Kõik

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2016. aasta jooksul valmib ministeeriumis dokument, mis kirjeldab kehtiva seaduse probleeme ja võimalikke lahendusi. 2017. aastal soovime sõnastada seaduse konkreetsed muudatused.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Muudetud muinsuskaitseseaduse soovib ministeerium jõustada 1. jaanuaril 2018.

 

Loe lähemalt »

Filmide toetuskava

Käivitus väliskapitalil tugineva filmi- ja seriaalitootmise toetamise pilootprojekt. Toetusprogrammi rahastab Kultuuriministeerium ning toetusfondi haldab Eesti Filmi Instituut.

 

Loe lähemalt »

Sotsiaalkindlustus ja vabakutselised

Valminud on ülevaade loovisikute sotsiaalsete garantiide võimalustest.

Loe lähemalt »

Huvitegevuse toetussüsteem

Kultuuriministeerium töötas välja huvitegevuse täiendava toetamise kontseptsiooni. Toetussüsteem rakendub 1. septembrist 2017.

 

Loe lähemalt »

Säilituseksemplari seadus parandab teavikute kättesaadavust

Eesti asub esimese riigina maailmas seadusega reguleerima trükiste ja filmide digitaalse algmaterjali säilitamist, paraneb teavikute kättesaadavus, väheneb halduskoormus

Loe lähemalt »

Nädalainfo

4. juuni 2016

Kl 14.00-18.00 on Migratsiooni ja Integratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) nõustamiskeskus keelekohviku teema- ja infotelgiga kohal Narva linna päevadel 2016 Narva linnuses.

3. juuni 2016

Integratsiooni ja Migratsiooni Sihtasutus Meie Inimesed (MISA) eestvedamisel toimub Narva keelekohvikute päev, kus MISA töötajate juhendamisel toimub Narvas vahemikus kl 17.00-18.30 seitse tasuta pop-up eesti keele kohvikut

28. mai 2016

Kl 22.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Tallinn Treff festivali avamisel Toompea lossi platsil (Lossi plats 1).

 

1. juuni 2016

1.-21.06 Strasbourgi kinos Cinema Odyssée toimuval Eesti filmiprogrammis linastuvad Elmo Nüganeni „1944“ ja  Martti Helde „Risttuules“, Eesti-Gruusia koostööfilm „Mandariinid“, Jaak Kilmi „Disko ja tuumasõda“ ning Janno Põldma ja Heiki Ernitsa animafilm „Lotte ja kuukivi saladus“. Filmiprogramm on osa Eesti Euroopa Nõukogu Ministrite Nõukogu eesistumise kultuuriprogrammist. 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.