helsingis algaval filmifestivalil DocPoint esilinastub Kiur Aarma ja Raimo Jõeranna dokumentaalfilm „Rodeo“, mis räägib iseseisvuse taastanud Eesti esimesest valitsusest. Külalisena osaleb linastusel kahekordne peaminister Mart Laar. Reedel, 2. veebruaril toimuva linastuse järel Helsingi Savoy teatris järgneb arutelu, kus vestlevad Soome endine peaminister Esko Aho, ajakirjanik Kaja Kunnas ja Euroopa Parlamendi liige Indrek Tarand.

Lisainfo: Anu Kippasto, kultuurinõunik Helsingis, +358 503 552 960, anu.kippasto@mfa.ee

Teisipäev, 30. jaanuar 2018

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb Estonia teatris kell 19.00 algaval A. H. Tammsaare 140. sünniaastapäeva aktusel.

Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild@kul.ee

 

Kultuuriministeeriumi esindaja Ida-Virumaal, välisvahendite juht Eduard Odinets osaleb kell 13.00 Jõhvis (Keskväljak 1) algaval Ida-Virumaa rahvuskultuuriühenduste ümarlaual. Alanud aastast koguneb ümarlaud Kultuuriministeeriumi juures, varem käidi koos maavanema juures.

Lisainfo: Eduard Odinets, välisvahendite juht, 628 2208, eduard.odinets@kul.ee

 

Londonis Barbican Milton Court Hallis avatakse Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserdiga Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamise sündmused. Kavas on nii eesti kui ka briti heliloojate looming, dirigeerib Kaspars Putniņš.

Lisainfo: Kersti Kirs, kultuurinõunik, +44 207 838 5386, kersti.kirs@mfa.ee

Neljapäev, 1. veebruar 2018

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb kell 10.00 algaval valitsuse istungil ning kabinetinõupidamisel.

Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, 5278 089, silver.meikar@kul.ee

 

Soomes Hämeenlinna Militaria muuseumis avatakse ajaloonäitus „Põhja poegadest soomepoisteni. Vabatahtlikud Eestis ja Soomes“, mis räägib Soome ja Eesti vabatahtlikest Vabadussõjas ja II maailmasõjas. 

Lisainfo: Anu Kippasto, kultuurinõunik Helsingis, +358 503 552 960, anu.kippasto@mfa.ee

 

Dirigent Paavo Järvi juhatab Royal Festival Hallis Londonis Philharmonia Orchestra kontserti. Soleerib prantsuse tšellist Gauthier Capuçon.

Lisainfo: Kersti Kirs, kultuurinõunik, +44 207 838 5386, kersti.kirs@mfa.ee

Reede, 2. veebruar 2018

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb kell 19.00 algaval Eesti Kultuurkapitali aastapreemiate üleandmise tseremoonial Kultuurikatlas.

Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, 5278 089, silver.meikar@kul.ee

Laupäev, 3. veebruar 2018

Ajakirjanikud Peeter Helme ja Erkki Bahovski osalevad nädalavahetusel Brüsselis toimuval ajaloo- ja ühiskonnasündmusel „Daydreaming Nations“. Euroopa ajalugu käsitlevatel debattidel tutvustavad oma seisukohti 1918. aasta murrangulistele sündmustele Eesti, Leedu, Läti ning teiste Kesk- ja Ida-Euroopa ühiskonnategelased.

Lisainfo: Eike Eller, kultuurinõunik, +32 2 227 39 17, eike.eller@mfa.ee

Laupäev, 3. veebruar 2018

Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts osaleb 3.-4. veebruaril Rahvusvahelise Chopini konkursi sündmustel Narvas Geneva keskuses ja Tallinnas Mustpeade majas.

Lisainfo: Madli-Liis Parts, muusikanõunik, 628 2252, madli-liis.parts@kul.ee

Pühapäev, 4. veebruar 2018

Eestisse saabub Poola Kultuuri- ja Rahvuspärandi Ministeeriumi  delegatsioon, et osaleda kell 16.00 Tallinnas Mustpeade majas algaval Chopini konkursi võitjate galakontserdil. Esmaspäeval, 5. veebruaril kohtub delegatsioon eesotsas riigisekretär Jaroslaw Selliniga ka kultuuriminister Indrek Saarega.

Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild@kul.ee, Madis Järv, välissuhete osakonna juhataja asetäitja, 628 2256, madis.jarv@kul.ee