Kõik

Kultuuriministeeriumi eelarve 2018

Kultuuriministeeriumi järgmise aasta eelarve eelnõus on ette nähtud palgatõus kultuuritöötajatele ja noortetreeneritele ning kavas on suurendada kirjaniku- ja kunstnikupalga saajate arvu.

Loe Lähemalt »

Eesti Vabariik 100

Vaata, mida kingitakse
Eesti Vabariigile
100. sünnipäevaks!


Loe lähemalt »

Eesti EL Nõukogu eesistumine ja Kultuuriministeerium

2017. aasta teisel poolaastal on Eesti esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja rollis.

Loe lähemalt »

Eesti keele majad

Keelemajadest saavad sõlmpunktid eesti keelest erineva emakeelega inimestele, kellel on seal võimalus õppida ja praktiseerida eesti keelt ning osa saada eesti kultuurist laiemalt.

Loe lähemalt »

Spordireform

Käimas on spordi rahastamispõhimõtete muutmine.

 

Loe lähemalt »

 

 

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2018. aastal soovime tegeleda seaduse väljatöötamiskavatsusega ja sellele järgnevalt konkreetsete seadusemuudatustega.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Kultuuriministeerium soovib muudetud muinsuskaitseseaduse jõustada 2019. aastal.

 

Loe lähemalt »

Nädalainfo

21. oktoober 2017

Täna on hõimupäev!

20. oktoober 2017

Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene suundub Shanghaisse, kus Eesti Kontsert ja Shanghai Rahvusvaheline Kunstide Festival sõlmivad kolmeaastase koostöölepingu. 

19. oktoober 2017

Brüsseli Muusikainstrumentide Muuseumis avatakse näitus „ELUS! Eesti rahvapillide lugu“, mis tutvustab eesti rahvapille nii mineviku kui ka tänapäeva võtmes. 

18. oktoober 2017

Kultuuriminister Indrek Saar kohtub Liechtensteini välis-, justiits- ja kultuuriministri Aurelia C. K. Frickiga.

17. oktoober 2017

Kultuuriminister Indrek Saar ja kantsler Paavo Nõgene tutvustavad Riigikogu kultuurikomisjonile 2018. aasta kultuurieelarvet.

16. oktoober 2017

Kultuurilise mitmekesisuse osakonna nõunik Anne-Ly Reimaa viibib Kiievis holokausti teemalisel rahvusvahelisel konverentsil.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.