Kõik

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2016. aasta jooksul valmib ministeeriumis dokument, mis kirjeldab kehtiva seaduse probleeme ja võimalikke lahendusi. 2017. aastal soovime sõnastada seaduse konkreetsed muudatused.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Muudetud muinsuskaitseseaduse soovib ministeerium jõustada 1. jaanuaril 2018.

 

Loe lähemalt »

Filmide toetuskava

Käivitus väliskapitalil tugineva filmi- ja seriaalitootmise toetamise pilootprojekt. Toetusprogrammi rahastab Kultuuriministeerium ning toetusfondi haldab Eesti Filmi Instituut.

 

Loe lähemalt »

Sotsiaalkindlustus ja vabakutselised

Valminud on ülevaade loovisikute sotsiaalsete garantiide võimalustest.

Loe lähemalt »

Huvitegevuse toetussüsteem

Kultuuriministeerium töötas välja huvitegevuse täiendava toetamise kontseptsiooni. Toetussüsteem rakendub 1. septembrist 2017.

 

Loe lähemalt »

Säilituseksemplari seadus parandab teavikute kättesaadavust

Eesti asub esimese riigina maailmas seadusega reguleerima trükiste ja filmide digitaalse algmaterjali säilitamist, paraneb teavikute kättesaadavus, väheneb halduskoormus

Loe lähemalt »

Nädalainfo

27. juuli 2016

27. juulil kohtuvad Kultuuriministeeriumi kantsler Paavo Nõgene ning Eesti Kontserti direktor Jüri Leiten, Saaremaa Ooperipäevade juht Kertu Orro ning tegevjuht Madis Kolk Saaremaal Hiina väga kõrgetasemelise riikliku etenduskunstide keskus National Centre for Performing Arts (NCPA) esindajatega, et arutada võimalike Eesti ja Hiina koostöötegevusi etenduskunstide valdkonnas. NCPA esindajad viibivad Eestis visiidil 25.-28. juulini.

30. juuli 2016

30. juulil kohtuvad Kultuuriminister Indrek Saar, Kultuuriministeeriumi...

29. juuli 2016

29. - 31. juulini toimub Saaremaal kultuuriminister Indrek Saare ja endiste kultuuriministrite vaheline kohtumine, et arutada Eesti kultuuripoliitika arengute ja väljakutsete üle. Kohtumisel osalevad Rein Lang, Laine Randjärv, Urve Tiidus, Märt Kubo, Paul-Eerik Rummo, Signe Kivi, Margus Allikmaa, Urmas Paet ja Raivo Palmaru.

19. juuli 2016

Kultuuriministeeriumi muusikanõunik Juko-Mart Kõlar osaleb Pärnus SA Eesti Pillifondi nõukogu koosolekul.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.