Kõik

Lõimumismonitooring 2017

Tegu on sõltumatu süvauuringuga, mis kajastab Eesti elanike rahvussuhteid ja identiteeti, tööturu, hariduse, väärtuste ja poliitilist eelistust, osaluse ja meediatarbimise valdkondi, aga ka uussisserändajate kohanemist.

Loe lähemalt »

Etendusasutuse seaduse muutmine

Käimas on etendusasutuste seaduse muutmine. Kultuuriministeerium soovib konkreetsed muudatused seaduse muutmise eelnõus sõnastada 2017. aasta lõpuks.

Loe lähemalt »

Eesti EL Nõukogu eesistumine ja Kultuuriministeerium

2017. aasta teisel poolaastal on Eesti esimest korda Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja rollis.

Loe lähemalt »

Eesti keele majad

Keelemajadest saavad sõlmpunktid eesti keelest erineva emakeelega inimestele, kellel on seal võimalus õppida ja praktiseerida eesti keelt ning osa saada eesti kultuurist laiemalt.

Loe lähemalt »

Laste ja noorte kultuuriaasta

2017. aasta on laste ja noorte kultuuriaasta, mis väärtustab meie järelkasvu nii looja kui publikuna, seob kultuuri eri valdkondi ning koondab hulgaliselt mitmesuguseid ettevõtmisi nii väikestele kui ka suurtele.
Loe lähemalt »

Kultuurieelarve 2017

President Kersti Kaljulaid kuulutas välja 2017. aasta riigieelarve seaduse 23. detsembril 2016. Kultuuriministeeriumi jaoks on eelarves olulised kultuuritöötajate palgatõus, kinnisvarainvesteeringud, aga ka kultuurivaldkonnas kaua oodatud sisulised reformid.

Loe lähemalt »

Spordireform

Käimas on spordi rahastamispõhimõtete muutmine.

 

Loe lähemalt »

 

 

Rahvaraamatukogu seaduse uuendamine

Käimas on rahvaraamatukogu seaduse uuendamine. 2016. aasta jooksul valmib ministeeriumis dokument, mis kirjeldab kehtiva seaduse probleeme ja võimalikke lahendusi. 2017. aastal soovime sõnastada seaduse konkreetsed muudatused.

Loe lähemalt »

Muinsuskaitsereform

Kultuuriministeerium töötas koostöös muinsuskaitse valdkonna esindajatega välja muinsuskaitseseaduse muutmise eelnõu. Kultuuriministeerium soovib muudetud muinsuskaitseseaduse jõustada 2019. aastal.

 

Loe lähemalt »

Nädalainfo

22. juuni 2017

Brüsselis algab RUUP metsakõlakodade püstitamisega Eesti EL Nõukogu eesistumise kultuuriprogramm, New Yorgis avab oma näituse kunstnik Katja Novitskova.

21. juuni 2017

Sotsiaalministeeriumis koguneb esmakordselt lastekaitse nõukogu, kultuuriminister Indrek Saar osaleb.

20. juuni 2017

Eesti Teaduste Akadeemia saalis esitletakse akadeemia, Haridus- ja teadusministeeriumi ning Kultuuriministeeriumi ühisväljaannet „Eesti Vabariigi preemiad 2017“.

19. juuni 2017

Laulasmaal pannakse nurgakivi Arvo Pärdi keskuse uuele hoonele.

Brüsselis toimub Euroopa Liidu ja olümpialiikumise võtmeisikutele suunatud kohtumine ja arutelu „Euroopa Liidu spordipoliitika: quo vadis?“, kultuuriminister Indrek Saar osaleb.
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 
Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsusepoolse vastuse.