Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (27.11.2017 - 03.12.2017)

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 27. november 2017

Kultuuriminister Indrek Saar kuulutab kell 17.00 Eesti Ajaloomuuseumi Suurgildi hoones algaval tseremoonial välja aasta kodaniku 2017.  Samas annab siseminister Andres Anvelt üle kodanikupäeva aumärgid.

Lisainfo: Aneth Kilumets, kommunikatsiooniosakonna peaspetsialist, 5180 751, aneth.kilumets@kul.ee

 

Kultuuriminister Indrek Saar avab kell 9.30 Tallinnas kinos Kosmos IMAX kahepäevase audiovisuaal- ja filmivaldkonna visioonikonverentsi „Pictured Futures“. Konverentsil hinnatakse tehnoloogiliste muudatuste mõju Euroopa Liidu audiovisuaalmaastiku arengule, loe selle kohta lähemalt siit. Ettekandeid teevad teiste seas meediahiiu Sky Group tegevjuht Jeremy Darroch, aga ka Google’i, Netflixi, Euroopa Ringhäälingute Liidu (EBU), Euroopa Komisjoni ning Euroopa Filmifondide ühenduse (EFADS) esindajad. Konverentsi võtab kokku mainekas filmiprodutsent Lord David Puttnam.

Lisainfo: Kai-Ines Nelson, EL eesistumise kommunikatsioonikoordinaator, 5568 9644, kai-ines.nelson@kul.ee

Teisipäev, 28. november 2017

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb kell 13.00 maapäeva, Eesti rahvusliku enesemääramise 100. aastapäeva puhul toimuval Riigikogu pidulikul istungil.

Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild@kul.ee

 

Kultuuriministeeriumi välisvahendite juht, ministeeriumi esindaja Ida-Virumaal Eduard Odinets osaleb Jõhvis Ida-Virumaa rahvuskultuuriseltside ümarlaual, mille põhiteema on kultuuriseltside panus ja kaasamine turismi arengusse maakonnas.

Lisainfo: Eduard Odinets, välisvahendite juht, 628 2208, eduard.odinets@kul.ee

 

Kultuuriministeeriumis kohtuvad kell 11.00 rahvaraamatukogude juhid, aruteluteemade seas on teenuse automatiseerimine, innovatsioon ning haldusreformi mõju raamatukogude tegevusele.

Lisainfo: Ülle Talihärm, raamatukogunõunik, 628 2244, ulle.taliharm@kul.ee

 

Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Madli-Liis Parts tutvustab Rootsis Göteborgis Põhjamaade juhtiva uue muusika festivalide võrgustiku Fenoba konverentsil koostöövõimalusi Eesti muusikainstitutsioonidega.

Lisainfo: Madli-Liis Parts, muusikanõunik, 628 2252, madli-liis.parts@kul.ee

Kolmapäev, 29. november 2017

Kultuuriminister Indrek Saar juhib kell 11.00 algavat Kultuurkapitali nõukogu koosolekut.

Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, 5278 089, silver.meikar@kul.ee

 

Nordic Hotel Forumis algab kell 9.00 Storytek Forum, millel räägitakse muuhulgas sisutööstuse tulevikust, intellektuaalomandil põhinevatest ärimudelitest ja muust. Sündmus toob Tallinna 12 oma ala tippu nagu Disney Hiina endine tegevjuht Charles Lei, varasem Tribeca filmifestivali programmijuht David Kwok jt.

Lisainfo: Anu-Maaja Pallok, loomemajandusnõunik, 628 2234, anu-maaja.pallok@kul.ee

 

Londoni Euroopa majas toimub eesti keelt tutvustav sündmus, kus viiakse läbi keeleloeng ja keeletund ning muusikat ja laule õpetab Ree naiskoor Reet Kromeli juhatusel. Sündmus on osa eesistumise kultuuriprogrammist Suurbritannias ning see toimub koostöös Euroopa Komisjoni Londoni esindusega.

Lisainfo: Kersti Kirs, kultuurinõunik, +442078385386, kersti.kirs@mfa.ee

 

29. ja 30. novembril annab Paavo Järvi koos Orchestre de Paris’ga kaks kontserti Pariisi Filharmoonias, kavas Jean Sibeliuse Viiulikontsert ja Šostakovitši Sümfoonia nr. 7 „Leningrad“.

Lisainfo: Kersti Kirs, kultuurinõunik, +442078385386, kersti.kirs@mfa.ee

Neljapäev, 30. november 2017

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

Lisainfo: Meelis Kompus, kommunikatsiooniosakonna juhataja, 5202 318, meelis.kompus@kul.ee

 

Tallinnas Mustpeade Majas tähistatakse Euroopa Sotsiaalfondi (ESF) 60. aastapäeva. Kultuuriministeeriumi välisvahendite juht Eduard Odinets teeb ettekande ESFi panusest lõimumisvaldkonda alates 2004. aastast, mil fondi raha Eestisse jõudis.

Lisainfo: Eduard Odinets, välisvahendite juht, 628 2208, eduard.odinets@kul.ee

 

Kultuuriministeeriumis koguneb kell 14.00 Muinsuskaitse Nõukogu.

Lisainfo: Liina Jänes, muinsuskaitsenõunik, 6282381, liina.janes@kul.ee

 

Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli osaleb kell 21.00 algaval EMTA Lavakunstikooli 60. aasta juubeli ja Panso päevade tähistamisel lavakunstikoolis.

Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 628 2212, katre.vali@kul.ee

 

Grenoble’i muuseumis toimub seotuna Euroopa Liidu eesistumisega Eestile pühendatud sündmusi, toimub konverents ning pianist Mihkel Polli soolokontsert.

Lisainfo: Kersti Kirs, kultuurinõunik, +442078385386, kersti.kirs@mfa.ee

Reede, 1. detsember 2017

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb kell 11.00 Helsingis Säätytalos Soome ja Eesti vaimse koostöö konventsiooni 80. aastapäeva pidustustel.

Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild@kul.ee

 

Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene juhib Tartus Vanemuise teatri nõukogu koosolekut.

Lisainfo: Meelis Kompus, kommunikatsiooniosakonna juhataja, 5202 318, meelis.kompus@kul.ee

 

Kultuuriministeeriumi teatrinõunik Katre Väli osaleb kell 17.00 algaval Pärnu Endla teatri suure saali avamisel, millega tähistatakse ka 50 aasta möödumist teatrimaja valmimisest.

Lisainfo: Katre Väli, teatrinõunik, 628 2212, katre.vali@kul.ee

Laupäev, 2. detsember 2017

Kultuuriminister Indrek Saar osaleb Läti kultuuriministri Dace Melbārde kutsel Valkas Läti Vabariigi 100. aastapäevale pühendatud konverentsil.

Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, 5693 8678, maris.sild@kul.ee

 

Antwerpeni Klokhui teatris algab kell 19.30 EV100-le ja Euroopa Liidu eesistumisele pühendatud kontsert „Stella Polaris”, kus kõlab eesti muusika ja luule. Esinevad Heli Jakobson ja Tomas Ooms (klaver), Heldur Harry Põlda (laul), Marten Sirendi ja Joonas Tamm (luule). 

Lisainfo: Jaanika Saarmets, kultuuriprogrammi nõunik, +32492158714, jaanika.saarmets@mfa.ee