Kõik

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2016. aasta jooksul valmib ministeeriumis dokument, mis kirjeldab kehtiva seaduse probleeme ja võimalikke lahendusi. 2017. aastal soovime sõnastada seaduse konkreetsed muudatused.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Muudetud muinsuskaitseseaduse soovib ministeerium jõustada 1. jaanuaril 2018.

 

Loe lähemalt »

Filmide toetuskava

Käivitus väliskapitalil tugineva filmi- ja seriaalitootmise toetamise pilootprojekt. Toetusprogrammi rahastab Kultuuriministeerium ning toetusfondi haldab Eesti Filmi Instituut.

 

Loe lähemalt »

Sotsiaalkindlustus ja vabakutselised

Valminud on ülevaade loovisikute sotsiaalsete garantiide võimalustest.

Loe lähemalt »

Huvitegevuse toetussüsteem

Kultuuriministeerium töötas välja huvitegevuse täiendava toetamise kontseptsiooni. Toetussüsteem rakendub 1. septembrist 2017.

 

Loe lähemalt »

Säilituseksemplari seadus parandab teavikute kättesaadavust

Eesti asub esimese riigina maailmas seadusega reguleerima trükiste ja filmide digitaalse algmaterjali säilitamist, paraneb teavikute kättesaadavus, väheneb halduskoormus

Loe lähemalt »

Nädalainfo

8. mai 2016

Kl 15.00 kohtub Kultuuriministeeriumi spordi asekantsler Tarvi Pürn rahvusvahelise jalgratturite liidu (UCI) presidendi Brian Cookson’iga.

7. mai 2016

Kultuuriministeeriumi välissuhete osakonna juhataja asetäitja Madis Järv ja ministeeriumi teatrinõunik Katre Väli osalevad Hiina Rahvavabariigis toimuval China – CEEC Arts Cooperation Forumil, mis kestab 8.-14. maini. 

6. mai 2016

Kl 11.00 osaleb kultuuriminister Indrek Saar Eesti Filmimuuseumi nurgakivi panekul Maarjamäel.

5. mai 2016

Kl 10.00 algaval valitsuse istungil esitab kultuuriminister Indrek Saar valdkondliku arengukava „Lõimuv Eesti 2020“ 2015. aasta aruande ning valitsusele kinnitamiseks täiendatud lõimumiskava ja koostatud valdkondliku arengukava 2016.-2020. rakenduskava. 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.