Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (16.01.2017 - 22.01.2017)

Kultuuriministeerium
Esmaspäev, 16. jaanuar 2017

Kell 11.45 annab kultuuriminister Indrek Saar Riigikogu kultuurikomisjonile ülevaate ministeeriumi prioriteetidest 2017. aasta esimesel poolaastal. Kohtumisel osalevad ka Kultuuriministeeriumi asekantslerid.
Lisainfo: Silver Meikar, ministri nõunik, silver.meikar@kul.ee, 527 8089.

 

Kell 12.00 algab Tallinnas Arhitektuurikeskuses (Põhja pst 27a, Tallinn) loomemajanduse arendamise meetme tegevuse „Loomemajanduse inkubatsiooni arendamine“ taotlusvooru infotund, avasõnad Kultuuriministeeriumi loomemajandusnõunik Anu-Maaja Pallokilt. Oodatud on kõik huvilised, kes on valmis pakkuma loomemajanduse valdkondades ja nende sidusvaldkondades tegutsevatele alustavatele ettevõtetele ettevõtlusinkubatsiooni teenust ning start-up ettevõtetele suunatud ärikiirendeid.
Rohkem infot loomemajanduse arendamise toetusmeetme kohta leiab siit: www.eas.ee/loomemajandus
Lisainfo: Anu-Maaja Pallok, loomemajandusnõunik, anu-maaja.pallok@kul.ee, 520 9628.

 

Kell 14.00 koguneb Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA kutsel Tallinna lauluväljaku ala arhitektuurivõistluse lähteülesande koostamise töörühm. Kultuuriministeeriumist osalevad kohtumisel kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits ning arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk.
Lisainfo: Sten Weidebaum, ELT SA teabejuht, sten.weidebaum@laulupidu.ee, 523 6239.

 

Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja Kadri Jauram osaleb Euroopa Liidu Nõukogu kultuurikomitee kohtumisel Brüsselis, kus on kõne all Euroopa Kultuuripärandi aasta läbirääkimised Euroopa Parlamendiga ning järeldused kultuuri rollist Euroopa Liidu rahvusvahelistes suhetes.
Lisainfo: Kadri Jauram, välissuhete osakonna juhataja, kadri.jauram@mfa.ee, 5565 2788.

Teisipäev, 17. jaanuar 2017

Kell 14.00 tutvustab kultuuriminister Indrek Saar Riigikogu kultuurikomisjonile huvitegevuse toetussüsteemi.
Lisainfo: Maris Sild, ministri nõunik, maris.sild@kul.ee, 5693 8678.

 

Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk on visiidil Norras Oslos seoses Tallinna Arhitektuuribiennaali 2017 koolide näituse bio.kool ettevalmistustega.
Lisainfo: Veronika Valk, arhitektuuri- ja disaininõunik, veronika.valk@kul.ee, 551 5153.

 

Moskvas N. Nekrassovi nimelises raamatukogus avatakse usundiuurija ja kultuuriantropoloog Jaanus Plaadi koostatud näitus vene vanausulistest Eestis.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuurinõunik Moskvas, dimitri.mironov@mfa.ee, +749 573 73640.

Kolmapäev, 18. jaanuar 2017

Kell 11.15 osaleb Kultuuriministeeriumi kultuuriväärtuste asekantsler Tarvi Sits pühakodade programmi juhtnõukogu koosolekul Muinsuskaitseametis. Kavas on programmi 2017. aasta eelarve kinnitamine.
Lisainfo: Sille Sombri, programmi koordinaator, sille.sombri@muinas.ee, 640 3068.

 

18. kuni 22. jaanuarini esitlevad disainerid Jo Nurm ja Timo Toots oma loomingut Pariisi meeste moenädalal CUBE näitusesaalis.
Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, Eesti kultuurinõunik Pariisis, rea.rannu-ideon@mfa.ee, +33156622205

Neljapäev, 19. jaanuar 2017

Kell 10.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Vabariigi Valitsuse istungil ja kabinetinõupidamisel.

 

Kell 10.00 osaleb Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk puithoonete töörühma koosolekul Rahandusministeeriumis. Töörühmas arutatakse puithoonete ehitamise võimalusi avaliku sektori hoonete puhul.
Lisainfo: Veronika Valk, arhitektuuri- ja disaininõunik, veronika.valk@kul.ee, 551 5153.

 

Algusega kell 14.00 toimub Tallinnas Nordic Hotel Forumis Erasmus+ spordiprogrammi seminar, kus Euroopa Komisjoni esindajad tutvustavad Eesti spordiorganisatsioonidele põhjalikumalt programmi võimalusi ja taotlemispõhimõtteid ning oma kogemusi jagavad varasematel aastatel Erasmus+ projektides osalenud Eesti spordiorganisatsioonide esindajad.
Lisainfo: Margus Klaan, spordinõunik, margus.klaan@kul.ee, 5380 3011.

Reede, 20. jaanuar 2017

Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn võtab osa Tehvandi Spordikeskuse SA nõukogu koosolekust. Koosoleku kavas on sihtasutuse juhatuse liikme valimine. Vt konkursiteadet.
Lisainfo: Tarvi Pürn, spordi asekantsler, tarvi.pyrn@kul.ee, 515 6132.

 

Kell 19.00 annab kultuuriminister Indrek Saar Kohtla-Järve kultuurikeskuses üle Eesti Kultuurkapitali aastapreemiad.
Lisainfo: Piret Maiberg, kultuurkapitali kommunikatsioonispetsialist, piret.maiberg@kulka.ee, 5341 0009.

 

Eesti vanamuusikaansambel Hortus Musicus annab kontserdi Tretjakovi galeriis Moskvas.
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuurinõunik Moskvas, dimitri.mironov@mfa.ee, +749 573 73640

Laupäev, 21. jaanuar 2017

Kell 15.00 algab Estonia Kontserdisaalis Eesti Kooriühingu koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiate gala, preemiad annab üle kultuuriminister Indrek Saar. Vt preemiate nominente.
Lisainfo: Kaie Tanner, Eesti Kooriühingu tegevjuht, 514 4301.

 

21. jaanuarist 5. märtsini on Temnikova & Kasela galerii kunstnikud Krista Mölder ja Sigrid Viir kutsutud osalema Pariisis toimuvale Euroopa noore fotograafia festivalile Circulation(s). Krista Mölder näitab Pariisis teoseid sarjast „You/Blue“ (2015) ning Sigrid Viir hiljuti valminud fotoseeriat „Awful Pretty Pipe Neck“ (2016).
Lisainfo: Rea Rannu-Ideon, Eesti kultuurinõunik Pariisis, rea.rannu-ideon@mfa.ee, +33156622205.

 

Organist Piret Aidulo esineb koos Moskva Vanamuusika Ansambliga Luteri kiriku peakatedraalis Moskvas
Lisainfo: Dimitri Mironov, Eesti kultuurinõunik Moskvas, dimitri.mironov@mfa.ee, +749 573 73640