Kõik

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2016. aasta jooksul valmib ministeeriumis dokument, mis kirjeldab kehtiva seaduse probleeme ja võimalikke lahendusi. 2017. aastal soovime sõnastada seaduse konkreetsed muudatused.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Muudetud muinsuskaitseseaduse soovib ministeerium jõustada 1. jaanuaril 2018.

 

Loe lähemalt »

Filmide toetuskava

Käivitus väliskapitalil tugineva filmi- ja seriaalitootmise toetamise pilootprojekt. Toetusprogrammi rahastab Kultuuriministeerium ning toetusfondi haldab Eesti Filmi Instituut.

 

Loe lähemalt »

Sotsiaalkindlustus ja vabakutselised

Valminud on ülevaade loovisikute sotsiaalsete garantiide võimalustest.

Loe lähemalt »

Huvitegevuse toetussüsteem

Kultuuriministeerium töötas välja huvitegevuse täiendava toetamise kontseptsiooni. Toetussüsteem rakendub 1. septembrist 2017.

 

Loe lähemalt »

Säilituseksemplari seadus parandab teavikute kättesaadavust

Eesti asub esimese riigina maailmas seadusega reguleerima trükiste ja filmide digitaalse algmaterjali säilitamist, paraneb teavikute kättesaadavus, väheneb halduskoormus

Loe lähemalt »

Nädalainfo

2. juuli 2016

Kell 13.00 osaleb Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Anne-Ly Reimaa tervitussõnavõtuga eestirootslaste laulu- ja tantsupeol Haapsalu piiskopilinnuses. Laulupidu algab 2. juulil palvusega Haapsalu Toomkirikus kell 11.00, jätkub rongkäiguga Haapsalu tänavatel kell 12.00 ja laulupeoosaga kell 13.00 Haapsalu piiskopilinnuses. Peale piknikupausi kell 16.00 algab tantsupidu.

29. juuni 2016

29.-30. juuni osalevad Kultuuriministeeriumi kultuurilise mitmekesisuse asekantsler Anne-Ly Reimaa ja kultuurnõunik Helsingis Anu Kippasto Tartus konverentsil "Eesti keel ja kultuur maailmas". Tänavu järjekorras juba viiendal konverentsil antakse ülevaade viimastel aastatel Eesti ühiskonnas ning eesti keele ja kultuuriruumis toimunust.

28. juuni 2016

Kell 13.00 osaleb Kultuuriministeeriumi välisvahendite ekspert, ministeeriumi esindaja Ida-Virumaal Eduard Odinets Ida-Virumaa rahvuskultuuriseltside ümarlaua korralisel koosolekul Ida-Viru maavalitsuses.

22. juuni 2016

22. juunil annab Oxfordi ülikool pidulikul tseremoonial Arvo Pärdile üle audoktori tiitli.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.